Neverdin Neverdin komentáře u knih

Gloria Gloria Timothée de Fombelle

Nádherná, kratičká povídka, lehoucka jak vlastovka. O tom, že vsechno má svůj smysl a kazdy dokaze pohnout kolem osudu. Mistrně napsaná a vypointovaná. Dalsi potvrzeni toho, že Timothee de Fombella nutno milovat. A je to pak laska na cely zivot.
Jen by u nas mohl vycházet vic....jeste ze je ten Baobab. Díky.

02.07.2021 5 z 5

Žár Žár Joseph Incardona

Bohuzel pro me zklamani. Jsem na tom hodne podobne jako laepus: ocekavani, obalka, teseni se na finsky humor, saunovani dvou zajimavych postav nakonec: moudra, podivna odtazita atmosfera, porno, zvlastni “nic”, porno, snaha za kazdou cenu nejak sokovat (a nebo to ma byt vtipne), porno, saunovani, vodka, smrt. Nejak nevim. Docetla jsem jen proto ze to neni dlouhe a ze jsem porad doufala. Marne.

11.02.2019 2 z 5

Osud Tearlingu Osud Tearlingu Erika Johansen

(SPOILER) Velice napinavy dil. Prakticky jsem se od toho nemohla odtrhnout a precetla jsem knihu jednim dechem. Tim vic jsem byla neskutecne napnuta, jak autorka pojme zaver.
Spoiler!
Zaver. Neni to spatny napad. Moc nechapu proc i preze vsechno zemrel Jonathan (ani nechapu a nebylo nam vysvetleno co a jak se v minulosti zmenilo ????). Nevim opravdu nevim jak to pobrat. Zaver pro mne proste z cele serie udelal takovou teenagerovskou zalezitost (sen jedne stredoskolacky). Vse rozmetano pro preidealizovany svet. Tak nejak jsem doufala v ponekud romantictejsi konec (nikoli ve smyslu lasky).

13.01.2019 3 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Napínavé zajímavé, moc mě to bavilo ...jen mě mrzí , že druhého dílu ( ani dalších) se v Čechách (tedy v češtině) zřejmě nedočkáme :-( .... ach jo.

09.10.2016 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Gaiman zkrátka píše úplně jiné fantasy než jaké znáte a čekáte. A není to vůbec špatné - a díky bohu za to. Když takovému Gaimanovskému fantasy přijdete na chuť, tak vám to vlastně vůbec nevadí a jen se těšíte, co dokáže autor ze své zvláštní fantazii ještě vytáhnout a čím vás dokáže překvapit a donutit se smát. Já se na jeho knihy vždycky těším, protože jsem ráda překvapovaná. Nikdykde je pro mě jeho nejlepší kniha, ve které jsem se v závěru uchechtávala s uplakanýma očima blahem.

Kedrigern I Kedrigern I John Morressy

Krásné, veselé a vtipné čtení. Četla jsem ji před mnoha lety, jako svou první fantasy knihu a musím říct, že lepší úvod do tohoto žánru jsem si ani nemohla představovat. Od té doby fantasy miluji a vděčím za to i tomuto autorovi. Děkuji.

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Ze začátku, mě příběh ani postavy příliš nezaujaly. Dlouho jsem se nemohla začíst. To bohužel trvalo skoro do poloviny knihy. Pak se něco změnilo a všechno se mi začalo propojovat a postavy nabývaly ostřejších rysů a jasnějších charakterů. Začala jsem mít pocit, že je poznávám hlouběji a že jim začínám rozumět. Jestli bude další díl pokračovat v duchu druhé poloviny, tak budu spokojená, jestli se ale vrátí k té zvláštní neuchopitelnosti prvních stránek asi už si další díl nepřečtu. Za mně musím ale předem říct, že by mě to moc mrzelo, protože v současné době jsem začtená a na další díly se těším....snad nezklamou. Prosíííííím !

Vlámský obraz Vlámský obraz Arturo Pérez-Reverte

Velmi napínavé čtení. Pro mně zatím nejlepší kniha tohoto autora (po přečtení Dumasova klubu a šermířského mistra). Kniha vás velmi rychle pohltí a nedá vám vydechnout a pak ještě dlouho vzpomínáte, jak jste si pěkně početli.

18.01.2015 4 z 5

Na březích švestkového potoka Na březích švestkového potoka Laura Ingalls Wilder

Stejně krásná jako první díl. Přidávám se k lítosti, že nevyšlo víc knih od této autorky. Stejně tak, mě mrzí, že tyto knihy znovu nevydal žádný vydavatel, protože jsou opravdu skvělé. Snad si jich někdo všimne a znovu je vydá (a snad i jejich další díly).

18.01.2015 5 z 5

Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány Laura Ingalls Wilder

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Miluju jí a vždycky milovat budu. Knížka, která mě naučila žít s přírodou v přírodě a užívat si naplno dětství. Krásná, úžasná, dobrodružná a nádherně čtivá. Nechápu, že ji nikdo znovu nevydal.

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Chvíli trvá, než se začtete a zorientujete. Což je asi největší oříšek celé knihy a tohoto precizně vymyšleného světa. Když už myslíte, že se orientujete, tak stejně zjistíte, že se neorientujete. Pak už vám to začne být jedno a pohybujete se po tomto světě intuitivně. A ono to stačí. Příběh samotný je velmi čtivý, napínavý až vzrušující. A jak se začtete, už ji nepustíte. ... a když už jí pustíte, je dočtená a vy trpíte čekáním, protože ještě nevyšel další díl !!!!!
Ovšem do srovnání s Rowlingovou bych se opravdu nepouštěla, protože to zkrátka nejde.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Moc hezká kniha. Jen jsem měla jako bezmezný milovník stejnojmenného filmu, asi trochu jiné očekávání (jako předloha k filmu dobré, ale scénárista z toho teprve udělal naprostý skvost). Když se ale oprostíte od toho, že by to mělo být stejné (nebo i podobné) jako tento film a berete to, tak jak máte, jako knihu samotnou, je to milé čtivé, nápadité, kouzelné a velmi originální.

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Velmi zajímavé mystické počteníčko. Místy připomíná Koralínu a místy se přistihnete, že ani nedýcháte, jak je to napínavé a tajemné a tak fantaskně zvláštní. Pro mně je to přesně Gaiman, jak ho mám ráda, takže naprosté paráda. Jen je škoda, že je to takové krátké, až povídkové.

Něžnost Něžnost David Foenkinos

Krásná poetická oddechová kniha. Velmi křehce a něžně psaný příběh lásky (i smutku) v mnoha jejích podobách. Když si ještě pustíte k některým kapitolám hudbu, kterou v některých situacích hlavní postavy poslouchají, tak máte skoro pocit že ležíte v zahradním křesílku ve Francii, někde u krásného domku v Provence a vedle na zahrádce si Nathalie hraje s Markusem na schovávanou.

Posel Posel Markus Zusak

Přiznám se, že když jsem začala číst, nějak jsem se nemohla do příběhu ani do postav dostat a ztotožnit se s nimi. Nevěděla jsem jestli je mi hlavní hrdina sympatický nebo ne (teď už vím, že to tak vlastně musí být). Často jsem odstavec musela číst na druhý den znova, abych zase do příběhu vnikla. Jakmile se ale příběh rozběhl, vcucnul mě a už nepustil. Od první karty jsem to vlastně četla na jeden dech. Hlavní hrdina je stránku od stránky sympatičtější a bližší, až máte pocit jako by to byl váš kámoš nebo brácha.
Je zajímavé, jak moc je tato kniha jiná než Zlodějka knih. Musím přiznat, že je mně tento styl a žánr bližší než tolik chválená Zlodějka (která je sama o sobě úžasná). Markus Zusak je zkrátka skvělý a těším se na jeho další knihy.