Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Nehlaď duši kamenem Nehlaď duši kamenem Ludmila Prossová

Musím říct, že anotace na zadní straně obálky knihy je přesná: psát dnes může každý. Jen málokdo má ovšem odvahu svoje dílo nechat vydat. Četla jsem to pouze kvůli Čtenářské výzvě.

17.02.2019 2 z 5

Chlapeček a dálka Chlapeček a dálka Daisy Mrázková

Takové krátké příběhy o všem možném. Četla se dobře, ale že by ve mně zanechala dojem jako příběhy Bruna Fererra, to nemohu říct :-)

13.02.2019 3 z 5

Ptačí zpěv pro duši Ptačí zpěv pro duši Bruno Ferrero

Další milé příběhy. V mnoha se tentokrát čtenář doví, že se často poukazuje na rozdíly (např. mezi lidmi), ale pak se ukáže, že jsme si všichni hodně podobní :-)

05.02.2019 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Musím říci, přátelé, že mě Lucinčini sourozenci pěkně štvali. Takhle rubat nejmladšího z rodiny a říkat mu, že lže, místo aby se třeba radovali z jeho bujné fantazie :-) Kniha se četla svižně. Boj mezi dobrem a zlem. Krásný popis jara :-)

04.02.2019 5 z 5

Růže pro Markétu aneb Večírky revolucionářů Růže pro Markétu aneb Večírky revolucionářů Michal Viewegh

Nenáročné, čtivé.. až na přednášky na závěr I. a II. dějství. Neurazí a kdyby hru secvičili kamarádi, klidně na ni půjdu :-)

04.02.2019 3 z 5

U Božího mlýna U Božího mlýna Josef Beránek

Ládisova otevřená "zpověď". Ne, že by na osobní setkání nebyl otevřený. Je zcela přirozený. Je důkazem, že "těžký introvert" může předstoupit před velké množství lidí a promlouvat k nim a oni si z toho často něco důležitého odnesou :-) Ale teologickým pasážím rozumím jen velmi ztěžka :-))

31.01.2019 5 z 5

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Tak toto bylo dobré psycho na odreagování :-)) Pro slabší povahy nedoporučuji :-)))

28.01.2019

Paprsek slunce pro duši Paprsek slunce pro duši Bruno Ferrero

Opět, jak jinak - krásné a milé příběhy pro povzbuzení, z nichž mnohé ve vás zanechají stopu :-)

23.01.2019 5 z 5

Hvězdy pro duši Hvězdy pro duši Bruno Ferrero

Opět úžasné příběhy. Milé a příjemné čtení, mnohé k zamyšlení :-)

16.01.2019 5 z 5

Kam Alláh nevidí Kam Alláh nevidí Jan Šťovíček

Zopákla jsem si Alláha a opět jsem se bavila. Karbous musí být dobrý týpek. Doufám, že se Šťoverem ještě kamarádí :-)))

14.01.2019 5 z 5

Hostina pro duši Hostina pro duši Bruno Ferrero

Opět milé příběhy. Díky za připomínku, jak je důležité lidem říkat, že je máme rádi, že jsou pro nás důležití... jen aby se moji bližní nevyděsili :-)))

08.01.2019 5 z 5

Alexandrina - utrpení a sláva Alexandrina - utrpení a sláva Francis Johnston

Útlá knížečka o velké osobnosti. Obdivuji Alexandrinu, že dokázala vydržet vše, co ji potkalo a přitom si zachovat víru, jasnou mysl a schopnost povzbuzovat lidi ve svém okolí v jejich nesnázích.

03.01.2019 5 z 5

Balzám pro duši Balzám pro duši Bruno Ferrero

Krásné příběhy, které jako vždy pohladí po duši, dokáží člověka přivést k slzám, a přitom jsou ze skutečného života :-)

03.01.2019 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Opravdu vtipné vyprávění :-) Kniha se četla výborně a pro ty, kteří inklinují k buddhismu (i když mnohé postoje a názory vykazují i jiné směry), je příběh jistě obohacující :-) Mně se zvláště líbila kapitola o možnosti změny pohledu na svět a závislosti na věcech a lidech.

27.12.2018 5 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Chachacha... tak tento díl mě vážně bavil. Sice ke konci už toho bylo moc, ale to bylo jen asi 20 stránek. Zasmála jsem se i nahlas. Možná mám období, kdy mi stačí málo cha cha cha...

17.12.2018 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Smekám před autorkou. Úžasně napsané. Četla jsem knihu asi dlouho (hlavně proto, že jsem čtení prokládala jinými knihami), ale o to víc mě zřejmě okouzlila. Drsné i milé příběhy, rodinné vztahy přes celé věky, stálý podtext rasismu, otrokářství, strach z jinakosti... který trvá dodnes. Vřele doporučuji!

15.12.2018 5 z 5

Dílo Boskovo (Ctihodný Don Bosko - Salesiáni - Salesiánští spolupracovníci) Dílo Boskovo (Ctihodný Don Bosko - Salesiáni - Salesiánští spolupracovníci) Štěpán Goldschmid

Dílko bylo, předpokládám, psané jako propagační pro sympatizanty se salesiánským dílem, s cílem získat příznivce, spolupracovníky, propagátory a hlavně chlapce, kteří by v díle Dona Boska pokračovali v Československu :-) Vždyť je to z roku 1923 a salesiáni přišli do Československa v roce 1927!

04.12.2018 3 z 5

Tři životy Lídy Baarové Tři životy Lídy Baarové Ondřej Suchý

Komparace tří knih vzpomínek či životopisů Lídy Baarové. Nenadchne, neurazí. Dobrá obrazová příloha. Některé pasáže mi přišly v knize zbytečně navíc. Ale muselo to celé dát hodně práce.

29.11.2018 3 z 5

Mše svatá pro začátečníky i mírně pokročilé Mše svatá pro začátečníky i mírně pokročilé Radek Tichý

Hezky zpracované. Snad teď již více chápu některé části bohoslužby. Jen nad tím nesmím moc přemýšlet, protože nastupuje rozum, mozek pracuje a duchovno se upozaďuje :-)))

28.11.2018 5 z 5

Listy Jána Bosca Listy Jána Bosca Giovanni Bosco

Není nad to, moci nahlédnout do dopisů, které psal zakladatel salesiánské rodiny svým známým a bližním. Jsou to cenné myšlenky. Don Bosco byl člověk pevné víry a velké lásky.

25.11.2018 5 z 5