Netopyr07 Netopyr07 komentáře u knih

Juditin kříž Juditin kříž Bryan Houghton

Knihu jsem četla na doporučení. Velmi mi to přiblížilo, jak se kněží i laici cítili, když nastaly "velké změny" v mešním řádu a tak vůbec. Musím přiznat otevřeně, že se raduji z toho, že su konvertitka "v moderní době", takže nemám žádné srovnání. Z toho, jak se lidé chovali a prosazovali tvrdě svou (např. kněz, který je sprostý na donátory), mi běhá mráz po zádech... Přestože si vážím toho, že jsou mše v národních jazycích, když z bohoslužby někdo dělá "one man show", je to hrůza.

05.06.2019 5 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Jako vždy dobrá oddechovka. Ale jsou lepší díly :-)

05.06.2019 4 z 5

Kouzelná flétna Kouzelná flétna Wolfgang Amadeus Mozart

Krásně jasně a stručně představená Mozartova Kouzelná flétna :-) Ilustrace se mi také moc líbily. Pro děcka zcela dostačující. Nicméně by mi neškodilo si přečíst celé libreto :-D

28.05.2019 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Obdivuji rodiče, kteří zvládají své autistické děti. Obdivuji každého, kdo není "vykolejený" z lidí, kteří jsou duševně postižení a dokáží s nimi jednat normálně (v přátelské, nevyděšené rovině). Tento příběh, vlastně pro děti, mi dal vhled do problémů spojených s autismem (ne, že bych se s ním nesetkala naživo).

25.05.2019 5 z 5

Srpen s bejbinkou Srpen s bejbinkou František Nepil

Pan Nepil má milý styl vyprávění. Dost jsem se pobavila. Naštěstí již nepamatuji, kolik bylo nutných papírů na výjezd za hranice.

18.05.2019 5 z 5

Lví silou, vzletem sokolím Lví silou, vzletem sokolím Vladimír Mertlík

Knihu jsem dolouskala s přestávkami, protože mi nevyhovovala "grafická úprava" - uvítala bych více oddělené odstavce, aby nebyl na straně jednolitý text. Nicméně obsahově je... velice zajímavá. Výkladový styl je nenáročný. Informací (i vcelku zajímavých, ačkoli zavánějí bulvárem) spousta. Jen ten závěr se jaksi nevydařil, jako kdyby byl ušit horkou jehlou a v posledních kapitolách se opakuje, co už bylo psáno v předchozích. A taky "Nic na světě se nemění, jen kostýmy a kulisy" - kolikrát to tam bylo? X-krát... Oblíbené úsloví, že... Můj pohled na Beneše šel díky knize do kopru a na Masaryka, bohužel, kapku také. Budu si muset přečíst něco jiného na stejné téma.

13.05.2019 3 z 5

Soukromý detektiv Perry Panter a případ ztracené kočky Soukromý detektiv Perry Panter a případ ztracené kočky Markus Grolik

Výborná detektivka pro děti :-) Zasmála jsem se u toho. Ilustrace jsou také velmi pěkné.

06.05.2019 5 z 5

Kreslené pohádky bratří Grimmů Kreslené pohádky bratří Grimmů Jacob Ludwig Carl Grimm

Krásné ilustrace, výborná oddechovka :-) Nejvíc mě "dostal" vlk s pistolí ha ha ha...

29.04.2019 5 z 5

Cestopisy, místopisy a povahopisy Cestopisy, místopisy a povahopisy Pavel Popelka

Když jsem knihu brala do ruky, nevěděla jsem vůbec, do čeho jdu. Bylo to úžasné překvapení. Jedná se o vyprávění převážně o muzice, popíjení slivovice a zvycích na Horňácku, Slovácku..., ale autorův styl je prostě famózní a já se smála i nahlas. "To je dohoda jak s mrtvým koněm" a podobné hlášky sú do-ko-na-lé !!! Příhoda, jak si hasič zapálí na benzínové pumpě je k popukání :-)))

20.04.2019 5 z 5

Apoštol opuštěné mládeže Apoštol opuštěné mládeže Barbora Pazderníková

Kouzelná knížka v krásném českém jazyce a pravopisu :-) První dílko o Donu Boskovi, které vyšlo v českých zemích.

20.04.2019 5 z 5

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Běda... Ale ne, asi je to prostě "klasický Viewegh". Sáhla jsem po knize kvůli výzvě, ale jak na potvoru jsem "Markétu" již četla také kvůli výzvě. Povídky jsou k pláči - i díky tématu. Ale je to prostě... "klasický Viewegh".

17.04.2019 2 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Zlatá Agatha :-) Monsieur Poirot je myslitel s velkým M. Jsem spíše jako kapitán Hastings - dlouhé vedení a nesystematické jednání, ukvapené závěry. Výborný soubor povídek.

06.04.2019 5 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Jelikož čtu Narnii na přeskáčku, podle toho, který díl najdu v knihovně, byla jsem zpočátku zmatená jak včela na jaře, kdo je Eustace a jak to, že už byl v Narnii :-)) Ale příběh se mi líbil, Bludička je správný "optimistický pesimista" nebo "pesimistický optimista"? Dobrá oddechovka.

01.04.2019 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Tož... mám za sebou pana Intelektuála Kunderu. Některé pasáže mi šly ztuha, vyprávění z vojny (z Ostravy) šlo lehce, dovědět se něco z hudební teorie bylo přínosné a starých lidových zvycích jakbysmet :-)

22.03.2019 4 z 5

Kočičí host Kočičí host Takaši Hiraide

Zajímavý styl psaní, takový esejovitý. V doslovu to vlastně je napsané. Nad čím ale poněkud žasnu, jak mezi sousedy může vzniknout rivalita O KOČKU. Osobně miluju zvířata, ale kočky jsou OSOBNOSTI, která si chodí kam chcou a kdy chcou a samy si vybírají, s kým budou trávit čas, pokud to nejsou "byťačky" :-) Žárlit na to, že "naše kočka šla k sousedům" a nemluvit s nimi, to se může snad stát jen v Japonsku :-))

18.03.2019 4 z 5

Strašidla na Silvrštejně Strašidla na Silvrštejně Lucie Kaletová

Strašidla čtu asi už po páté, pravdou je, že jsem je četla ještě před vydáním, po požádání o korektury (jako jeden z několika lidí - více očí, více vidí) a pořád se mi (i v mém věku) líbí a považuji je za výborný prázdninový příběh.

13.03.2019 5 z 5

Všichni Chovancovi muži Všichni Chovancovi muži Josef Káninský

Úplně jsem zapomněla, že jsem tuto knihu četla a mnohokrát v ní listovala, zvláště pak po EURO 2000, kdy jsem byla úplný blázen do fotbalu a našich (NAŠICH) fotbalistů, vášnivá fanynka, která by na ty "naše hochy" nedala dopustit a Chovanec byl prostě NEJ-LEP-ŠÍ :-))))

11.03.2019 5 z 5

Kniha třesků a plesků Kniha třesků a plesků Edward Lear

Teda.. husté třesky plesky… Dobrá hra se slovíčky.

07.03.2019 4 z 5

Poslední kapka Poslední kapka Jeff Kinney (p)

Pro oddech jednoznačně výborné :-) Nejvíc mě rozesmál Gregův komiks s ledním medvědem :-))

28.02.2019 4 z 5

Rosa pro duši Rosa pro duši Bruno Ferrero

Opět příběhy, které jsou pro zamyšlení a u kterých vám sem tam zvlhnou oči :-)

24.02.2019 5 z 5