Chlapeček a dálka

Chlapeček a dálka https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126044/mid_chlapecek-a-dalka-bGL-126044.jpg 4 19 4

Pohádky, ve kterých se zosobňují a zpřístupňují dětskému chápání přírodní pojmy a jevy, tj . dálka (Chlapeček a Dálka), slunce (O nudícím se Slunci), tma (Měsíc), hvězdy (Užitečná věc), kámen s krystalky (Kámen a chlapec) a koloběh vody v přírodě (Co to je proti pomněnkám?).

Netopyr07
13.02.2019 3 z 5

Takové krátké příběhy o všem možném. Četla se dobře, ale že by ve mně zanechala dojem jako příběhy Bruna Fererra, to nemohu říct :-)

bibi.r
28.04.2018 3 z 5

Daisy Mrázková má neskutečně zvláštní styl vyjadřování. Někdy mi to úplně nesedí a jindy jsem z toho unešená. Tohle je spíše ten první případ, kdy nevím, co si vlastně o knížce myslím.

smrtonos4157
02.11.2017 4 z 5

Každodenní lidská prostá poezie,napsaná s respektem a úctou k českému jazyku, který mám moc rád . Tak jako Daisy to moc lidí neumí . Orientuje čtenáře na jiné hodnoty než hmotné. Učí nás ,čtenáře , ale "nepoučuje " . Díky za její knihy .

witiko
23.03.2017 5 z 5

Čistá a krásná filosofie (nejen) pro děti. V každém věku tam najdete něco svého, co se právě máte pomocí malých příběhů o životě dozvědět. Prostě geniální dílko.

fantazie

Daisy Mrázková
česká, 1923 - 2016
1972  90%Haló, Jácíčku
2007  91%Slon a mravenec
2004  88%Neplač, muchomůrko
2011  90%Můj medvěd Flóra
1971  94%Byla jedna moucha

Kniha Chlapeček a dálka je v