Růže pro Markétu aneb Večírky revolucionářů

Růže pro Markétu aneb Večírky revolucionářů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21521/ruze-pro-marketu-aneb-vecirky-revolucionaru-21521.jpg 3 47 6

Vůbec poprvé má čtenářská veřejnost možnost poznat Michala Viewegha, patrně nejpopulárnějšího současného českého prozaika, v odlišné roli - totiž jako autora divadelní hry. Spisovatelovi početní příznivci, každoročně netrpělivě očekávající jeho novou knihu, ovšem ani tentokrát nepřijdou o typicky "vieweghovskou" ironii, zručně vystavěné dialogy, drobné, leč pravdivé psychologické postřehy a v neposlední řadě ani o jeho tradiční schopnost empatie. Hra RÚŽE PRO MARKÉTU ANEB VEČÍRKY REVOLUCIONÁŘŮ je tragikomickým příběhem několika pedagogů a studentů pražské filozofické fakulty, odehrávající se za bouřlivých revolučních dnů na sklonku roku 1989 a zároveň i nenápadnou moralitou, jaksi neplánovaně přesahující do našich dnešních dnů...... celý text

los
30.07.2020 1 z 5

jak je u autora zvykem, text je přeplněn aluzemi; těžko ale soudit, kde je skutečně autor zamýšlel a kde už si je vymýšlí čtenář; tuším, co chtěl Viewegh vyjádřit, ale příběh mě nezaujal

Netopyr07
04.02.2019 3 z 5

Nenáročné, čtivé.. až na přednášky na závěr I. a II. dějství. Neurazí a kdyby hru secvičili kamarádi, klidně na ni půjdu :-)

_Michelle_
14.12.2016 1 z 5

Jelikož je kniha útlá, tak se i navzdory svému nudnému a nezajímavému rázu přečíst dala, ale znovu už bych to neopakovala.

barbora5058
22.07.2016 5 z 5

Zajímavá hra, pobavilo, je to něco jiného, než od autora známe, ale doporučuji.

janulka1310
06.03.2013 3 z 5

Celkem čtivá hra, vtipné dialogy...romány mu jdou ale asi lépe:)

kika 13
05.11.2012 2 z 5

Spíše divadelní hra,ale knížka není vůbec známá.Mě to moc nezaujalo.

divadelní hry

Kniha Růže pro Markétu aneb Večírky revolucionářů je v