Netopýr_5 Netopýr_5 komentáře u knih

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Vrhnul jsem se na knihu s očekáváním, které se s přibývajícími stránkami vytrácelo a v závěrečných kapitolách zcela zmizelo. Nevím co si z této knihy mám vlastně odnést? Možná mi to dojde časem. Víceméně se jedná o popis cesty 4 osob k cíli výpravy v cizím prostředí. No, po sérii Dračích jezdců a docela povedenému sci-fi Spát v moři hvězd, dávám 2 hvězdy.

05.11.2023 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha mne neoslovila. Smyšlený příběh a ještě negativní. Mám raději příběhy, co se staly. Třeba zajímavá byla kniha od Věry Špitálníkové o KLDR (5 hvězd)...

29.01.2023 2 z 5

Jirkův vesmírný lov pokladů Jirkův vesmírný lov pokladů Stephen William Hawking

I přes svůj dospělý věk mne kniha zaujala svým příběhem i srozumitelně podanými odbornými tématy. Vše bylo nadávkováno tak akorát. Je vidět, že knihu sepsaly kapacity. Zcela upřímně jsem si knihu vychutnal a těším se na 3. díl.

06.06.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úplně mi nesedla...

11.01.2021 3 z 5

Stmívání Stmívání Erin Hunter

Povedený díl. Líbil se mi nejvíce z celé série Nové proroctví. Napínavé a romantické :-)

07.06.2022 5 z 5

O svobodě myšlení O svobodě myšlení Vlastimil Vondruška

Kniha zklamala má očekávání. Těšil jsem se na autorův názor ohledně svobody myšlení kvůli jeho znalosti historie. Bohužel kniha byla většinou výčtem historických postav, období a jejich významných osobností, filosofů, jejich myšlenek. Líbila se mi jedna kapitola, kde autor popisuje výhody psaného textu oproti mluvenému projevu a televizi. Četl jsem to trochu na sílu...a nebýt několika zajímavých míst, dal bych 2 hvězdy.

04.12.2021 3 z 5

Záře hvězd Záře hvězd Erin Hunter

Výborné pokračování. Díl opět nezklamal. Je jen škoda, že budu čekat půl roku na další pokračování... Už teď se ale těším.

13.09.2021 5 z 5

Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu Napoleon Hill

Zajímavé myšlenky, k přemýšlení o osobním rozvoji. Určitě se k nim budu vracet.

14.03.2021 4 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

Kniha zajímavá, některé prvky nové. Jediný důvod, proč jsem nedal 5 hvězdiček je, že kniha končí v bodě zlomu s pokračováním až v dalším díle. Tohle se přece čtenářům nedělá! Příběh není dokončen a kniha je přečtená....

13.02.2021 4 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Erin Hunter

Kniha, která mi opět připomněla, že i tato série je prostě úžasná... Na další díl se těším tak, že uvažuji o čtení originálu v angličtině. Albatros to vydává strašně pomalu... Počítám, že 4. díl bude až v srpnu ????.

16.01.2021 5 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

4. audiokniha mi udělala radost. I když se dějiny opakují, tak přesto je to pokaždé v jiné formě a popisy události jsou zde líčeny poutavě a sytily mou touhu vědět, jak to bylo dál. Už se těším na husitskou epopej - 195 poslechových hodin. To se zase nebudu půl roku v autě nudit...

23.12.2020 5 z 5

Radost z chůze Radost z chůze Erling Kagge

Krom několika myšlenek o rychlosti chůze ve vztahu k času, mi sdělení přišlo zmatečné. Naštěstí byla kniha krátká. Čekal jsem něco víc.

18.10.2020 2 z 5

Škorpilova běžecká bible Škorpilova běžecká bible Miloš Škorpil

Příručka pro každého běžce. Je zde zachycena podstata mnoha problémů při běhu a jejich řešení. Škoda, že zde není zachyceno využití sporttesterů třeba i v oblasti sledování výkonu ve wattech oproti tepovce. Moderní technologie jsou zmíněny okrajově. Kniha je ale parádní co se týče motivace, fyziologie, cvičení a stravy...

01.10.2023 4 z 5

Umění rychlejšího běhu: Zlepšete techniku, trénink a výkon Umění rychlejšího běhu: Zlepšete techniku, trénink a výkon Don Melvin

Kniha se mi hodně líbila, ale je vidět, že autor je ze staré školy (70-80 léta.) Tréninky už málokdo zapisuje ručně. Některé metody se mi zdají už překonané (statické protahování před tréninkem). Nicméně vše bylo podáno čtivě a srozumitelně. Spousta aha momentů. Kniha mne hodila zpět do dětství 80. let, kdy jsem trénoval atletiku a běh na stadionu a v lese na pilionvé dráze. Chybí mi dnešní pohled na běh s využitím technologií (hodinky apod.)

08.05.2023 4 z 5

Z deníku učitelky základní školy Z deníku učitelky základní školy Pavla Hermannová

Jednotlivé příběhy na sebe nenavazují, ale každý příběh mne něčím zaujal, humorem nebo situací, kterou musí učitelé ZŠ v dnešní době zažívat. Za 40 let se toho změnilo hodně. Jsem rád, že autorka příběhy popisuje s nadhledema humorem. Větší část knihy jsem měl koutky úst nahoře. Bylo mi líto, když kniha končila, rád bych si ještě alespoň virtuálně zpestřil den, který není tak perný, jako den učitele.

13.11.2022 5 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Když jsem dočetl Ranhojiče, těšil jsem se na tento díl... Bohužel, bavila mne tak 1/3 knihy. Dávám 3 hvězdy a momentálně si dám pauzu od tohoto autora.

02.10.2022 3 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Po sérii Hraničářův učeň mne 3. díl příliš nechytil a trochu jsem se ztrácel v popisech a pocitech, vzpomínkách. Proto hodnocení 3 hvězdy.

28.12.2020 3 z 5

Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Amy Newmark

Jsem ten typ čtenáře, který když začne číst, tak knihu dočte a pouze ve výjimečných případech knihu odloží, když si splete žánr nebo očekává zcela jiný příběh, prostě omyl. Jako milovník koček jsem neodolal a knihu si prostě chtěl přečíst. Kočky jsou tak úžasné... Bohužel jsem zjistil, že příběhy jsou často bez významnější pointy a některé mne prostě nebavily. Je to mé již druhé zklamání z této série knih a nevím zda mne někdy ještě napadne si otevřít nějakou další z řady knih Slepičích polévek.

12.10.2020 2 z 5

Slepičí polévka pro duši: O zkušenosti stáří Slepičí polévka pro duši: O zkušenosti stáří Jack Canfield

Některé příběhy mne zaujaly, většinou šlo o překonání vážné nemoci pomocí pohybu a změny stravy. Kniha je průměrná, některé příběhy jsem nepochopil, příliš krátké bez pointy.

12.09.2020 2 z 5