Netopýr_5 Netopýr_5 komentáře u knih

Alchymistova šifra Alchymistova šifra Kevin Sands

Knihu jsem začal číst s těmi nejlepšími doporučeními, že je to prostě jiný level, nejlepší co kdy kdo četl apod. Na konci knihy však musím konstatovat, že ve srovnání se sérií Hraničářův učeň nebo sérií Eragon v žánru fantasy to bylo o úroveň nebo spíše i dvě níž. Děj tak rychlý, že jsem se nemohl vžít do žádné z postav, natož si užívat historického prostředí příběhu. Působilo to na mne příliš přehnaně a zhuštěně, jako když se z dobré knihy udělá průměrný film. Kniha mne ani nedojala, ani moc nepobavila. To třeba u knihy Malý Bobeš jsem zažil obojí. Škoda, těšil jsem se, že to bude pecka. Jiní čtenáři to tak vidí. Posuďte sami.

21.01.2021 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Erin Hunter

Kniha, která mi opět připomněla, že i tato série je prostě úžasná... Na další díl se těším tak, že uvažuji o čtení originálu v angličtině. Albatros to vydává strašně pomalu... Počítám, že 4. díl bude až v srpnu ????.

16.01.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úplně mi nesedla...

11.01.2021 3 z 5

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Po sérii Hraničářův učeň mne 3. díl příliš nechytil a trochu jsem se ztrácel v popisech a pocitech, vzpomínkách. Proto hodnocení 3 hvězdy.

28.12.2020 3 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

4. audiokniha mi udělala radost. I když se dějiny opakují, tak přesto je to pokaždé v jiné formě a popisy události jsou zde líčeny poutavě a sytily mou touhu vědět, jak to bylo dál. Už se těším na husitskou epopej - 195 poslechových hodin. To se zase nebudu půl roku v autě nudit...

23.12.2020 5 z 5

Brzy Brzy Morris Gleitzman

Úplně jsem si u knihy neoddechl, jak jsem po ukončené válce ve 3. dílu čekal. Plno napětí a překvapení v poválečném Polsku. Jsem rád, že si o tom můžu jen číst a nemusím to prožívat na vlastní kůži... Těžká doba, současná korona-krize po přečtení vybledla.

21.11.2020 5 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Tato kniha ve mne vzbudila asi nejvíce pocitů ohledně 2. světové války. Je to psané jazykem dítěte, ale knihu doporučuji přečíst každému. Tento 3. díl je nabity akcemi, zvraty a vede člověka k přemýšlení nad nemsyslností války. Teším se, že si snad u 4. dílu oddychnu :-)

19.11.2020 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Ačkoliv jsem dospělák, příběh mne zaujal a musím říct, že mi dal mnohem víc, než kdybych ho četl jako dítě. Čtivě napsané a surově mrazivé...

15.11.2020 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nej, asi o chlup vyhrává nad sérií Hraničářův učeň...

26.10.2020 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Knihy o Přemyslovcích poslouchám v audio verzi a naštěstí jsem schopen si zapamatovat jména a navazující události, abych neztratil niť příběhu. Přednes pana Hyhlíka je skvělý. Dodává knize další rozměr. Škoda že se takto zajímavě a barvitě nevyučují dědiny, to bych pak měl dějepis v oblibě.

18.10.2020 5 z 5

Radost z chůze Radost z chůze Erling Kagge

Krom několika myšlenek o rychlosti chůze ve vztahu k času, mi sdělení přišlo zmatečné. Naštěstí byla kniha krátká. Čekal jsem něco víc.

18.10.2020 2 z 5

Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Slepičí polévka pro duši - O kočkách a lidech Amy Newmark

Jsem ten typ čtenáře, který když začne číst, tak knihu dočte a pouze ve výjimečných případech knihu odloží, když si splete žánr nebo očekává zcela jiný příběh, prostě omyl. Jako milovník koček jsem neodolal a knihu si prostě chtěl přečíst. Kočky jsou tak úžasné... Bohužel jsem zjistil, že příběhy jsou často bez významnější pointy a některé mne prostě nebavily. Je to mé již druhé zklamání z této série knih a nevím zda mne někdy ještě napadne si otevřít nějakou další z řady knih Slepičích polévek.

12.10.2020 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Pocházím, žiji a pracuji v místech o kterých se v knize autorka zmiňuje, a proto jsem velice rád za doplnění mé mezery ve znalostech tohoto prostředí. Spousta věcí mi díky této knize doklapla (aktuálně existence polské školy ve vesnici, název Zaolší, proč je Těšín napůl polský a český apod.). Obdivuji, že autorka dokázala z kronik a vyprávění sestavit kroniku, která je poutavě popsaná na příbězích běžných lidí formou románu. Určitě si přečtu i další díly z chystané trilogie.

28.09.2020 4 z 5

Slepičí polévka pro duši: O zkušenosti stáří Slepičí polévka pro duši: O zkušenosti stáří Jack Canfield

Některé příběhy mne zaujaly, většinou šlo o překonání vážné nemoci pomocí pohybu a změny stravy. Kniha je průměrná, některé příběhy jsem nepochopil, příliš krátké bez pointy.

12.09.2020 2 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Poslouchal jsem spontáně jako audioknihu bez předchozího zjišťování o čem to je a jaký žánr. Musím říct, že pro mne to byl silný příběh, který byl naprosto uvěřitelný. Když už jsem si myslel, že je všechno jasné, tak kniha pokračovala a opět jsem čekal, jak vše dopadne. Závěr byl pro mne překvapení s poznáním, že na věci se dá nahlížet z různých úhlů pohledů a být "neopitý rohlíkem" má velké výhody.

08.09.2020 5 z 5

Východ měsíce Východ měsíce Erin Hunter

Kniha splinla má očekávání z předchozích příběhů. Příběh gradoval až do konce knihy. Z určitého pohledu je obsah této knihy neuzavřený a vybízí tudíž ke čtení dalšího dílu. Bohužel Albatros má tendence vydávat knihy z této série v delších časových intervalech, což je určitě škoda.

29.08.2020 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Konečně jsem narazil na sérii knih, které jsou založeny na přátelství, dobrodružném dění a vše je reálně představitelné. Klidně by se to mohlo takto odehrát... Žádná magie, kouzla ani jiné neobvyklé fantazie příběh nekazí. Spisovatele po páté přečtené knize začínám obdivovat. Úžasné dílo.

28.06.2020 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Musím uznat, že autor v tomto díle výborně popsal téma, které je aktuální i v dnešní době a je nádherně vykreslené se všemi důsledky. Myslím, že je to pro mnohé mladé čtenáře poučný příběh a my starší si uvědomíme, že máme štěstí, že nás "to" minulo. Jsem opravdu zvědavý co mne očekává v dalších dílech.

14.06.2020 5 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

I když už mi zub času ukrajuje, vracím se ke knihám pro děti, protože hledám děj, který není překomplikovaný počtem postav a jmen a přitom je napínavý a chytlavý. U těchto knih si mohu odpočinout od psychicky náročné práce a znovuobnovit chuť žít prostěji - jen příroda, jídlo, lidi a vztahy.

11.06.2020 5 z 5