Nestorkea Nestorkea komentáře u knih

Anonymní dívka Anonymní dívka Sarah Pekkanen

Nezaujala, dočteno jen z důvodu nedostatku jiné literatury. Děj se vlekl, postavy nebyly sympatické, jednaly divně a vlastně mě ani moc nezajímalo, jak to dopadne.

24.02.2021 3 z 5

Nemám ráda poezii, ale tento příběh byl nádherný... O tom, jak se dva kteří k sobě patří, setkávají ve špatnou dobu a díky tomu nedojde jejich osud naplnění... Ukápla mi slza..

18.01.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Keplerovci mě opět vytáhli do děje a nemohla jsem knihu do poslední stránky odložit..

05.01.2021 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Poslední díl trilogie byl nejméně akční, ale nejvíce vysvětlil. Uvítala bych uzavření příběhů hlavních postav, nemám ráda otevřené konce. Jinak bezva.

02.01.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, ale asi jsem čekala víc. Vadily mi hovorové moderní výrazy, Taitova genialita ve všech odvětvích, předvídatelnost děje. Milá, oddechová historická romance, ale nic víc.
Řeka bohů, aneb jak jeden otrok dokázal manipulovat dějiny celého Egypta.. Nevím, no...

09.12.2020 3 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Uf, to zase bylo. Místy se mi zvedal žaludek, ale četla se velmi dobře. Doufám, že už mi brzo otevřou knihovnu, abych sérii dočetla.

08.11.2020

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

(SPOILER) Tento díl mne moc nezaujal. Možná proto, že Petera jsem nikdy neměla moc ráda. A když už to konečně vypadalo, že se dal do kupy a něco pozitivního na něm bude, autorka ho odkrágluje.. Ach jo. Nevím, jestli to bylo překladem, ale nesedělo mi ani chování postav. Gamache byl takový nějaký obyčejný, neměl hluboké kouzlo, jako v předchozích dílech. Snad se příští díly zase vrátí na úroveň, na kterou jsem zvyklá.

04.11.2020 3 z 5

Břicho nestvůry Břicho nestvůry Louise Penny

Zbraně sice nejsou téma, které by mne zajímalo, ale v podání Louise Penny bylo víc než stravitelné.

04.11.2020 4 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

(SPOILER) Pro někoho, kdo se o tématiku koncentračních táborů nezajímá, bude kniha určitě skvělá. Já už mám ale trochu načteno a v jinak pěkně ubíhajícím ději mě bohužel velmi rušily mnohé nepřesnosti. Dílo na mne působí jako akční americký film, s nešťastnou láskou, zvraty v pravý čas, vhodně načasovanými hlubokými myšlenkami.
Bohužel ale... Dialogy mezi vězni a dozorci by takhle určitě neprobíhaly. Opravdu by bylo možné, aby velitelova manželka pomáhala v nemocnici? Zamilovala by se (a dokonce měla poměr!) do mladšího Žida? Pomáhali by vězni někomu, koho vůbec neznali? "Probouzel by se blok pozvolna k životu?" Ptali by se dozorčí vězně na jméno, nebo spíš na jeho číslo? Vážně by Leisa nechtěla opustit tábor, protože tam má kamarádky?! A tak dále..
Pokud chce někdo psát o pobytu v koncentráku, měl by si zjistit, jak to tam opravdu chodilo. A osvěžit si historická fakta. Když jsem se dočetla, že Vrba a Wetzler byli Češi, zcela to můj vztah ke knize změnilo..
2,5 hvězdy - za čtivost.

14.10.2020 2 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

(SPOILER) Kniha na mne působila trochu rozporuplně. Začátek mne moc nezaujal, chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a čase. Téma pedofilů bylo opravdu odporné. Když si představím, že se ve skutečnosti i takové věci dějí, je mi zle od žaludku. Děj se nejdřív vlekl, ale konec byl velmi čtivý. Kdo je Sofie jsem odhadla celkem brzy, ale netušila jsem, jak bude její příběh zamotaný. Jsem velmi zvědavá, jak bude příběh pokračovat.
Co působilo rušivě, byly švédské názvy, viz citace jednoho odstavce:
" Hurtig vyrostl v Kvikkjoku, do čkoly chodil v Jokkmokku a na gymnázium v Bodenu. ....... a když na univerzitě v Umea otevřeli policejní školu, přihlásil se hned do prvního ročníku. Praxi absolvoval u policie v Lulea a potom se přesunul do Stockholmu. To všechno jsou jen fakta, pomyslela si, nevím o něm nic osobnějšího, než že bydlí v bytě na Sodermalmu." :-D

06.10.2020 4 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

(SPOILER) Skvělé a mrazivé, Helen se tímto počinem zapsala do seznamu mých oblíbených autorů.
Mám jen jednu výhradu- tím, že sežerete kanylu, se nezabijete... Fakt ne.

02.10.2020 5 z 5

Walden aneb Život v lesích Walden aneb Život v lesích Henry David Thoreau

Na knihu jsem se těšila. Filosofické dílo o tom, jak muž odešel žít na samotu do lesů, byl zcela soběstačný, meditoval,.... První kapitola ještě moje očekávání splňovala, ale pak už to šlo z kopce. Jak bylo zmíněno v předchozích komentářích- zas až taková samota to nebyla, autor dští síru na všechny lidi okolo, často si trochu protiřečí a dostane se nám spousty nepodstatných informací o cenách a nákupech. Nejvíce mě zaujala informace, že celá akce proběhla již v roce 1845- tím je pro mě autor celkem průkopník.

02.10.2020 2 z 5

Lednicko-valtický areál, Pálava, Podyjí - S batohem po Česku Lednicko-valtický areál, Pálava, Podyjí - S batohem po Česku Rostislav Novák

Velmi praktický průvodce, trasy jsou přehledně vypracovány, s kilometráží, cílovým skupinami a dalšími užitečnými informacemi.

17.09.2020 5 z 5

Turistický atlas Česko 1:50000 Turistický atlas Česko 1:50000 Josef Berger

Přehledné turistické mapy celé republiky. Občas obtížná orientace, některé trasy chybí, ale celkově fajn.

15.09.2020 4 z 5

Výlety s dětmi na jižní a východní Moravě Výlety s dětmi na jižní a východní Moravě Eva Obůrková

Přehledné, tak akorát informací, akorát pro rodiny s dětmi.

15.09.2020 5 z 5

Pálavsko a Podyjí Pálavsko a Podyjí Ivo Paulík

Pěkný a přehledný průvodce.

Kam na jižní Moravě Kam na jižní Moravě Eva Obůrková

Velmi pěkný a přehledný průvodce po jižní Moravě. Měla jsem zapůjčený z knihovny.

Na vlásku Na vlásku Lisa Ann Marsoli

Dceři (5,5 roku) se moc líbila a i ve mně nechala pozitivní vjem. Hezké obrázky, celkem kvalitní text a pěkný příběh,

02.09.2020

Přežil jsem to Přežil jsem to Hanuš Bader

(SPOILER) Syrová a drsná kniha. Příběh muže, o kterém jsem četla poprvé. Zatím jsem se dostala do styku jen s "kladnými" hrdiny, V tomto díle autor přiznal, že okrádal ostatní o jídlo, nechal umírat kašlajícího starce před ošetřovnou, aby sám přežil. Nejdřív mě to šokovalo, ale pak jsem si uvědomila, že bych se v dané situaci pravděpodobně zachovala stejně. A to mě dostalo. Pro nás, kteří žijeme v době nynější, v nadbytku a pohodlí, jsou příběhy hrdinů, jež přežili tábory hrůzy, nepředstavitelné. Jen představa, že ležím ve fekáliích, spím na mrtvolách, trpím hlady a přitom mě užírá nesnesitelná bolest nohy, která mi zaživa uhnívá, je příšerná. Chvílemi se mi zdálo, že Hanuš popisuje vše příliš věcně a bez citu, ale to, co ho potkalo, jej k takovému stylu plně opravňuje.. Hluboce smekám před všemi, kteří taková utrpení v táborech hrůzy překonali. A jen doufám, že se nic podobného nebude v budoucnu opakovat.

02.09.2020 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Druhý díl série hodnotím lépe, než knihu první. Možná jsem si už zvyklá na autorův styl, možná bylo méně popisů krajiny a prostředí. Mezi detektivky mi úplně nezapadá, ale četla se velmi příjemně.

30.08.2020 4 z 5