Neri Neri komentáře u knih

Báječné mininakupování Báječné mininakupování Sophie Kinsella (p)

Série o shopaholičce Becky je skvělá a všechny díly mě opravdu baví. Je to báječné oddechové čtení, která nepostrádá humor, nadhled, i u tohoto dílu jsem se bavila příhodami Becky od začátku až do konce.

01.08.2013 4 z 5

Sebeobrana Sebeobrana Jonathan Kellerman

Kellermana mám moc ráda, jeho knihy jsou napínavé, výborná kombinace psychologického románu s napínavým thrillerem, ani tato nebyla výjimkou, na mě ale možná zbytečně zdlouhavá. Přesto za přečtení určitě stojí!

Absolutní strach Absolutní strach Lisa Jackson

Opět čtivé a napínavé, nicméně bych z knihy vypustila většinu romantických pasáží a přehnaných citových výlevů, pak by se mi kniha líbila o hodně víc. Ne, že bych byla odpůrkyní romantiky a velké lásky, ale tady to na mě působilo rušivě, stejně jako u vícero knih L. Jackson. A jak už tu bylo napsáno, tolik propletených příbuzenských vztahů a množství mrtvol na mě nepůsobilo moc reálně.

Na prahu smrti Na prahu smrti Lisa Jackson

Čtivý příběh, ale po několika přečtených knihách L. Jackson už je pro mě schéma jejích detektivek hodně čitelné a tím pádem i méně přitažlivé. A jak už tu bylo zmiňováno, lásky je tam víc než je na můj vkus příjemné.

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Kniha pro mě byla mírným zklamáním. Na rozdíl o všech ostatních knížek Joy Fielding, kde jsem s napětím hltala každou stránku, tady jsem měla už v polovině pocit, že by kniha snad ani nemusela pokračovat. Konec zajímavý, ale celkový nevýrazný dojem z celého příběhu nezachránil. Ale i přesto je stále jednou z mých nejoblíbenějších autorek a vyhlížím s nedočkavostí každou její novou knihu.

27.07.2013 3 z 5

I to se veterinářce může stát I to se veterinářce může stát Cathy Woodman

Autorka mi opět udělala radost příjemně plynoucím, vtipným i dojemným vyprávěním dalších příběhů veterinářky Maz. Možná to není žádná velká literatura, ale čte se to vážně dobře.

25.07.2013 4 z 5

Život bez psa - Život pod psa Život bez psa - Život pod psa Aida Brumovská

Moc příjemné čtení, které bezpečně zahrálo na moji citlivou strunu. Pro mě rozhodně plný počet hvězdiček!

13.07.2013 5 z 5

Život se psem není pod psa Život se psem není pod psa Konrad Lorenz

Jako člověka, který celý svůj dosavadní život prožívá se psy a raduje se z jejich přítomnosti, mě tato kniha nadchla, potěšila i pobavila. Krásné a vřele doporučuji k přečtení i těm, kteří se chystají pořídit si psího parťáka a třeba nevědí, které plemeno by pro ně bylo ideální.

13.07.2013 5 z 5

Bludiště temnoty Bludiště temnoty Val McDermid

Poprvé mi u nějaké knihy Val McDermid chvíli trvalo než jsem se začetla, ale po chvíli opět skvělé, napínavé a strhující. Pro mě rozhodně plný počet hvězdiček. Jsem velkou obdivovatelkou autorky a v podstatě si ani neumím představit, že bych mohla hodnotit jinak.:)

10.07.2013 5 z 5

Ideální dárce Ideální dárce Jane Moore

Kniha se mi líbila moc a četla se, stejně jako další 2 autorčiny knihy, téměř sama. Závažné téma je podané bez zbytečného patosu, postavy jsou velmi uvěřitelné, zbytečně nepřikrášlené charaktery, do kterých se lze snadno vcítit. Myslím, že Jane Moore prostě umí!

09.07.2013 5 z 5

To by se veterinářce stát nemělo To by se veterinářce stát nemělo Cathy Woodman

Moc příjemná oddechovka, děj je velmi předvídatelný, tím, ale nechci knihu nijak znevažovat, čte se výborně a pro ty, kteří stejně jako já milují zvířata, ideálně strávený čas nad knihou. Hned zítra si jdu koupit pokračování I to se veterinářce může stát.

06.07.2013 4 z 5

Deník lhářky Deník lhářky Patry Francis

Kniha se mi mimořádně líbila. Napětí se stupňuje s každou stránkou, napovrch vyplouvají stále temnější rodinné záležitosti, je to typ knihy, která vás nutí číst dál a dál. Styl je hodně podobný Fieldingové, zejména jejím prvním knihám jako Jane utíká, ale i mně se Deník lhářky zdá ještě o trochu lepší. Moc doufám, že si přečtu ještě něco dalšího od této autorky.

04.07.2013 5 z 5

Jednou za život Jednou za život Simona Monyová (p)

Jediná autorčina kniha, kterou jsem zatím neměla přečtenou. Přiznám se, že ty pozdější se mi líbí víc, možná je to i tím, že věk hrdinek a tím pádem i příběhy, které v nich prožívají, jsou mi bližší. Každopádně čtení je to příjemné, tentokrát i pozitivně laděné.

01.07.2013 3 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Od knihy jsem čekala, asi i díky komentářům zde, o hodně víc. Je to velmi nenáročná, oddechová četba, mě ale ničím nezaujala. Je to ten typ knihy, který jeden den přečtu a druhý den už si na ni nevzpomenu. Celkem mě překvapuje i její zařazení do edice Světový bestseller.

26.06.2013 2 z 5

Jak se zbavit Matthewa Jak se zbavit Matthewa Jane Fallon

Pro mě moc příjemné překvapení. Autorka má mimořádný dar nezacházet do zbytečných trapností a klišé a její postavy jsou díky tomu ze skutečného světa, kniha se čte jedním dechem, je vtipná. Docela nerada jsem se s Helen i Sophií loučila, obě mi přirostly k srdci.

17.06.2013 4 z 5

Pro jméno a čest Pro jméno a čest Naďa Horáková

Skvěle napsaná kniha, po prvních pár stránkách jsem se do ní začetla natolik, až jsem měla problém přestat. Dobová atmosféra, jednotlivé postavy a jejich osudy jsou vylíčeny tak poutavě, že jsem celý děj viděla před sebou jako film. Čtivé, napínavé, zábavné.........pro mě plný počet hvězdiček a víc takových knih, které srozumitelnou formou přibližují život v tehdejší době.

15.06.2013 5 z 5

Adrian Mole - léta prostoty Adrian Mole - léta prostoty Sue Townsend

Po léta můj oblíbený hrdina, tentokrát řešící zásadní životní/zdravotní problém a ač by to za normálních okolností nebylo ni k popukání, v podání Adriana je to neskutečně vtipné. Jako vždy.

12.06.2013 5 z 5

Pod cypřišem se sklenkou ouza Pod cypřišem se sklenkou ouza Pavla Smetanová

Jedna z mála knih ke kterým se opakovaně a ráda vracím ( stejně jako k ostatním od Pavly Smetanové ), autorčino vyprávění z Korfu mi vždy bezpečně navodí atmosféru příjemného relaxu. Doporučuji též autorčin skvělý blog.

12.06.2013 5 z 5

Temnota Temnota Klára Janečková

Příjemná kniha, která se pohybuje na pomezí thrilleru a románu pro ženy. Téma je zajímavé a atmosféra míst, kde se celý příběh odehrává - Amsterdam, Olomouc, Afrika - výborně popsaná. Určitě by se z tématu dalo vytěžit mnohem víc, ale i tak je to velmi čtivý a napínavý příběh.

12.06.2013 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Po nadšení ze Žítkovských bohyní jsem byla na prvotinu stejné autorky hodně zvědavá. Těžká, velmi těžká kniha, silná, emotivní, temnější než Bohyně. Jenže jaká jiná může být, když příběh sleduje poválečný osud Brňanky s matkou Češkou a otcem zapáleným nacistou. Odsun z Brna a všechny hrůzy s ním spojené, komunisti, normalizace.......Téma kolektivní viny, odpouštění na obou stranách.
U některých kapitol jsem musela hodně zhluboka dýchat a raději si vše nepředstavovat do detailů. Je to kniha, kterou dlouho nedostanu z hlavy.

09.06.2013 4 z 5