Nelíísek Nelíísek komentáře u knih

Koruna času Koruna času Natalja Ščerba

Krásné zakončení série celou knihu jsem si užila od začátku do konce ale.. mám prostě pár výhrad..

Na to že kniha měla být zakončení série byla opravdu ze začátku hodně natahovačná, všechno se celkem dost pomalu linulo a až na posledních 100 vše vygradovala, prvních 300 stran jsem někdy i v půlce kapitoly zaklapla knížku s tím že mě to nebaví no posledních přibližně 100 stran jsem dala na jeden zátah za jeden večer.

* SPOILER *

Jedno slovo.. jantarování, určitě mohlo být v knížce zakomponováno lépe, ne stylem "nazdar Vassiliso já nechtěl aby tě unesli .. ale znám fakt tajemné umění jménem jantarování myslím že by se ti to mohlo celkem hodit.. " No tohle prostě ne..

* KONEC SPOILERU *

Ani se mi nějak nelíbilo, to "byla jsi k tomu předurčena, mi už jsem to dávno věděli ale nemohli jsme ti to říct"

Na jednu stranu, jako u každé série která končí, jsem smutná že už to zase skončilo ale zase na tu druhou stranu, myslím si že tato série by už čtenáři neměla co nabídnout, přece jenom vymyslet takovýto svět fantastický svět muselo stát neskutečného úsilí a autorovi fantazie, a už bylo znát ubývající hodnotu.

To ale neznamená že tato série nebo poslední díl je propadák, ano má své mouchy ale naopak by jste si jí měli přečíst od začátku do konce pokud jste tak ještě neudělali protože svět Časodějů si nejde nezamilovat.

04.03.2020 4 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Taková jednohubka když si chcete odpočinout od něčeho složitého. Rozhodně se v knize najde každý a to nejen knihomol.

22.02.2020 5 z 5

Mám takové rozpolcené názory k této knize. Na jednu stranu jsem kapitoly kdy si řeknete "vždyť on má vlastně celkem pravdu.. " a potom " co?! ten chlap je asi padlej na hlavu".

Není to asi čtení pro každého, samotná jsem se k téhle knížce dostala tak že mě prostě zaujal ten název, no koho by nezaujal že ano..

To že jsem si z téhle knihy nic neodnesla bych lhala ale není to ani nějaký klenot který by si měl každý přečíst.

22.02.2020 3 z 5

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

ještě před tímto dílem jsem četla díl čtvrtý který dle mého je nejhorší zatím ze všech vydaných dílu.

Naopak tento díl se může v klidu rovna hodnotě skleněného domu, má to hloubku, náboj, akci a to je to co ze zaklínače dělá zaklínače.

27.01.2020 5 z 5

Až vyprší čas Až vyprší čas Elina Hirvonen

Tématika knihy je zajímavá to bezesporu, ale děj mě tedy vůbec nenadchl, celkově i přeskakování mezi postavami a časovými linkami bylo takové krkolomné.

26.01.2020 1 z 5

1602 1602 Neil Gaiman

Marvel je vesmír neomezených možností, což tenhle komiks pouze potvrzuje.

Superhrdninové zasazení do alžbětínské doby se na první pohled může zdát jako sebevražda onoho autora, opravdu jsem knihu spíš otevírala spíš s dávkou cynismu než očekávání a spíše jsem si myslela že to to bude další komiks s fantasmagorickými bláboly které spíš člověka vytočí než nadchnou.

Opak je však pravdou, doba je vykreslena a vyprávěna úžasně a hrdinové tam sednou jako hrnec na prdel.

Největší sranda je že někteří se tváří jako obyčejné postavy a úplně v nich přehlédnete nějaké hrdiny (např. Pavoučí muž, nebo kapitán Amerika), doufám že se k nám dostane i pokračování tento skvělé serie protože by mě fakt zajímalo jak se jim do 17. století připletly dinosauři.

Sečtenou podtrženo 1602 je komiks který si rozhodně nenechejte ujít

18.01.2020 5 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Asi nedokážu ocenit knihu, takže můj názor je asi zcela irelevantní.

Tisíc lidí tisíc chutí, než jako vtipné stripy, mě tohle připadá jako deníček psychicky labilního člověka, co lidi jen shazuje a do práce nechodí pro radost ale pro uspokojení toho že je lepší než ostatní a tady tímhle si to musí jen dokazovat, což se mi prostě nelíbí..

pokud mě chce někdo vysvětlit skrytou pointu tohoto komiksu tak jen do toho, ráda bych ho totiž pochopila.

13.01.2020 odpad!

Slepý bankéř Slepý bankéř Steven Moffat

Překreslený díl ze seriálu, takže pro mě zase nic nového, trošku chaotické, kdybych neviděla seriál asi bych se v ději ztratila

12.01.2020 4 z 5

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Hmm .. možná bych místo téhle všehochuti uvítala plnohodnotné menší dobrodružství

Prostě nenadchne, neurazí

09.01.2020 3 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Kotletovi se zatím při čtení vyhýbám takže tohle je takové první seznámení s jeho stylem psaní.

Mě jako neznalce kotletova stylu to ze začátku trošku šokovalo, to co ale mu nejde upřít má svůj jedinečný úchylný styl. Kresba se mi líbila, u některých lechtivých pasáží byla možná trochu nepřirozená..

Za mě dobrý jen tak dále na český komiks je to velmi slušný výkon.

Je mi jasné že přepracovat knihu do komiksu není žádný med a knihu jsem nečetla.. ale děj mi připadal až moc uspěchaný .. možná by nevadilo pár stránek navíc nebo dva trošku detailněji popsané díly.

Určitě časem budu muset sáhnout po jedné z jeho serii :)

09.01.2020 4 z 5

Malý princ a planeta Ohnivého ptáka Malý princ a planeta Ohnivého ptáka Guillaume Dorison

Podobný princip jako u minulého příběhu, opravdu nádherná kresba, děj jednoduchý ale přece jenom je to kniha pro děti :)

09.01.2020 4 z 5

Já, Ainsel Já, Ainsel Neil Gaiman

Zajímavé pokračování, první díl mě ale sedl víc.

01.01.2020 3 z 5

Malý princ a Větrná planeta Malý princ a Větrná planeta Guillaume Dorison

Na škole jsem k maturitě malého prince četla, no a nijak zvlášť jsem z něho nadšená nebyla.

Zápletka je sice nic moc a vyuzlení příběhu taky není žádná sláva a přece jenom je to kratší komiks pro mladší čtenáře, prostě neoslovilo, neurazilo.

Pro dítě je komiks super, navíc je tam i opravdu pěkná kresba tedy až na tu poslední stránkovou šílenost s těmi kostičkami.

24.12.2019 2 z 5

Studie v růžové Studie v růžové Steven Moffat

Překreslený první díl seriálu, což mě trošku mrzí, hlavně na tom někdo kdo už viděl seriál nenajde nic nového a navíc vidí i ty nedostatky. Kresba mangy je celkem dobrá až na nějaké ty fakt přepálené obličejové divné emoce, které prostě k manze sedí .. ale dějově jsem čekala prostě něco nového i když nového čtenáře možná nadchne mě teda ne ..

22.12.2019 2 z 5

Ultimate Spider-Man: Venom Ultimate Spider-Man: Venom Brian Michael Bendis

Komiks nebyl špatný ale že by mě nějak nadchl se taky říci nedá.

17.12.2019 3 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Zaklínačské komiksy mám opravdu ráda ale tento mi prostě nesedl jak dějově tak graficky..
nedokážu si pomoct ale u těch zadních panelů s Yenefer už mi kresba přišla celkem odfláklá..

17.12.2019 2 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Už je to více než rok co jsem četla předposlední díl, musím bohužel přiznat že než jsem se ze začátku zase vyznala v postavách tak to nějakou chvilku trvalo ale na tohle velké finále se vyplatilo počkat.

od začátku do konce jsem si tuto knihu zamilovala, od prvního dílu postavy ušly opravdu velký kus cesty, byly momenty kdy mě nějaké části knihy moc nebavily ale byly také momenty kdy jsem z knihy nemohla spustit oči.

Sečteno podtrženo nic není perfektní ale momenty kdy Vás autorka přiměje u čtení k slzám z této série dělají perfektní příběh který vezme za srdce i toho největšího bručouna.

Určitě knihu mohu jen a jen doporučit a s radostí bych se v budoucnu vrhla u na další serie od autorky (až je ale dopíše protože čekat na další díly je vyslovené peklo!)

11.12.2019 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Jsem dosti na vážkách nemohu se rozhodnout jestli se mi kniha vlastně líbí nelibí a co se mi na ní líbí nebo nelíbí, je to dost prekerní situace tohle to.

V první části knihy mě děj bavil a byla jsem přesvědčená že je to zatím nejlepší kniha v serii ale nějak se to zvrtlo a druhá část mě až tak moc nebavila kor to zevlování pouští.

No jdu číst dál ale tenhle díl je asi slabší i když 1 část knihy je nabytá akcí k prasknutí. Neříkám že druhá část ne .. ale nějak mi prostě nesedla.

24.09.2019 3 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Jen co je pravda povídky mě už začaly lést pěkně krkem takže jsem uvítala příběh který je rozsáhlejší, rozhodně nadchne více než krátké povídky.

14.09.2019 5 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

První manga co jsem četla vůbec. Nemohu porovnávat s jinými mangamy ale opravdu se mi líbila jak už po dějové nebo kreslířské stránce. Ze začátku jsem byla trochu skeptická protože nejsem na takovéto japonské šílenosti, přece jenom jsem se lekla když hnedka ze začátku byla Čise prodávaná v aukci jako váza a o to děsivější bylo když jsi ji vzalo tu individuum s rohy. Připadá mi že manga má nějaké mezery .. ale nejsem odborník asi je to jenom můj dojem nebo prostě nejsem zviklá na tuhle japonskou kulturu. Určitě se někdy pustím i do dalšího dílu.

03.09.2019 4 z 5