nai.ivka nai.ivka komentáře u knih

Vlna zločinnosti na zámku Blandings Vlna zločinnosti na zámku Blandings Pelham Grenville Wodehouse

Pět hvězdiček je málo. Humor a bohatý jazyk autora, krásná čeština překladatele. Při té záplavě knih, co se dneska valí, na pořádné překlady není čas a to je škoda.

05.06.2018 5 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

Kdo chtěl, ten věděl dávno před vydáním knihy, dávno před vstupem AB do politiky, protože investigativci přinášeli reportáže. Jeho vládnutí si vyžerou i ti, kteří mu dneska tleskají.

Klasická česká kuchařka Klasická česká kuchařka Marie Janků Sandtnerová

Babičce jsme "sandnerku" doslova trhaly z rukou, musela jsem si ji také pořídit alespoň do poličky.

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Moc hezká vtipná knížka, kterou jsem ocenila, i když nejsem kočkomilka. Doporučuji ji jako dárek.

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Kategorie Právě čtu je u kuchařky úsměvná :) No ale co jiného mám napsat, když ji beru do rukou průběžně? Nádherná kniha jen pro moje ruce moc těžká a není vázaná, to je její jediné mínus. Bojím se, že z ní budou brzy listy lítat.

03.06.2018 5 z 5

Doctor Who - Obrazový průvodce seriálem Pán času Doctor Who - Obrazový průvodce seriálem Pán času kolektiv autorů

pěkný dárek pro fanoušky, zájemce se seznámí se seriálem, velmi se nám líbí

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

knížka, která mi dokázala přiblížit myšlení autisty

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Jedna z mých oblíbených dětských knížek. Podstrkovala jsem ji i mým dětem, nevypadaly tak uchváceně, ale příběhy si pamatují, což mě překvapilo.

Hastrman Hastrman Miloš Urban

Líbily se mi obě části knihy, jak ta první pohádková, tak ta druhá akční ... kolikrát bych si přála, aby tu byl někdo jako Hastrman a aby společenství jako Děti vody měla taky takovou sílu.

Praktický sprievodca Praktický sprievodca Tony DiTerlizzi

Krásná knížka, těším se až ji budeme s dcerkou číst.

29.05.2018 5 z 5

Příkaz zabít Příkaz zabít Vince Flynn

Doufám pan Mills ještě napíše nějakou "rappovku". Bavila mě akční oddychovka, bylo méně politiky a více akce.

29.05.2018 5 z 5

Ultimátum Ultimátum Vince Flynn

Boží mlýny mlely a hlavní hrdina přežil, co víc si přát. I dospělý potřebuje pohádky s dobrým koncem.

09.05.2018 5 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Perfektní pohádka pro velké kluky.

07.05.2018 5 z 5

Spravedlivá pistole Spravedlivá pistole Jaroslav Velinský

Zkusím jinou detektivku autora, tahle se mi nečetla dobře.

05.05.2018 2 z 5

Dům hrůzy Dům hrůzy Edgar Wallace

Stará detektivka, mám je ráda pro atmosféru, nejsou to zbytečné krváky a mají skvělé překlady.

04.05.2018 4 z 5

Černý šíp Černý šíp Robert Louis Stevenson

Starší rytírna asi pro mládež nebo dnes už pro mládež, která snad neztrácí kouzlo ani ve 21.století.

03.05.2018 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Slušné, celá trilogie ujde.

29.04.2018 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Dvojka je akčnější, nakonec i trojku přečtu, ale do knihovny bych si trilogii nekoupila.

27.04.2018 3 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Čteme s dcerkou a je nadšená.

25.04.2018 5 z 5

Oneiros Oneiros Markus Heitz

Dvě třetiny knihy jsem ji chtěla odložit až pak zvítězila zvědavost a dobře tomu. Nakonec bych si i přečetla druhý díl, pokud by byl napsán.

21.04.2018 4 z 5