Doctor Who - Obrazový průvodce seriálem Pán času

Doctor Who - Obrazový průvodce seriálem Pán času https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314551/bmid_doctor-who-obrazovy-pruvodce-serial-4hJ-314551.jpg 4 28 28

Úspěšný průvodce světem seriálu – nyní aktualizovaný a rozšířený, s novou postavou Doktora. Tento bohatě ilustrovaný průvodce je teď rozšířený o všechny akce ze série s Peterem Capaldim v roli nového Doktora. Obsahuje 32 nových stran s novými společníky a spojenci a s neuvěřitelnými dobrodružstvími napříč časem a prostorem. Kniha nabízí detaily k prostudování i potěšení, stejně jako zákulisní informace o tomto hitu mezi televizními seriály.... celý text

Sci-fi Literatura naučná Obrazové publikace
Vydáno: , Slovart (ČR)
Originální název:

Doctor Who: The Visual Dictionary , 2014


více info...

Přidat komentář

orangerose
02.04.2022 5 z 5

Kniha obsahuje hodně informací ohledně postav, jak kladných, tak záporných, o panu času. Bavila mně :)

sgjoli
13.03.2022 3 z 5

Také jsem z této knihy poněkud rozpačitá, jako řada jiných komentujících. Po grafické stránce je to moc hezky udělané - zvláště jste-li fanoušci té nové éry od Chrise Ecclestona do současnosti, čemuž se kniha věnuje úplně nejvíce.
Nevyváženost je ale slovo, které zde skutečně platí, protože textově je tahle kniha prostě dost slabá. Nejen, že se tam člověk nedozví nic moc nového, ale i některé ty pasáže jsou úplně mimo a zbytečné. Příklad: u fotky malé Amy Pondové jsou dvě popisky, z nichž jedna říká, že Amy má na hlavě podzimní vlněnou čepici. Vážně je podle autorů čtenář tak hloupý, že nepozná, že má Amy na hlavě vlněnou čepici? Vážně je to tak moc důležitá informace, že je potřeba ji zmínit? - A takových příkladů tam je víc. Prostě občas tam jsou fakt úplné zbytečnosti. Už o tom ve svém komentáři píše i uživatel lampernaqui.
Takže tak. Jako fanynka seriálu oceňuji grafickou stránku a to, že se tam autoři chtěli věnovat co nejvíce věcem, ale textově fakt slabé.


HerrPilot
03.09.2020 3 z 5

Velice nevyrovnaný kousek. Na jednu stranu dostanete krásné velké fotografie, díky kterým si připomenete vaše oblíbené epizody, padouchy a hrdiny, na druhou stranu jsou popisy jaksi očividné (v příslovečném stylu „déšť je mokrý, cukr sladký“), a prakticky nic nového vám nedají. Na štíru to je i s informacemi ze zákulisí. Pokud hledáte nějaké průřezy – dostanete pouze jednu daleckou loď z konce 1. série nového Who (myslím, že epizoda se jmenovala Parting The Ways) a snad ještě jeden průřez, který si ale již nepamatuji. Rozhodně nečekejte popis a ukázky vnitřního vybavení třeba Kyberlidí či Daleků, tak jak jsem očekával já.

Knihu jsem zakoupil, jelikož od stejného vydavatele mám i podobnou knihu o Indianu Jonesovi, která je ale pojata daleko lépe.
Pokud chcete nesrovnatelně lepší knihu ze světa Doctora Who, z vlastní zkušenosti mohu doporučit The TARDIS Handbook od Stevena Tribe'a, která je formátově i stránkově menší, ale informačně je na tom daleko lépe, než tento mamut.

Dávám 3 časoborné * aspoň za ty fotografie.

denydean
02.08.2020 5 z 5

Krásný kousek do knihovny co mají rádi Doctora who ( Pána času ) . Krásně zpracovaná kniha.

nai.ivka
03.06.2018 5 z 5

pěkný dárek pro fanoušky, zájemce se seznámí se seriálem, velmi se nám líbí

Khazara
11.05.2018 4 z 5

Kniha obsahuje celkem pěkné fotografie řady bytostí a postav, které se vyskytly v seriálu (zejména za působení IX. a X. Doktora), ačkoliv některé fotky přímo ze seriálu jsou nepochopitelně rozpixelované. Otázkou zůstává, pro koho je taková kniha určena - fanoušek, který všechny díly viděl, se nic nového nedozví (většinou jde o shrnutí fakt, které zazní přímo v seriálu) a pro nováčka to zas obsahuje příliš mnoho spoilerů, které by zkazily požitek ze seriálu. Asi nejlepší využití si kniha najde pro připomenutí již viděných dílů, kdy má člověk příležitost si zblízka prohlédnout kostýmy a masky různých tvorů a ocenit práci maskérů. Vhodná je také pro lidi, co neholduje angličtině, protože se více informací zadarmo stejně dozvíte na anglických wikinách.

lampernaqui
11.09.2017 2 z 5

No, nepatřím mezi obrovské fandy seriálu, ale mám ho rád jakožto odpočinkovou záležitost. Tahle knížka je ale asi pouze pro ty NEJ fandy, pro typické whoviany. Na jednu stranu nám to ve zkratce představí všechny mimozemské rasy v obnovených sériích, na druhou stranu skoro polovina informací je něco na způsob: doktorovy šedé vlasy značí moudrost a starší věk.... obnošené boty značí dlouhou funkčnost a pohodlí.. Tak to bohužel.

MichalHoráček
21.08.2017 5 z 5

Hezky zpracovaná knížka o seriálu Doctor Who. Dost dílů mi to připomnělo a s několika novými seznámilo. Kdo seriál neviděl aspoň si představí, jak daný mimozemšťani vypadají.