Nagadir Nagadir komentáře u knih

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Taková obyčejná, nenáročná a jednoduchá oddechovka.

14.03.2015 3 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Krásný nápad, skvělé zapojení folklóru a ruských pohádek, nicméně občas trochu zdlouhavé...

14.03.2015 4 z 5

Zápas o osud lidstva Zápas o osud lidstva Christy Raedeke

Uf, kdyby to nemělo tolik do očí bijících nesmyslností a hloupostí, dějově i stylem vyprávění by to bylo docela dobré...
2/10

16.02.2015 1 z 5

Konec pana Y Konec pana Y Scarlett Thomas

Neotřelý zážitek...
Líbí se mi míchání příběhu s fylozofickými otázkami a teoretickou fyzikou, nicméně s touhle knihou je to tak trochu jako na horské dráze. Chvíli vás skoro nudí a pak najednou BUM! autorka se vytasí s nějakou nečekanou dějovou skutečností a zvratem. Nicméně jsem si to hodně užila a kniha se mi svým způsobem moc líbila...
Hodnocení: 8/10 (ale musela jsem to opravdu pečlivě zvážit)

12.02.2015 4 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Velmi předvídatelný děj, naivní a hloupá hrdinka. Jediný klad je pak ten, že je to tak krátké, takže vás to k smrti neunudí...
Hodnocení: 4/10

12.02.2015 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Knížka mě trochu zklamala, protože jsem na ni četla hodně vychvalných recenzí. Poměrně značná část není až tak zajímavá i když jsem se vyloženě nenudila. Rozjíždět se to začne až později a konec se mi líbil. Taky mi vadilo, že se všichni stali tak rychle závislými a dělali to co jim hra řekla aniž by nad tím přemýšleli, to mi prostě nepřišlo možné...

12.02.2015 4 z 5

Zasvěcená Zasvěcená Cynthia Hand

Lepší než první díl, ale jen o trošku, pořád mi vadí postavy...

12.02.2015 3 z 5

Wanted Wanted Kim Wozencraft

Čtivé, rychle to ubíhá, sem tam něco nad čím jsem se pozastavila, ale není to vcelku špatné.

19.01.2015 4 z 5

Osvobození Osvobození Lisa Jane Smith

Konečně nějaké zlepšení, byť byl děj zaplácán večírky, popisem jednotlivých šatů a tak podobně, nebýt toho mohlo to být o něco dynamičtější. Některé věci mi opět přišly spíš vtipné než děsivé či hrozivé (fakt mučili Stefana tím, že mu rozřezávali Elenin obrázek???)
4/10

07.01.2015 2 z 5

Achája Achája Andrzej Ziemiański

Zpočátku mě zaujala jen Achájina příběhová linka, nicméně postupně se začaly rozjíždět i ty ostatní a konec mě prostě nadchl, takže se nemůžu dočkat pokračování.
9/10

09.12.2014 5 z 5

Malý bratr Malý bratr Cory Doctorow

Knížka s neuvěřitelně sympatickým hrdinou. Téma hackování/počítače mám moc ráda (např. Modrá sféra od Jefferyho Deavra) a ani tady si nemohu stěžovat. Vše je velice srozumitelné, postavy jsou inteligentní (což je v Y-A knihách ojedinělé) a není problém se s nimi ztotožnit.
8/10

01.12.2014 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Kniha mě zaujala svým tématem byť nejsem přímo věřící člověk (ale ateista také ne), nicméně mě to příliš nenadchlo. Co mi vadilo asi nejvíc je spisovatelův styl, který mi nedokázal přiblížit to co hlavní hrdina prožíval. A když nedokážu cítit to co postavy, nedokážu se do knihy začíst.
Nicméně některé myšlenky se mi líbily, i když mnohé z nich zase byly dost naivní. A spoustu věcí mě docela minulo.
Možná je to tím, že jsem ještě dost mladá a nemám toho tolik za sebou. Možná že za nějakých dvacet let mě tahle kniha zasáhne.

27.11.2014 3 z 5

Sapphique Sapphique Catherine Fisher

Konec se mi zdál poněkud uspěchany a nesrozumitelný, ale celkově se pokračování drží standartu první knihy.

15.11.2014 4 z 5

Nad Závojem Nad Závojem Garth Nix

Za mě je tato knížka slabší než předchozí. Děj byl o něco předvídatelnější a charaktery mě občas dokázaly slušně otrávit.

18.10.2014 4 z 5

Aenir Aenir Garth Nix

Tento díl mě zpočátku příliš nebavil (hold ta komunikace mezi Millou a Talem mi dělá potíže), nicméně asi po půlce mě to zase chytlo, takže místo chystaných 7/10, dávám opět 8/10.

16.10.2014 4 z 5

Hrad Hrad Garth Nix

Druhý díl se mi zdá o trošičku slabší, možná kvůli Mille, která mi ne úplně sedla.

16.10.2014 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Gaimanův styl se mi prostě líbí. Příběh odsýpá, všechno funguje. Originální nápad.

14.10.2014 4 z 5

Rappa 1 Rappa 1 Hideyuki Kikuchi

Slibný začátek. Nádherná kresba, přehledné panely. Zajímavý svět. Bohužel nevšimla jsem si že by vyšlo pokračování což je škoda.
7/10

05.10.2014 4 z 5

Kill Me, Kiss Me 5 Kill Me, Kiss Me 5 Lee Young Yuu

Celkově to není špatná série a dala bych ji takových 8/10. Na rozdíl od jiných shoujo mang (či manhw) nejsou zdejší hrdinky až tak infatilní a naivní a je tu i nějaká ta akce. Vyskytují se tu klišé, ale myslím, že jsou dobře zvládnuté.

05.10.2014 4 z 5

Legenda o Garonně Legenda o Garonně Jiří Mazurek

Nebyla to špatná kniha, bohužel od začátku až do konce mi tady pořád něco chybělo. Akce je dobrá, postavy jsou zajímavé, nicméně, bohužel většina z nich zemře dřív než dokáží nějak vážněji zaujmout, což je škoda.

05.10.2014 3 z 5