n.ezn.amy Online n.ezn.amy komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

King dokázal, že naprosto mrazivý horor jde i bez nadpřirozených bytostí či jevů. Paul Sheldon zachráněný nejoddanější čtenářkou prožívá naprosté peklo. Tahle knížka je napínavá od začátku až do konce a nejoddanější čtenářka je šílenec v tom pravém slova smyslu

31.01.2017 5 z 5

Memento Memento Radek John

Příběh Michala a Evy, kteří propadnou drogám a nejsou schopni se ze závislosti vymanit a nepomůže ani vězení či psychiatrická léčebna. Knihu bych si dovolil srovnat s Dětmi ze stanice ZOO, stejně brutální a drsná a vševypovídající.

06.01.2017 4 z 5

Fotbalová fabrika Fotbalová fabrika John King

Už vyšlo několik knih zabývající se hooligans či jen obyčejnými fotbalovými fanoušky. Tato kniha je absolutní špička, syrová, prostá, ale skvěle napsaná, protože každý člověk má smysl života jiný a jak se píše v závěru knihy ... mělo tohle všechno smysl? No jasně, že mělo ....

16.11.2016 5 z 5

To To Stephen King

Ač velký fanoušek Mistra, tak knihu To jsem začal číst na 3x, dlouho mi trvalo než jsem se prokousal prvními stranami a začetl se do ní. Pak mě tato kniha pohltila a už nepustila. Smolaři se prostě stali mými kamarády a klaun Pennywise prostě noční můrou. Tuhle knihu bych řadil mezi TOP horory, co kdy byly napsány.

16.11.2016 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

skvělá kniha, nic jsem od ní nečekal, o to víc jsem byl příjemně překvapený. Bohužel udavači ovlivnili život hodně rodin a lidí

14.11.2016 5 z 5

Pobožný střelec Pobožný střelec Bob Hurikán (p)

Dick Gampard, alias Půl Toronto alias Pobožný střelec nejčestnější z čestných a nejspravedlivější ze spravedlivých. Možná trochu naivní, ale prostě tohle nemá chybu

11.11.2016 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

sice pořád stejný scénář jako u předchozích dílů, ale vždy skvěle pobaví a rozesměje, málokdy jsem se u knih smál v tramvaji nahlas jako u knih Evžena Bočka

25.10.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Bohužel pro mě nejslabší ze série, už dlouho se mi nestalo, že bych dostal tak silnou averzi vůči hlavní hrdince.

13.09.2016 2 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

jasná výpověď o komunistických žalářích a komunistech. Hodně syrová a hodně drsná, hlavně proto, že je realistická. Komunisté se nikdy nezmění

08.07.2016 5 z 5

Granátníci Granátníci Kurt Meyer

Výborně napsaná kniha, kdy autor zcela syrově píše o jeho akcích z druhé světové války, žádná ideologie, jen surové vyprávění, kdy sám realisticky hodnotí, že zvěrstva se staly na obou stranách a nevidí svět černobíle

01.03.2016 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

pro mě již poměrně netradiční kniha od Kinga, kdy toto již není klasický horor, jak jsme u něj byli zvyklý, ale pro mě výborně napsané se skvělou atmosférou

08.02.2016 5 z 5

Hyeny Hyeny Jaroslav Pospíšil

výborně napsaná kniha, která mapuje odboj na zlínsku, ukazuje i odvrácenou tvář partizánského hnutí a odpornost komunistického režimu

Hyeny v akci Hyeny v akci Jaroslav Pospíšil

výborně napsaná a zmapovaná historie zlínska, smutné čtení

Má stoletá lásko Má stoletá lásko František Nepil

milé a laskavé vyznání autora ke klubu svého srdce

Železná Sparta Železná Sparta Vítězslav Houška

historie nejlepšího a nejslavnějšího klubu :)

Fotbal na prodej Fotbal na prodej Vladimír Zemánek

kniha se snaží působit senzacechtivě, bohužel mi přijde dost zmatená, jen dohady ale je otázka co je skutečně pravda

18.12.2015 1 z 5

Černá svině Černá svině Vladimír Zemánek

Určitě zajímavý pohled na kariéru skvělého rozhodčího, ovšem pochopitelně nemůže napsat "všechno"

18.12.2015 3 z 5

Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim Hóóónza Berger aneb Jinak to nevidim Vladimír Zemánek

Prostě Honza není člověk, Honza je bůh

18.12.2015 5 z 5

V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 Rudolf Kalčík

Dobře a čtivě napsáno, nesnaží se být moc ideologická

18.12.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

kniha, u které se opravdu budete smát