V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949

V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/53596/v-ruce-samopal-kronika-pohranicniho-IlY-53596.png 4 28 6

Poutavá, dramaticky pojatá románová kronika spisovatelské dvojice, z níž V. Janeček, někdejší důstojník PS, příběhy prožil a napsal a R. Kalčík uměleckým perem dotvořil. Román, který předchází události Krále Šumavy, zachycujev souvislosti s odsunem Němců, dosídlováním pohraničí, událostmi kolem února 1948 osudy pohraničníků, kterým je v této rušné době svěřen úkol ochrany státní hranice v prostoru vesničky Lesov. Spoluvydavatel: MF, Praha a Smena, Bratislava... celý text

Solitér
Solitér
17.08.2019 4 z 5

Na rozdíl od jiných knih, věnujících se podobné tématice, tato má jednu výhodu- ukazuje příhody skutečných postav, které mají i své tváře v přiložených fotografiích. Žiji dlouhá desetiletí v pohraničí, poznal jsem ii jednoho či dva z aktérů příběhu. Prošel jsem sii celý Český les, v němž se děj odehrává. Možná i proto dávám plný počet hvězdiček.

ronyjihlava
ronyjihlava
28.09.2018 5 z 5

Vynikající kniha. Dlouho jsem ji nemohl sehnat, ale nakonec se mi to podařilo. Začal jsem se o ni zajímat až po shlédnutí filmu "Drsná Planina", který byl podle ní volně natočený. Doporučuji všem, kteří se zajímají o problematiku pohraničí a PS

n.ezn.amy
n.ezn.amy
18.12.2015 4 z 5

Dobře a čtivě napsáno, nesnaží se být moc ideologická

Targa Dall
Targa Dall
01.12.2015 4 z 5

Jsem ročník 1987, proto o knize musím napsat jiný komentář, než které zde již jsou.
Je to "prorežimní kniha" vychvaluje komunismus a obhajuje vraždu člověka prchajícího přes hranice.
Psané je to ale celkem dobře. S obsahem je spíš problém. I když možná se právě nyní téma ozbrojeného hlídání hranic vrací :(

ondrej.b
ondrej.b
05.03.2015 3 z 5

Asi jsem trochu rozmazlen přepisem knihy do filmu Drsná planina, film se mi líbil více. Nejsou v něm naštěstí znázorněny únorové události jako v knize a vůbec film postrádá jakoukoliv známku rudého patosu. V knize to samozřejmě nechybí, ale s tím jsem počítal. Kniha je to pěkná, zajímavá a dobrodružná, ale nepatří mezi mé "TOP".

Pavelpi
Pavelpi
22.03.2013 5 z 5

Kniha,která mne celkem vzala.Bezvadně zpracováno včetně vykreslení postav.Četl jsem jí už několikrát a vždycky jsem byl až do konce zabraný do děje.