mynamail mynamail komentáře u knih

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Strašné. A navíc jsem až asi na autora alergická, asi se mi "přejedl"....
Jako scénář pro další film možná dobré. Ale za mě - ne dík, už nechci.

15.11.2016 1 z 5

Zmizení Zmizení Lisa Gardner

Napětí, adrenalin, obavy - to mě provázelo při čtení. Super knížka.

Chlapec v kufru Chlapec v kufru Lene Kaaberbøl

Tak za mě teda dobrý. Popisné části mi výjimečně nepřipadaly nudné ani dlouhé. Úplně jsem si vše představovala jako filmovém plátně. Mělo to spád.

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Taková blbost! A taková sranda! Fakt se mi to líbilo, i když jsem se bála, že zasazení příběhu do "historie" mi nebude sedět. Ale doba, ve které se vše odehrává, je zcela irelevantní a podle mě by bylo zajímavé uzavřít podobnou sázku v současnosti.... A já bych pak chtěla být muška jenom zlatá a vše pozorovat :-D

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Napínavé, zajímavé, uf - fakt dost dobré!
Určitě si přečtu i něco dalšího. Moc se těším.

15.11.2016 5 z 5

Rebelka - Odvrácená strana islámu Rebelka - Odvrácená strana islámu Ayaan Hirsi Ali

Neskutečně skutečná kniha! Četla jsem téměř se zatajeným dechem. Byla jsem mnohokrát šokována! Popis některých - byť známých praktik - jsem oplakala.
Zde byl konec šťastný. Nebývá to tak často....
Souhlasím s tím, že konec knížky byl již samá politika a to mě už tak moc nebralo. Doporučuji.

15.11.2016 5 z 5

Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina - Chtěla mě zabít vlastní rodina Sabatina James

Tohle téma mě velmi zajímá. Bohužel je tak silné a bolestné, že limituje počet knih, které jsem schopna přečíst a vstřebat. Neustále se divím, jak je to možné. Jak se to dá přežít.
Knížka je napsána čtivě. Ono se více ani nečeká. Hlavní je osudový příběh.

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Jo! Napínavé do poslední věty. Neprozradím více. Doporučuji!

Neunikneš Neunikneš Christina Larsson

Četla jsem už dávno, žádný hluboký dojem na mě knížka neudělala. Na dlouhé zimní večery dobré čtení. Slušná detektivka.

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Čtu, čtu, čtu - a přemýšlím.
A když jsem dočetla, tak jsem zaklapla knížku a přemýšlela jsem. Aha - a to je už konec? Ano, takhle to asi na světě chodí. Spojitost věcí si ani neuvědomujeme. Ne, to není o chaosu. To je o souvislostech. Zcela bezvýznamně významných.

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Strašná psina! Moc hezky napsáno. Bavila jsem se. Četla jsem spolu s dcerou (ještě, že mi občas půjčí svou povinnou četbu...)
A jako bonus - už po vyprání neřeším nepárové kusy ponožek....
Už se těšíme na film, jestli to bude taky taková sranda.

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Ježiš to mě nebavilo! A tak jsem chtěla, moc chtěla knížku dočíst. Záviděla jsem postavám, že takhle mohou žít, že mohou vše zabalit a jet do "krásna". Provence miluji!
Ale počáteční rozpaky se rozrůstaly. Bez děje. Mrzí mě to, ale za mě nic moc :-(

15.11.2016 2 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

První setkání s tímto autorem a nemám námitek :-)
Příběh dobrý, zápletka dobrá, rozuzlení dobré, návraty do minulosti mě kupodivu neunavovaly.
Doporučuji!

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Nebylo to špatné, taková slušná kriminálka. Souhlasím s tím, že některé pasáže - výpisky z blogů - byly chvílemi přísliš zdlouhavé a nudné. Mozek jsem si namáhala, kdo že za tím vším je, nějak jsem nechápala, proč některé vůbec agentka podezírá.
Ale jedno je jasné a i z knihy plynoucí: internet, blogy, sociální sítě, koneckonců i tato databáze ovlivňují náš život, naše názory, pohled na svět, na sebe, na přátele. Je neskutečné, co vše dokážeme pověsit na síť... Všichni to víme a stejně bez toho nedokážeme žít a píšeme píšeme píšeme. Jenom abychom nezapomněli taky mluvit.
Zkusím ještě jednu její knížku a uvidím, jestli pak sáhnu i po třetí.

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Bohužel zatím jsem přečetla těch kritických 30 stran a nic, žádný dojem, žádný zájem - nevím, jestli budu pokračovat.

11.11.2016 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Knížku měla dcera v povinné četbě (5.třída). Přečetla ji jedním dechem, já po ní. Bylo mi z toho strašně, ale strašně smutno. V mysli jsem si vytvářela obrázky jednotlivých scén. Některé pasáže jsem si nevěřícně procházela vícekrát. Knížka je psána jednoduše. Hezky. Vzhledem k tématu je to i dobře.
Pak jsem se podívala i na film... Ano, mrazilo mě. Nebyla jsem schopná shlédnout ho najednou. Dokreslil smutné dojmy z knížky.
Jenom doufám, že se to nebude už nikdy, nikdy, nikdy opakovat.

10.11.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jako mnoho čtenářů také já jsem sáhla po knize na základě kladné kritiky opěvující jak knížku tak film. Doporučení pro všechny, kteří podobně jako já obvykle nečtou názvy kapitol, ale hltají obsah. Je nutno si důkladně již od začátku číst názvy kapitol, o kom kapitola je, v jakém čase se odehrává. Jinak se vám postavy mohou zamotat, zaměnit... Po pár stránkách jsem se musela vrátit, protože jsem v tom všem měla zmatek. Znovu jsem se zorientovala, a pak už to šlo jako po másle. Sice jsem ji nepřečetla za 2 dny, jako jiní, ale i tak jsem byla nadšená právě tou psychologií postav linoucí se příběhem. Nebylo to nudné, bylo to k zamyšlení, zajímavé, s myšlenkou, i když někdy "naivní".

10.11.2016 4 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

O knize jsem mnoho slyšela, chtěla jsem si ji přečíst a velmi dychtivě jsem se ponořila do prvních stránek. Ale... příběh, týkající se samotné adopce a problémů mě bavil, ale části popisující spisovatelčino více či méně úspěšné psaní, problémy tu s režisérem, tu s vydavatelem, tu se scénáristou... bla bla bla .... tak to mě nebavilo a tyto pasáže jsem přeskakovala. Nakonec jsem bohužel knihu ani nedočetla...

09.11.2016 2 z 5