myelka myelka komentáře u knih

Čas ani myš nezastaví Čas ani myš nezastaví Michael Hoeye

Moc příjemná kniha, roztomilá, uvolněná, hezký příběh. Ideální po náročnější předchozí četbě ;)

15.07.2017 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Kocourkov jak vyšitý, četla jsem to teda v angličtině a to bylo hodně náročné, používá synonyma, která nejsou běžně známá. Ale jinak supr.

13.07.2017 4 z 5

Ženich na zabití Ženich na zabití Sophie Ranald

Odpočinková četba. Jsem zrovna měsíc před svatbou a jelikož jsme to pojali co nejjednodušeji, bez nějaké extra výzdoby, spíše jako grill party, tak mě ženich fakt vytáčel celým tím shonem kolem. :D

18.05.2017 3 z 5

Všeobecný zvířetník pana profesora Revilloda Všeobecný zvířetník pana profesora Revilloda Miguel Murugarren

výborný nápad a krásné ilustrace, hned mi padla do oka, pak do ruky. ;)

14.05.2017 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Přečetla jsem ji na základě doporučení kamaráda, kterému prý změnila život. Byla to moje první motivační kniha, nečtu je, zkusila jsem to, dala jsem tomu šanci, do poslední stránky jsem čekala "osvícení". Prostě ne, tohle není typ knihy pro mě, asi jsem na to moc přízemní. Kniha mi připadala jako manuál pro jednoduché lidi, kteří potřebují mít jasně napsáno, co dělat a co nedělat, i když je to jasné. Jako bonus u mě slova "semínko" a "emocionální jed" vyvolávají odpor. Pro mě ztracená 1,5 hod.

05.05.2017 1 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

zajímavá kniha, chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, pak nechtěla pustit. Během čtení jsem si představovala, jak by asi vypadal film... Zvláštní způsob, jak rozdělit lidi podle vrstev.

02.05.2017 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Obtížně najít správné přídavné jméno, kterým knihu popsat...je jedinečná svého druhu, zvláštní, drží vás podobný pocit jako při sledování Trainspottingu, ale skvělá. V první třetině je vám hrdina odporný, v druhé ho litujete, třetí je k zamyšlení. Plus nezaměnitelný jazyk.

08.04.2017 5 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

příjemné krimi, kniha vtáhla do děje a nechtěla pustit :)

30.03.2017 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

milé, úsměvné, ale situace se opakují, první díl zaujme, dál to už je v podstatě stejné.

28.03.2017 4 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Moje první kniha do Dána, jsem nadšená, příběh mě vtáhl, nemohla jsem přestat číst, mně vyhovující styl psaní.

24.03.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

ano, je trochu slabší jako první díl, nesmála jsem se úplně nahlas, její matka mi začíná už trochu lézt na nervy, ale pořád platí - velmi milá, odpočinková kniha a fakt si myslím, že si ji jen tak vytáhnu z knihovny, někde otevře a přečtu si pár kapitol, k pousmání.

06.03.2017 4 z 5

Základy neurologie Základy neurologie Zdeněk Ambler

stručně, jasně, výstižně. Není tam žádná přebytečná omáčka, jen důležité věci, velmi dobře napsaná, pochopitelná. Na základě této knihy jsem se rozhodla pokračovat v neurologii...

28.02.2017 5 z 5

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let Mimořádný život Franka Derricka, 81 let J. B. Morrison

Milá, úsměvná kniha, dojemná, neurazí, nepřekvapí. Odlehčené čtení na upršené odpoledne...

19.02.2017 3 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Perfektně napsaná kniha, nešlo se odpoutat. "Hrdinové" nejsou typičtí američtí supermani, jejich problémy a chování je naše, české. Výborná česká postapokalyptická kniha.

25.01.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Výborná kniha, pořád jsem se musela smát, až mě přítel vyhodil z obývaku, že ho ruším u filmu. :D Jistě kniha, ke které se vrátím, i kdyby jen otevřít v polovině a přečíst si pár kapitol...

08.01.2017 5 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

velmi čtivá a napínavá do poslední stránky. Velká chvála výborné české detektivce, u autora určitě zůstanu.

03.01.2017 5 z 5

Půjčiti stříbro, loupiti zlato Půjčiti stříbro, loupiti zlato Catharina Ingelman-Sundberg

Pohodová oddechovka na jeden den, dá se do toho začíst, příhody úsměvné.

27.12.2016 3 z 5

Smrt ve Vídni Smrt ve Vídni Daniel Silva

Skvělá kniha, Silva prostě patří mezi mé oblíbené autory. Děj knihy napínavý, téma Holokaustu Vás vždy pohltí...

02.09.2016 5 z 5

Císař 2: Smrt králů Císař 2: Smrt králů Conn Iggulden

Souhlasím s předchozím komentářem, kniha velmi čtivá, vtáhne do děje, akčnější než 1.díl.

12.08.2016 5 z 5

Einstein Einstein Joseph Schwartz

hezké přehledné opakování fyziky, ale základní znalosti /minim. středoškolské/ jsou asi nutné...

02.07.2016 4 z 5