musivila musivila komentáře u knih

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Tak to tedy bylo, wauu. Snad díl od dílu lepší. Madison konečně očistila své jméno a vrací se na pozici detektiva. Hned první den v práci musí řešit nález opuštěného batolete v havarovaném autě a hledání jeho ztracené matky.

Příchází řada také na Natea, aby se vypořádal se svými démony z minulosti. Stále jej pronásleduje otec Connor a je načase, aby si vyrovnali účty jednou pro vždy.

Napínavé od začátku až do konce. Moc se těším na další díl.

20.03.2024

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Formulista a Elfka :)
Super, kniha se čte velmi dobře. Pěkně graficky zpracovaná. Opravdu neotřelé téma z prostředí Formule 1, k tomu modelka bodyguard ... to tu ještě nebylo ...
Autorce se také povedlo do děje zakomponovat i téma dyslexie, adhd a autismu, což je mi blízké. Myslím, že stále plno lidí má o této problematice zkreslené a milné představy.

PS: Jedná se o moji první knihu od této autorky a rozhodně vím, že nebude poslední. Takže se jdu poohlédnout po její další tvorbě ;-)

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

U prvního dílu jsem se hodně bavila a očekávala jsem to samé i u druhého. Bohužel se tomu úplně tak nestalo. Scény, u kterých autorka zamýšlela, že se čtenář pobaví, mně přišli mnohdy trapné a div jsem neprotáčela oči nad chováním hlavních hrdinů. Jediné, co mě opravdu pobavilo, když se JP opil. A celá ta kauza s holubem Kazoo mě dostala.
Kelsey mi úplně nesedla, na mě až moc velká romantička.

„Život nejsou jen růže a svíčky, zlato. Je v něm taky nějaká realita a tou je, že i když jsme spolu, stejně tě budu přivádět k šílenství.“

Ale určitě si nenechám ujít další díl. Jsem zvědavá, co si autorka připraví pro posledního z bratrů.

14.03.2024

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

„Co se stane na rozlučce, to na ní taky zůstane.“

První půlku knihy se seznamujeme s účastnicemi rozlučky se svobodou. Postupně vyplouvají na povrch jejich tajemství a charaktery. Již od začátku knihy je naznačováno, že dojde k tragédii. Tak jen s napětím čtete dál, překvapením valíte oči, jak je vše do sebe propletené. Jak minulost ovlivňuje přítomnost. Napětí vře pod povrchem ... kdo to bude?

„Život je křehký a prchavý a většinou ho nelze mít úplně pod kontrolou. Člověk se může jenom obklopovat dobrými lidmi a dělat, co je v jeho silách.“

14.03.2024 4 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Obálka a grafika opět na výbornou. Téma originální - tetování, japonská dívka, vychovávána v odlišné kultuře. Sice bylo pár scén, které mně úplně nesedly. Ale určitě se našly i vtipné momenty...

* „Oni si pořád holej ruce?“ „A co sis myslel? Že jim tam vytetuju vlka a oni ho nechaj zarůst, aby to vypadalo, že žije v lese?“ *

* Právě jsem měl přes rameno přehozeného otce holky, se kterou jsem si nezávazně užil, a ten otec je shodou okolností náš manažer. Jsem v prdeli. *

Celkově se kniha četla opět skvěle... Ale z prvního dílu jsem byla zkrátka více unešená. S bandou rugbystů autorka určitě nešlápla vedle. Jsem zvědavá, kterého polapí příště.

* Ka Mate Haka je to, co předvádíme před každým zápasem. To, co nás pohání a stmeluje, to, co nás donutí cítit se spojení a silní. To, co dělá z jednotlivých hráčů rodinu. *

PS: U pasáže se štípáním dřeva mi hned v hlavě naběhla scéna ze seriálu Zasněná láska, kdy Can štípe dřevo na chatě a Sanem je z něj paf. Že by se autorka inspirovala? I co se týče vzhledu hlavního hrdiny?

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

To bylo zas počteníčko. Lisa nezklamala. I když nemusím v knihách ty ambiciozní novinářky. Tady jsem to dokázala zkousnout. Nepostrádalo to napětí, zvrácenost, krutost ani špetku romantiky. Zas mi v hlavě běhaly různé teorie mohl by to být ten a nebo že by ten :) Neodhalila jsem nic, až když autorka sama chtěla.
Jen Sylvie Morrisettová mi nepřirostla k srdci již v prvním díle a ani v tomto jsem na ni bohužel názor nezměnila.

Lucas Lucas Marcy Jell

Zas to byla taková jednohubka. Knihy této autorky se mi čtou moc dobře, proto odpouštím i pár výtek, které bych k ději měla. Trošku podobné prvnímu dílu ... únos, kurážná prostořeká žena, co na srdci to na jazyku, a opět rychlý skok k vzájemné přitažlivosti. Přišlo mi, že se vůbec nevzpouzela tomu, že ji unesli :)
No, rozhodně se těším na další díl s Riccim.

14.03.2024

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Další bezvadný díl s detektivem Fordem. Tentokrát děj není tak napínavý a podezřelých není mnoho. Ale nijak mi to nevadilo a čtení jsem si užila. Do dalšího dílu se určitě pustím. Jsem zvědavá, jak to dopadne s Fordovo tajemstvím, jeho synem i Hannah.

23.02.2024 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Asi jsem od knihy očekávala trochu něco jiného. Hlavní postavy si tentokrát mé srdce nezískaly. A vůbec celkově obyvatelé Fairhope ...

Nelíbilo se mi, že se Tennessee ztotožňovala s rolí, jakou ji město přidělilo, že nechala po sobě všechny "šlapat", včetně její rodiny. Hlavně, když měla syna.

A proboha, Cruze s knírkem jsem si nechtěla vůbec představovat. Ještě, že u knihy si může každý udělat o postavě svou představu :-)

23.02.2024 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Znáte to, někdy vás anotace tak navnadí na knihu a vy se moc těšíte a nakonec se musíte do čtení nutit. A pak někdy od knihy nic neočekáváte a ona vás zcela pohltí a vy nejste schopni ji odložit. Tak takové to bylo přesně i s knihou Pomocnice. Nedalo se od čtení odtrhnout a já zas četla do ranních hodin. Přitom si řeknete, pár postav, jakým směrem se bude děj odvíjet, také není těžké uhodnout a přesto si udržela moji pozornost. Kniha je rozdělena na tři části, styl psaní mi sedl, musela jsem číst dál a dál. Autorku řadím mezi oblíbené a jsem zvědavá na další její tvorbu.

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

„Ať se ocitne kdekoli, je středem pozornosti. Všichni chtějí být v jeho společnosti, a pak jsem tu já, která touží splynout se zdí. Jsme jako den a noc. Nemůžeme být rozdílnější.“

Tak i osud posledního bratra Milesů je zpečetěn. Bylo to opět skvělé čtení, ze začátku opravdu vtipné ... gorily v mlze, zvracející taxikář, medvídek Binky :-) Pak přišla klidnější část a nakonec emoční smršť. Takže díky Eddiemu dávám 5*. Přesto u mě na prvním místě zůstává Tristan :-*

Nehoda Nehoda Natalie Barelli

Tak to byl tedy psychothriller. Manipulace, lži a intriky vládnou v této knize. Jaký dopad mají na lidskou psychiku? V mnohém předvídatelné, čekáte, kdy to dojde také Kat. V poslední třetině se už kniha nedala odložit, plno zvratů a také odhalení minulosti Kat.

„Pustila jsem do svého života psychopatku. Ne, je to ještě horší. Já jsem tu psychopatku do svého života pozvala.“

22.02.2024 4 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Na Linu jsem si musela ze začátku trochu zvyknout. Ovšem jakmile oba usedli do letadla směr Španělsko, už jsem knihu nedala z ruky. Část popisující jejich pobyt v této zemi, se mi líbila nejvíce. Skvělá slow burn romantika. Díky tomu dávám 5*, i když to ze začátku tak nevypadalo.

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

„ odseděla si šest let za vraždu, kterou nespáchala, přišla o milovanou práci, desetiletého syna a o svobodu. Dnes míří domů, aby zjistila, kdo na ni zločin hodil a proč. A rozhodně se jí nechce být milá.“

I druhý díl byl skvělý... děj se točí kolem vraždy mladé dívky v zábavním parku. Zároveň se postupně dozvídáme více o životě Madison a jejím synovi. Samozřejmě nechybí ani Nate a Brody :) Další díl si nenechám ujít.

18.02.2024 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

A zas tu máme další skvělou sérii. Madison a Nate, oba si odpykali trest za zločin, který nespáchali. Nate se po propuštění živí jako soukromý vyšetřovatel a Madison jej požádá o pomoc. Nejdříve však společně musí vyřešit zmizení 12leté Jenny. Kniha se čte sama a těžko se odkládá. V prvním díle se dozvídáme více o Nateově minulosti. Tak se těším na druhý díl, který by měl odhalit více ze života Madison.

12.02.2024 5 z 5

Vzpomínky Vzpomínky Brian Freeman

Ze začátku jsem ke knize přistupovala skepticky, měla jsem obavy, že mě tentokrát čtení nebude bavit. Ovšem nakonec mě kniha pohltila a já, pro klid duše, potřebovala znát pravdu, stejně jako Hallii. Teorií pár bylo, ale finální rozuzlení jsem rozhodně neodhalila.

Marco Marco Marcy Jell

Čtyři jezdci apokalypsy - čtyři hříšní bratři. Některé pasáže by se určitě daly více rozepsat ;-)
I tak skvělá jednohubka, čtivé, vtipné, sexy, žhavé... těším se na další díl s Lucasem.

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

„Nikdy neváhej zabít toho, kdo ti ublížil.“

Tak tahle kniha rozhodně není „procházka růžovým sadem“. Bylo to drsné, syrové, výbušné, vzrušující, vášnivé ...

„Obdivovala jsem, že byl stejně rozbitý jako já.“

„Tvoje jizvy jsou mými jizvami. A moje jizvy jsou tvé.“

„My dva jsme viděli a zažili příšerné věci, které nás zformovaly do dnešní podoby. Byli jsme dva rozbití lidé. A teď můžeme být rozbití spolu.“

10.02.2024 4 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Nenávist, přitažlivost, láska... 3 slova vyjadřující děj této knihy ;-)
Tato kniha rozhodně není žádná slaďárna pro romantičky. Hned od začátku na to jde autorka pěkně zostra. Hlavní hrdina se pohybuje za hranou zákona, ve světě kde rodina a pomsta mají velkou váhu.

Ze začátku nepřístupný drsňák a nakonec stejně vyměkne jako všichni ostatní ...

„Nesnášel jsem, že ji mám rád. Svým způsobem jsem jí podával klíče k hlubinám svojí duše, zatímco ona je opilá a já jí říkám, ať jede opatrně. Nikdo mi krucinál neslíbil, že to vážně udělá.“

„ byla moje hrdlička a já už jí nemohl přistřihávat křídla.“

10.02.2024 4 z 5

Poslední gambit Poslední gambit Jennifer Lynn Barnes

Možná, že jsem na začátku čtení prvního dílu očekávala od příběhu trochu něco jiného ... ale tahle série byla neskutečně čtivá, že jakmile jsem se jednou zakousla, už jsem se vezla ... hádanky v hádankách, pasti v pastech, neuvěřitelná rodinná tajemství a propletence...

„To tajemství hnisalo pod povrchem přes čtyřicet let. Postihlo je všechny – dvě rodiny, tři generace, jeden jedovatý strom.“