Mufka Mufka komentáře u knih

Nesvá Nesvá E. Lockhart (p)

Na knihu jsem tě těšila, protože první kniha, kterou jsem od ní četla (Ostrov lhářů) mě dostala... hlavně tedy její konec a celková pointa. Opačný průběh není úplně na škodu, je to zas něco trochu jiného. Vyprávěný příběh je zajímavý, jen jsem čekala asi přece jen trochu jiný konec.. takový ve stylu předchozí čtené knihy, ale očekávání jsou na škodu, takže to už je jen můj problém.. :-)

25.07.2018 3 z 5

Hodné holky Hodné holky Sara Shepard

První díl byl napínavý a navnadil mě. Ke druhému jsem se dostala až po delší době, ale takový konec jsem opravdu neočekávala.. :-) Závěr mi trochu připomenul knihu Ostrov lhářů a byl pro mě vážně překvapivý.. :-)

23.07.2018 5 z 5

Já se z tebe zblázním Já se z tebe zblázním Carole Matthews

Autorku mám ráda, takže jsem si knihu přibalila na dovolenou a docela se bavila :-)

23.07.2018 5 z 5

Muž, který kradl rukopisy Muž, který kradl rukopisy Giacinta Caruso

Jinou knihu jsem od autorky nečetla, takže nemůžu soudit, jestli jde o úlet nebo ne :-) Taková pohodová chvilková, rychle se čtoucí oddechovka.

PS: Pokud jde o úlet, vřele doporučuju knihu Fidel a Julie... tohle nasadí slůvku "úlet" poměrně vysokou laťku... :-D

10.07.2018 3 z 5

Fucking, loving Ireland / Až vyrostu, chci být Ir! Fucking, loving Ireland / Až vyrostu, chci být Ir! Kateřina Hejlová

Na tuhle knihu jsem se těšila, vzhledem ke svému "proirskému" sklonu. Četla se docela rychle, ale chvílemi jsem měla pocit, že autorka snad byla do Irska vyslána za trest... tolik negativ na prostředí, do kterého se vydala, jsem v tak útlé knížečce vážně nečekala.. :-) Jestli vydá pokračování, snad už na "zeleném ostrově" nalezne více pozitiv než dosud.. :-)

09.07.2018 3 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Chňapla jsem po ní jako první volbu ze svých mnoha knih, že je ten správný čas. Hned zalitovala, že jsem si ji nenechala na dovču.. Ale poté, co jsem ji schlamstla za večer jako jednohubku, jsem byla nakonec ráda.. protože bych ji měla přečtenou už v letadle a zbytečně by se pak se mnou táhla dál.. :-) Těšila jsem se na pokračování, hned, jak jsem zjistila, že pokračování je.. Moje očekávání splnila dokonale :-)

04.07.2018 5 z 5

Jaro s rozbitou tváří Jaro s rozbitou tváří Mario Benedetti

Nejdříve jsem se musela prokousat a zjistit, o co vlastně jde, pak už to bylo dobré. Zajímavé myšlenky, zajímavé postoje.. jo, jsem ráda, že jsem se nevzdala :-)

04.07.2018 4 z 5

Každá maminka je Mozart Každá maminka je Mozart Vlastimil Marek

Dočetla jsem :-) A taky je mi jasné, proč ji mám rozečtenou snad tři roky. Některé myšlenky se zdají být zajímavé, ale s jinými se neumím ztotožnit. Myslím si ale, že ne za vše, co je s člověkem špatně, potažmo se světem, může to, jakým způsobem se člověk narodí.. Tahle myšlenka mi v konečném důsledku přijde hodně přitažená za vlasy.. :-)

11.06.2018 2 z 5

Žena, která mi ukradla život Žena, která mi ukradla život Marian Keyes

Byla to první kniha, kterou jsem od autorky četla, ale líbila se mi a musím se poohlédnout po dalších.. :-)

31.05.2018 4 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Tak nevím.. sem tam zkouším jeho knihy, ale stále mám pocit, že mi něco uniká.. :-) Asi jsem na něj ještě nedozrála.. :-) Myšlenky se mi docela líbí, ale chybí mi to "něco"... Tak snad časem.. :-)

24.05.2018 3 z 5

Na útěku Na útěku Meg Cabot

Všechny tři série přečteny téměř hned, četla jsem, kde se dalo a čekala na výsledek. Skvělý konec skvělého příběhu.

Jmenuju se Nikki Jmenuju se Nikki Meg Cabot

Výborná kniha, ale jsem zaujatá, mám autorku prostě ráda :-)

V kůži supermodelky V kůži supermodelky Meg Cabot

Autorku mám moc ráda a dostala jsem se také k této trilogii.. Zajímavé téma, zpracování super.. Byla jsem napjatá až do konce :-)

Na Moravě nekvetou olivy Na Moravě nekvetou olivy George Agathonikiadis

Moc pěkná kniha, vzpomínky a jiný úhel pohledu na život na jihu Moravy. Jsem ráda, že jsem se k ní dostala :-)

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

Asi jsem od knihy čekala něco mnohem více.. Což mě přivádí k myšlence - nevybírat si knihy z větší části podle názvu a obalu, ale přečíst si alespoň anotaci... Inu.. dočetla jsem, ale trápila se u ní. Některé myšlenky zajímavé, ale to je asi tak, mimo už níže zmíněných hezkých kreseb, vše. Co mě ale vyloženě iritovalo, byly poznámky o komunistickém Česku a jak v něm musela vyrůstat - přitom je autorka ročník 1988...

14.05.2018 2 z 5

My dva My dva Andy Jones

Ze začátku strašná nuda, poté, co hlavnímu hrdinovi sdělila Ivy tu "radostnou" zprávu jsem čekala, že se to trochu rozjede a taky že ano (ale správné je to slovo trochu), ale ne zas o tolik. V závěru jsem si i trochu poplakala, ale že by to byla kniha, kterou bych s čistým svědomím doporučovala, to ani náhodou.. škoda :-)

14.05.2018 3 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Musím říct, že jsem trochu zklamaná.. Napsat příběh o Jamiem je fajn, ale čekala jsem asi něco více, ne že v druhé půlce knihy bude první kapitola z Cizinky - kterou jsem sice nečetla ani neviděla jako seriál (alespoň tedy jeho začátky), takže seznámení bylo zajímavé, ale jak říkám.. čekala jsem celou knihu o příhodách Jamieho... :-)

17.04.2018 3 z 5

Pěšinky času Pěšinky času Jan Cimický

Zaujal mě název a čekala jsem nějaký podobný příběh jako jiné, které jsem od tohoto autora četla. Je to spíše vzpomínání na jeho zážitky z období života, na pozadí starostí o otce. Jak ale uvedl předchozí komentář, nakonec jsem byla spokojená, je to milé, vlídné, laskavé... :-)

11.02.2018 4 z 5

Zápisky z basketbalovejch let Zápisky z basketbalovejch let Jim Carroll

Film? :-) Tak to jsem překvapená, musím si dohledat... :-D

23.01.2018

Austenland Austenland Shannon Hale

Nevím, jestli bych se chtěla na takovou dovču dostat, ale nápad je to určitě zajímavý a zdá se, že by vytvoření takového místa mohlo být pro fanoušky zajímavé. Zkusit si tohle období prožít.. :-) Trávení času v tehdejší době mi přišlo jako nuda, ale... kdo ví.. třeba by lidem - spíše asi ženám - té doby přišlo nemyslitelné to, jak trávíme čas my.. :-) Každopádně jsem se pobavila.

17.01.2018 4 z 5