Muž, který kradl rukopisy

od:


KoupitKoupit eknihu

Filmový scénář někdy může mít cenu života… Od autorky napínavých knih Zahrada pozemských rozkoší, Rembrandtův trojúhelník a Magický čtverec Albrechta Dürera. Když se Lise dozví o muži, který se zabil pádem z lodní paluby, je zděšená. Tetování, podle nějž se policie snaží zjistit totožnost mrtvého, totiž dobře zná. Vypraví se na policii identifikovat tělo, ale ve skutečnosti chce zjistit, kam zmizela jeho aktovka. Je totiž přesvědčená, že se v ní skrývá věc, která je pro ni nejdůležitější na světě. Lise se do případu nebezpečně zaplete a ve své umíněné honbě za aktovkou neustane, ani když se kolem začnou objevovat první mrtví. Bizarní příběhy se však neodehrávají pouze v současnosti. Lise, která touží prorazit ve filmu, se pustí do psaní scénáře o slavném automobilovém závodníkovi třicátých let Achillu Varzim, jehož příběh o drogové závislosti, zoufalství a vášni jí nedá spát. Z dnešního Londýna se tak čtenář propadá do časů krásných dam u závodních tratí a stejně jako tenkrát ani dnes nemusí každý být tím, kým se zdá......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26683/muz-ktery-kradl-rukopisy-26683.jpg 2.613
Orig. název:

L´uomo che rubava manoscritti (2008)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Mufka
10.07.2018

Jinou knihu jsem od autorky nečetla, takže nemůžu soudit, jestli jde o úlet nebo ne :-) Taková pohodová chvilková, rychle se čtoucí oddechovka.

PS: Pokud jde o úlet, vřele doporučuju knihu Fidel a Julie... tohle nasadí slůvku "úlet" poměrně vysokou laťku... :-D

jana.salasova
27.11.2017

Přečetla jsem ji behem par dní, ten příběh o závodnících mě teda vůbec nezaujal. A od určitého momentu jsem věděla kdo je pachatel. Ale je pravda že mě konec celkem překvapil.

jaakubsykora
02.01.2015

Zajímavý počin italské autorky. Bohužel v negativním slova smyslu. Děj téměř žádný, zbytečné pasáže a ani prokládání dějovou linii z minulosti bohužel tentokrát knížku nezachránilo.

efka.saf
28.01.2014

Tak tato kniha mi přišla jako opravdový úlet! Na to, že se jedná vlastně o 150 stran, stihla jsem přečíst asi 5 dalších knížek, než jsem toto superdílo vůbec dočetla. Nechápu, kam dala autorka hlavu, protože nejen příběh, který naprosto postrádá alespoň nějakou popisovou vatu, má naprosto šílené odhalení, které je sice šokující, ale mě přišlo opravdu ujeté. Ale uznávám i jeden čistě subjektivní pohled, který se týče námětu. Zatímco dění točící se kolem renesančních zaalpských umělců v předešlých třech knihách, je mi více něž blízké, tematika motorových závodníků je mi vzdálená stejně asi jako kvantová fyzika. A dojmy, které ve mě kniha zanechala po čase? .... vůbec žádné....

Autor a jeho další knihy

Giacinta Caruso

Giacinta Caruso
italská, 1958

Uživatelé mají knihu

v Přečtených17x
v Čtenářské výzvě2x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst4x