Mufa Mufa komentáře u knih

Playground Playground Lars Kepler

(SPOILER) Zajímavé téma, hodně se mi to líbilo. Možná proto, že nemám srovnání s jinými tituly autora, ale jestli jsou to krimi, tak to ani srovnání mít nebudu, to nečtu.
Nikdy mě nenapadlo se zamyslet, jak se asi cítí vojáci, když se z těch hrůz snaží dostat zpátky do normálního života. Nic moc asi.
Kdysi jsem si "zážitkem mimo tělo" taky prošla a jsem ráda, že jsem tehdy žádný Číňany nepotkala. A doufám, že až to přijde ani nepotkám ;-)

13.12.2020 5 z 5

Nesmrtelná túra do Compostely Nesmrtelná túra do Compostely Jean-Christophe Rufin

Musím říct, že to na mě bylo až moc filozofické. Ale číst se to dalo

15.09.2020 3 z 5

Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Tak já teda jdu aneb Moje Svatojakubská pouť Hans Peter Kerkeling

Protože mám tuhle pouť v plánu, přečetla jsem už hodně knih o pouti do Santiaga. Tahle je jedna z těch čtivějších. Závidím autorovi, že našel tak dobré kamarádky a obdivuju, jak to zvládl vzhledem k tomu, že byl do té doby "gaučový povaleč". I pár rad si odnáším. A přesvědčení, že je opravdu lepší spát v penzionu (v tom se ostatně shoduje několik poutníků, kteří napsali knihu).
Doporučuji všem, kdo se na pouť váhají, jestli je to dobrý nápad

24.08.2020 5 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

dalo se to přečíst, ale autorka má i lepší knihy ;-)

18.02.2020 2 z 5

Spáčův hrad Spáčův hrad Barbara Erskine

Autorka má mnohem lepší knihy, tahle mi přišla zdlouhavá. A některé postavy v ní byly úplně zbytečné. Škoda, nápad to je pěkný

07.01.2020 3 z 5

Únosné riziko Únosné riziko Robin Cook

Autora mám ráda a ani tady nezklamal. Do poslední chvíle mě nenapadlo, jak velký ten problém nakonec bude. A závěr nezklamal.

18.11.2019 4 z 5

Zažít svobodu každý den aneb 800 km pěšky do Santiaga Zažít svobodu každý den aneb 800 km pěšky do Santiaga Veronika Marčíková

Protože mám pouť v plánu, ráda si přečtu cokoliv, co se cesty týká. Tahle útlá knížka ale zklamala. Nebylo tam téměř nic, co by mi nějak pomohlo. Prostě jen popis jednotlivých dní a setkání s kamarády. Mohl tam být alespoň přehled km v jednotlivých dnech, mapka atd...

04.10.2019 1 z 5

Poslední manželka Jindřicha VIII. Poslední manželka Jindřicha VIII. Carolly Erickson

O Jindřichu VIII mám načteno hodně knih. Tahle byla napsaná hodně čtivě a dokonce jsem se z ní dozvěděla i pár nových věcí. Zajímavé ale je, jak některé momenty každý autor popisuje jinak. Líbila se mi, doporučuji

02.10.2019 5 z 5

Každý kopec bere...DECH Každý kopec bere...DECH Milan Silný

Další z knih od autora. Na některých kopcích jsem dokonce na kole byla (i když asi schůdnější cestou). A na některý určitě musím. Opět se to četlo parádně. Už se těším, až vyjde další díl. Věřím tomu, že vyjde ;-)

06.07.2019 5 z 5

Každý kopec stojí za...TO Každý kopec stojí za...TO Milan Silný

Jezdím na kole celý život, i když poslední roky mám trochu útlum právě kvůli těm šíleným kopcům. A musím říct, že tahle kniha mě nakopla a číst jí před sezónou byl ten nejlepší nápad. Jdu oprášit kolo... ;-)

Chvílema jsem se smála nahlas, co víc by kniha ještě měla dát. A popis Loudání mě tak zaujal, že jsem si chvíli pohrávala s myšlenkou to zkusit. No ale dost fantazírování, nejdřív vyjedu třeba na Říp ;-)

24.03.2019 5 z 5

Mami, slituj se Mami, slituj se Cristina Obber

Knih na tohle téma jsem četla hodně, ale tahle byla docela slabá. Nejspíš to psala mladá dívka a mířila to na pubertální publikum. Pak to asi zabere. Je to spíš varování pro mladé, aby si rozmysleli, než se zamilují do jiné kultury. Naštěstí to nemá moc stránek, tak se to dalo přelouskat.

17.02.2019 1 z 5

Z temnoty Z temnoty Tina Nash

Četla jsem hodně knih na téma domácí násilí, tahle byla myslím nejbrutálnější. Vím, že těm ženám vymyjí mozek, ale přesto jsem v tomhle případě nechápala, proč se k němu stále vrací a jak je to možné, že jé nedojde, že se nezmění.
Strašné je na tom i to, že v tom musely žít dvě děti. Na druhou stranu v příběhu dost často vůbec nefigurovaly, je záhadou, že mohla tak často odcházet na párty a celý dny i noci se věnovat partnerovi.
Je to každopádně strašný, co se jí stalo. Ale zrovna tuto ženu nechápu, že to nechala dojít tak daleko. Měla rodinu, měla děti, měla kam utéct...

19.05.2018 5 z 5

Kořeny věků Kořeny věků Václav Flesar

Naprosto nepřekonatelná kniha pro genealoga. Škoda, že je vyprodaná, tuhle prostě musím mít. Nic lepšího jsem nikdy nečetla a už ani číst nebudu. Závidím všem z rodu, že jim to tak dlouho vydrželo kroniku psát

29.12.2017 5 z 5

Kurýr Kurýr Zbyněk Hrkal

Nic moc. Sice aktuální téma, ale tak nějak divně pojatý...

22.10.2017 2 z 5

Einstein & Einstein Einstein & Einstein Marie Benedict (p)

Kniha se mi hodně líbila a to většinou životopisy moc nemusím. Předpokládám ale, že se nejedná o knihu, která by se zakládala na nějakých podložených faktech. Protože by to docela podkopalo celou osobnost Alberta Einsteina, ať už jako vědce, tak i manžela a člověka.

14.10.2017 5 z 5

Vášnivá a nespoutaná - Osudy královny Eleonory Vášnivá a nespoutaná - Osudy královny Eleonory Cecelia Holland

Jako oddychovka dobrý

08.09.2017 3 z 5

Lži otců Lži otců Tom Egeland

První kniha severského autora a podobného žánru. Nebylo to nejhorší, jen jsem si občas musela znovu prohlédnout rodokmen, protože jsem nevěděla, kdo je kdo, kdo co provedl a čí to byl vlastně otec a nevlastní syn.

21.08.2017 3 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Historických knih mám přečteno habaděj. Tahle je taková romantika 14.stol. Příběh Anny a Richarda ještě neznám, tak se to četlo celkem dobře.

03.07.2017 4 z 5