Mudry Mudry komentáře u knih

Studňa Studňa Dominik Dán

Opět skvělé počtení. Pravda je, že tomuto dílu trochu chybělo napětí. Tentokrát přečteno ve slovenském originále, což si vždycky dost užívám.

04.04.2021 4 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Prvních 200 stran jsem si ani nebyla jistá, zda chci knihu dočíst. Konec byl podstatně lepší, ale nadšení níže komentujících tentokrát nesdílím, i když ostatní autorčiny knihy považuji za perfektní.

27.03.2021 3 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Na této kombinaci humoru, napětí a mnohdy i hnusu začínám být závislá. Před dalším dílem si musím dát pauzu, nebot´mi reálně hrozí vyloučení z rodinného kolektivu pro hrubé zanedbání povinností matky, hospodyně a dokonce i manželky :-) .

24.03.2021 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Co dodat ? Dominik Dán mě ani po desáté nezklamal. Zítra běžím do knihovny pro Mucholapku.

21.03.2021 5 z 5

Noc temných klamstiev Noc temných klamstiev Dominik Dán

Jestli někdy píši, že jsem knihu přečetla jedním dechem, u tohoto dílu jsem se ani nadechnout nestačila.

17.03.2021 5 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Ovlivněna komentáři jsem předem čekala alespon´ mírné zklamání, avšak nedostavilo se. Opět přečteno jedním dechem . "Dánovka" zase trochu jinak, ale za mě již po osmé skvělé.

15.03.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Co dodat ? Vše už tu bylo řečeno. Opět jsem si čtení maximálně užila.

13.03.2021 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Mám syna ve věku Petra, takže pro mě mrazivé - nejmrazivější. O kvalitách autora není třeba polemizovat . Nezbývá než souhlasit s téměř všemi komentáři níže.

07.03.2021 5 z 5

Kapitán Smrt Kapitán Smrt Dominik Dán

Musím přiznat , že po přečtení komentářů , jsem se trochu obávala, zda mě tento díl zaujme stejně jako ostatní "dánovky". Pravdou je, že to bylo zase trochu jiné , ale to je právě to, co mě na autorových knihách baví. Píše prostě bez předem známé osnovy.

05.03.2021

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

S každým dalším dílem se mé nadšení pro tohoto slovenského autora stále prohlubuje.

28.02.2021 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Tentokrát jsem četla ve slovenském originále a bolo to bohovské !!!!

25.02.2021 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

U starých knih se vždycky bojím, zda mi bude vyhovovat styl psaní, použitý jazyk . Mé obavy se rozplynuly po přečtení několika málo řádků. Neuvěřitelně čtivé ,napínavé, strhující dílo .

22.02.2021 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Trochu pomalejší rozjezd, ale pak mě to pohltilo. Pro ty, kteří znají slavný originál, předvídatelný děj i konec ,přesto napínavé. Pravda je, že nejlepší Nesbova kniha to zrovna není. Ubírám tedy hvězdičku, abych byla spravedlivá k ostatním autorovým počinům, i když jsem si to užila.

20.02.2021 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout ! Nevím, jestli bych se pustila do čtení ponurého psychologického románu dobrovolně, nebýt toho, kdo ho napsal, ale .... Nesbo prostě umí ! Harryho ani jemu nic podobného nečekejte.

08.02.2021 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Vlastně ani neumím přesně říct proč, ale ve srovnání s prvními dvěma díly za mě malinko slabší. Nicméně pořád super !

05.02.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Ano, mám novou oblíbenou sérii. Mám nového oblíbeného autora.

30.01.2021 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Bezesporu těžké čtení. Předpokládám ale , že nikdo k tomu nepřistupoval s tím, že to bude super zábavné počteníčko. Někdo tady knihu trefně označil jako Bibli nacismu. Že je autorem fanatický psychopat, by člověk poznal, i kdyby byl označen jako "neznámý". Jenže ve většině případů byli a jsou vůdci, diktátoři a masoví vrazi psychopatickými fanatiky, tudíž žádné překvapení. Rozhodně bych ale Hitlera neoznačila jako neinteligentního a knihu jako takovou nehodnotila jako odpad ( odpad pro mě je třeba Padesát odstínů šedi - to jsem dočíst neuměla) . Toto Hitlerovo " veledílo " vlastně naprosto splnilo má očekávání, přesně takhle jsem si totiž jeho Mein Kampf představovala - propaganda zvrácené ideologie.

16.01.2021 2 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Tentokrát bez mafie a bez politiky . Příběh brutálního sériového vraha, z kterého mrazilo o to víc, že je skutečný, že Ondrej Rigo je stále živ a pravděpodobně i zdráv ve výkonu doživotního trestu. Navzdory syrovým popisům míst činu a závažnosti situace jsem se díky povedené partičce detektivů nejednou i od srdce zasmála.

10.01.2021 5 z 5

Nestydaté neviňátko Nestydaté neviňátko Dominik Dán

Bavilo mě to moc !!!

07.01.2021 5 z 5

Popel všechny zarovná Popel všechny zarovná Dominik Dán

V mém případě první kus tohoto autora a rozhodně ne poslední. Neskutečně mě bavil jazyk , jakým je kniha psaná, i když chvílemi jsem litovala, že jsem nesáhla po slovenském originálu ( tuším, že by to bylo ještě lepší ). Příběh ? Za mě pecka.

02.12.2020 5 z 5