mschmidtova mschmidtova komentáře u knih

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Moc hezké. Ani moc sci-fi, ani moc realita, v dnešní době příjemné čtení o kamarádství, a to navíc od české autorky.

Nela Malá, co nechtěla být malá Nela Malá, co nechtěla být malá Petra Braunová

Zajímavý příběh o tom, jak si rodiče plní své sny prostřednictvím dětí. Je to velice nebezpečné a autorka následky tohoto chování pojala velice hezky, až pohádkově. Pěkné čtení nejen pro děti, ale poučení z příběhu vyplývá i pro rodiče. Proto tuto knihu doporučuji pro společné čtení dětí a rodičů.

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Moc pěkná povídka. Trochu smutná, ale krásná.

09.02.2017 5 z 5

Tančím tak rychle, jak dokážu Tančím tak rychle, jak dokážu Barbara Gordon

S knihou jsem se docela trápila. Těžko říct, čím to bylo. Příběh je to zajímavý, tím spíš, že je to skutečná událost. Možná mi tam chyběl nějaký autorský styl. Možná, kdyby autorka byla spisovatelka, četla by se mi kniha lépe. Knihu stejně ale doporučuji. Je dobré si přečíst, kam až se člověk může dostat, kam vede nesmyslné polykání léků a zavírání očí před problémy. Na druhou stranu nás příběh poučí, jak se z takové závislosti dostat a slibuje naději, že je to možné.

25.11.2016 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Sedmilhářky a Na co Alice zapomněla, se mi líbily víc. Tady mi chyběl pocit autentičnosti. Ačkoli je téma knihy závažné, příběh mě nechytl za srdce. Problém mi také dělaly hlavní postavy, musela jsem se vždycky zamyslet, o kom to právě čtu. Přesto je kniha zajímavá a donutí nás se zamyslet nad otázkou viny, odsouzení a odpuštění.

10.09.2016 3 z 5

Riskantní plavba Riskantní plavba Simona Mahlerová-Šustková

Kniha se mi moc líbila. Asi také kvůli tomu, že mám přesně tento žánr ráda.

03.06.2016 5 z 5

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

Mně se kniha moc líbila, dávám jí 5 hvězdiček. Nepřijde mi moc dlouhá ani málo uvěřitelná. Naopak, myslím, že se jedná o příběh, který se běžně děje spoustě žen, jen o nich prostě nevíme. V dnešní uspěchané době se spousta lidí uchyluje k náhražkám za dobrou náladu. U nás nejsou léky moc běžné, ale alkohol je běžnou součástí života spousty lidí.

Mě ohromně baví příběhy lidí a baví mě sledovat, jak si poradí v různých situacích, jaké řeší problémy, jaké překážky se jim staví do cesty a co s tím dělají. Za mě úžasný příběh se šťastným koncem.

27.05.2016 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Dávám 5 hvězdiček za odvahu a za to, že autorka nezahořkla a svoje zkušenosti předává dál.

Knihu jsem přečetla, abych zjistila, co malá Eva dokázala, že přežila. Musela jsem ale hodně tlumit svoji představivost a empatii, abych knihu vůbec mohla číst.

Před paní Evou se hluboce skláním a moc doufám, že se lidstvo dostatečně poučilo.

20.04.2016 5 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Tato kniha mě hodně zklamala. Ani jsem ji nedočetla a myslím, že se k ní už nevrátím. Nalákala mě obálka a motiv knihy. Čekala jsem příběhy žen, které se společně setkají a navzájem si sdělí svoje zkušenosti, poučení, poradí se atd. Nezaujal mě ani jeden příběh. Myšlenka je hezká, bohužel ji autorka neuměla zrealizovat. Nejvíc bodů u mě získává obálka knihy.

10.01.2016 2 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Zajímavý námět, myšlenka je dobrá. Děj mi připadl ale dost povrchní. Připadlo mi, že by autor mohl jít více do hloubky, více popsat, jak se Veronika mění a proč. Proto dávám jen tři hvězdy.

14.07.2015 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem poslouchala jako audio. V podání Marty Vančurové je to nádhera. Moc se mi to líbilo. Chvílemi jsem tedy hodně přemýšlela nad chováním hlavní hrdinky, proč se nezachovala jinak, apod. Ale chápu, byla to taková doba. Někdy mě naopak dost překvapila, jaké měla na tu dobu názory. Kniha mi zůstane dlouho v paměti a ráda se k ní zase někdy vrátím.

10.02.2014 5 z 5

Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Prázdniny blbce č. 13 - Jak jsme zachraňovali svět Miloš Kratochvíl

Obdivuji autora za jeho super nápady a ještě navíc plné vtipu. Tadeáš, děda a babička, strejda Olda a další, to jsou zdroje originálního humoru, který pobaví nejen děti.

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Uff, teď jsem knihu dočetla. Je to silná, emotivní kniha, nemůžu k tomu nic napsat....Nevím, jestli bych to dala, kdyby se to stalo mé rodině....

16.01.2016 5 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Super knížka, čekala jsem romantickou oddechovku, ale tohle je o něco víc. Příjemně jsem se pobavila. Doporučuji všem.

28.06.2015 5 z 5