mrwendor mrwendor komentáře u knih

Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Rady pánu Bohu, jak vylepšit svět Aleš Palán

Paráda. Velmi příjemné počtení, kdy jsem přitakával autorovi nad jeho myšlenkami.

20.06.2020 5 z 5

S růžencem v ruce S růžencem v ruce Gabriele Amorth

Otevřelo mi oči nejenom podrobné popsání jednotlivých části tajemství, ale změnilo to i názor, že se nejedná o nějaké nesmyslné mumlaní 40 minut před mší ( jak si někteří myslí). Chodíme do kostela? Jak kdo a jak kdy... v jiných náboženstvích se prostě vyznává více (okatě) a tak nějak všichni berou, že to k tomu patří. Zkuste se modlit růženec cestou do/z práce v MHD, a budete koukat jak všichni koukají. Přitom se jedná o modlitbu s ohromným potenciálem pro jednotlivce a pro společnost.

14.03.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Napínavé, avšak tušil jsem jak to dopadne a kdo je vrah.

03.05.2019 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Klasická Camilla. Děj byl napínavý ostatně jako u předešlých v sérii. Tečka na závěr ohledně protkaného děje “honu na čarodějnice” byl tak trochu navíc. Celou dobu jsem čekal, co se z toho vyklube. Proto jen 4 hvězdy.

13.07.2018 4 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Ani nevím co napsat. Přečetl jsem jedním dechem. Pokračování skvělého prvního dílu a rozvedení děje do dalších dimenzí.

23.06.2018 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Hunger games v jiném podání. Dost otevřených otázek a to je také důvod, proč se těším na pokračování.

13.06.2018 4 z 5

Na hranicích Nadace Na hranicích Nadace Isaac Asimov

Můj mentální štít je nefunkční, kniha mě naprosto pohltila a ovládla.

01.01.2018 4 z 5

Roboti a impérium Roboti a impérium Isaac Asimov

Kniha, jako její předchozí díl, byla rozvláčná. Na můj vkus zde bylo mnoho (opakujících se) rozmluv mezi jednotlivými hrdiny. Na druhou stranu, musím říci, že: "Kniha byla perfektní, krásné zakončení celé série. Bude se mi stýskat." Řekl jsem to tak správně, příteli Giskarde?

15.11.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Napínavé, ke konci rozvláčné

04.08.2017 4 z 5

Přednášejte jako na TEDu Přednášejte jako na TEDu Chris Anderson

Teď (TED) to jen všechno zkoušet a zkoušet.

06.07.2019 4 z 5

Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace Žádná mise není nemožná: Nejslavnější vojenské operace Michael Bar Zohar

Pokračování knihy Mosad, ikdyz se to částečně krylo. Akce popsané v Mosadu zde byly podrobněji popsány. Raději nechci přemýšlet nad tím, co se kolem nás (bez našeho vědomí) děje.

30.03.2019 3 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Ze začátku perfektní pokračování předchozích dílů. Ke konci slátanina, která úplně pokazila dobrý dojem vyvolaný předchozími díly. Na druhou stranu jsem čekal konec ala hunger games a ten se nekonal, takže jsem rád, že jsem dočetl až do konce.

23.06.2018 2 z 5

A zrodí se Nadace A zrodí se Nadace Isaac Asimov

Luxusní zakončení “celoživotní” série galaxie. Určitě nelituji vytrvání a přečtení všech svazků. Všechno do sebe zapadá jako díly puzzle, až z toho člověka mrazí, když si to porovná s naším světem. Hlavně s tím co bylo (historií) a s tím co může být...a bude!

18.03.2018 5 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Po předchozích knihách to byl opravdu hyperprostorový skok. Kniha se četla úplně sama. Spoustu toho bylo vysvětleno a jsem rád, že jsem četl tak jak to autor psal postupně a nezačal zrovna touto knihou. Byl bych o mnohé ochuzen.

14.01.2018 5 z 5

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Parádní zakončení série cestování vesmírem, intrik, lásek a nenávisti v kompaktnim baleni knih o lidstvu, jako takovém malém bodu uprostřed ničeho.

11.01.2018 5 z 5

Psychologie ovlivňování Psychologie ovlivňování Vít Prokůpek

Až zjistím jestli to opravdu funguje přidám i poslední hvězdu.

28.12.2017 4 z 5

Roboti úsvitu Roboti úsvitu Isaac Asimov

Opravdu rozvláčné. Předchozí díly byly kratší, lépe u nich ubíhal text při čtení. Konec, takový jaký byl, jsem nečekal.

31.10.2017 3 z 5

Nahé slunce Nahé slunce Isaac Asimov

Možná první díl byl o kapánek lepší. Kniha na mě působila dojmem, že ukazuje úskalí prvního zákona. Samozřejmě myšleno prvního zákona robotiky. Takže...nejenom, že nás roboti připravují o práci, ale paradoxně také o život.

21.10.2017 4 z 5