Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Tak tenhle příběh mě vážně vzal a pochopila jsem, jak přemýšlí žena, která je psychicky/fyzicky napadána mužem, kterého miluje. Otevřela mi oči.

05.02.2016 5 z 5

Povídky o manželství a o sexu Povídky o manželství a o sexu Michal Viewegh

Skvělá oddechovka. Nenazvala bych sice knihu Povídkami o manželství a o sexu, ale spíše něco jako Povídky rozvedeného muže, ale nejsem odborník :-)

04.02.2016 5 z 5

Radovan Krejčíř Radovan Krejčíř Radovan Krejčíř

Kniha se hodně dobře četla a byla zajímavá. V hlavě mám ale zmatek a otázky, zda tomu vůbec věřit...

29.01.2016 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Kniha ani nezaujala ani neurazila.

27.01.2016 3 z 5

Odhalení Odhalení Lisa Jane Smith

Sérii jsem dostala od sestry k Vánocům, tak jsem se tedy do knížek pustila. Nevěděla jsem, do čeho jdu a mám smíšené pocity. Na jednu stranu si říkám, že jsem na tuhle knížku stará, na druhou jsem přestala vnímat svět kolem mě a pořádně si oddechla :-)

22.01.2016 4 z 5

Pletky s osudem Pletky s osudem Simona Monyová (p)

Monyová patří mezi mé top spisovatele a i tato knížka mě v tom utvrdila. Příběh dvou sester, které se honí za svým a přitom ničí to, co už mají doma. Krásná knížka, u které jsem se těšila, jak to nakonec dopadne.

21.01.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední díl série se mi zdál nejslabší, přesto uděluji plný počet hvězdiček. Kniha se četla sama. Některá smrt mě překvapila, nebudu prozrazovat. Vystižení Katniss jako psychicky narušené holky je geniální, kdo by se po takových zážitcích nesložil, že? Epilog se mi ale absolutně nelíbil. Mohlo to skončit jinak než klasikou.... Knížky si ale určitě za pár let s radostí přečtu znovu :-)

19.01.2016 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Stejně skvělá jako první díl. Tak moc jsem se začetla, až jsem zjistila, že za dvě hodiny vstávám :-D Už se těším, až se pustím do posledního dílu.

12.01.2016 5 z 5

Básně 1974–1978: Láska je pes Básně 1974–1978: Láska je pes Charles Bukowski

Bukowského zbozňuju, tohle se mi ale zdálo slabé, takže jen dvě hvězdy

08.01.2016 2 z 5

Nesmrtelné myšlenky Nesmrtelné myšlenky Oscar Wilde

Pěkné citáty :-)

08.01.2016 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Báječná kniha. Film jsem viděla cca 3x, do knihy se mi moc nechtělo a lituji, že mi tak dlouho trvalo přemluvit se. Knize se film prostě nevyrovná :-)

06.01.2016 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Páni, když jsem vzala knížku od tohoto autora, vůbec jsem nečekala, že bude plná sexu :-) Hodně zajímavé, jak Wilde popsal nymfomanii a hrátky mladých slečen. I v jeho době se řádilo jak v době dnešní :-)

05.01.2016 5 z 5

Sladké podlehnutí Sladké podlehnutí Opal Carew

Hledala jsem nějakou odlehčenou četbu zaměřenou na erotiku a sáhla jsem po této knížce a udělala jsem dobře. Kniha se četla sama, mělo to děj a při některých scénách mi vysychalo v ústech. Jen mě mrzí, že to autorka ukončila tak nějak rychle. Po pár dnech rovnou zasnoubení? No nevím, nevím.

20.12.2015 4 z 5

Jak se domluvit s kojencem a batoletem Jak se domluvit s kojencem a batoletem Terezie Vasilovčík Šustová

Pěkná knížka, některé pasáže jsem přeskočila, protože mě nezajímaly. Začala jsem s dcerou znakovat (6měsíců) a myslím, že to nese kýžené výsledky. Neřídím se úplně knížkou, ta mě jen nakopla :-)

20.11.2015 3 z 5

Mrtví v rodině Mrtví v rodině Charlaine Harris

Opět skvělý díl :-) Už teď se nemůžu dočkat dalšího. Nebylo vysvětleno, jak nakonec dopadl Bill se svou upíří sestrou a já jsem děsně zvědavá.

20.11.2015 5 z 5

Mrtví odcházejí Mrtví odcházejí Charlaine Harris

Od této knížky jsem čekala více. Sice se měňavci přiznali, že existují, ale jak se s tím lidé sžili autorka nepíše. Snad to bude rozvedeno v další knize. Tento díl byl hlavně i vílách a čekala jsem, že válka mezi nimi bude rozvedena, toho jsem se taky nedočkala. Nějaký pořádný děj se odehrál až na konci knihy a i to autorka odflákla. Přesto byla kniha čtivá a nemohla jsem se od ní odtrhnout :-)

06.11.2015 4 z 5

Vzpomínky na mého syna - Diagnóza: Deprese (?) Vzpomínky na mého syna - Diagnóza: Deprese (?) Beata Rencová

Kniha se četla lehce, byla i celkem zajímavá, ovšem vidím tam strašně moc chyb ze strany matky. Samozřejmě ta situace v rodině mohla vypadat ještě jinak, než bylo popsáno v knize, ale dle knihy obviňuji matku, že to dovolila zajít tak daleko.

28.10.2015 3 z 5

Hůř než mrtví Hůř než mrtví Charlaine Harris

Opět jedním dechem přečteno :-)

21.10.2015 5 z 5

Čekala jsem miminko, ale... Čekala jsem miminko, ale... Lucie Lebdušková

Jako čerstvou matku mě tato kniha opravdu zasáhla. U některých příběhů i slza ukápla. Vyděsilo mě, jak jsem prožívala těhotenství se samozřejmostí, že porodím. Že když mám za sebou první trimestr, už mému miminku nic nehrozí. Pro ty, co ztratili dítě, je tato kniha motivujícím návodem, jak se s nenarozeným miminkem rozloučit a aspoň trošku smířit. Nedoporučuji číst těhotným ženám!!!

12.10.2015 5 z 5

Otroci sexu Otroci sexu Jan Janula

Super knížka :-) Jsou v ní různé sexuální deviace, o kterých se moc nemluví. Také v ní najdete komentáře od specialistů, jako je sexuolog či právník. Doporučuji :-)

11.10.2015 5 z 5