Mrňous1 Mrňous1 komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Ještě dodatek k mému dnešnímu komentáři. Obálka opět nádherná. To bych chtěla u této série vyzdvihnout. Co mě trochu mrzí, a objevilo se to i u Hotýlku, jsou ty překlepy. Tentokrát jich nebylo mnoho, ale měla jsem chvilkami pocit, že jsou přehozena jména, že přemýšlím,kdo s kým vlastně chodí...Ale ani tato malá výtka nemění nic na tom, že kniha stojí za přečtení!!!

22.11.2020 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tak opět příjemné čtení. Nebylo to takové to pnutí, musím číst dál, jinak neusnu, ale těšila jsem se na další chvíle strávené s touto knihou. Prostředí a mentalita lidí na Islandu prostě úžasné. Během výpravy za polštáři jsem se opravdu hodně dobře bavila a popis Alexe, jak spí, to je poloha mého muže:-) Takže opět povedený díl povedené série:-)

22.11.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Tak to byla opět jízda! Zpočátku mi dost pila nervy Ava, snažila jsem se pochopit, že prožívá asi náročné období, ale přišla mi jako malý rozmazlený spratek a jako totálně odlišná osobnost od té z prvního dílu. A jakoby ji ani nefungoval její mozek jako policistky... Naštěstí si na konci dost vylepšila reputaci. Nevím, kde autorka chodí na ty popisy vražd, ale je to tedy silné kafe. Nejsem fanoušek drastických scén, ale autorka píše tak skvěle, že to zvládám a fakt mě tato série chytla. Hned vedle Kim Stoneové a Martina Servaze je Luc další skvělý společník. Knihu opět výtečně načetl jan Šťastný.

13.11.2020 5 z 5

Kolymské povídky (sebrané spisy I.) Kolymské povídky (sebrané spisy I.) Varlam Šalamov

Měla jsem z knihy trochu strach, jestli takové téma zvládnu, jak se mi bude číst. A četla se výborně! Měla jsem občas problém porozumět smyslu nebo spíš významu povídky, někdy jsem měla pocit, že si tam lidé jaksi protiřečí, ale to je spíš problém toho tématu a těch společenských reálií. Jsem už přece jen generace, která komunismus zažila jen jako dítě a to v jeho jemné podobě...Kniha by rozhodně měla patřit mezi povinnou literaturu středoškoláků.

08.11.2020 5 z 5

Angličtina pro jazykové školy I. Angličtina pro jazykové školy I. Jaroslav Peprník

Výborná učebnice, což mi dochází až po letech, když vidím, z jakých hrůz se učí moje děti. A taky to tak vypadá...

04.11.2020 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tak teď vůbec nevím, jestli své pocity z knihy vyjádřím dostatečně srozumitelně. Kniha je úžasně čtivá a přitom strašná. Měla jsem až nepříjemné fyzické projevy z četby. Pro mě naprosto nepochopitelné, že někdo mohl takové věci přežít, zvládnout útěk a ještě k tomu si v hlavě uchovat takové množství detailů, čísel, jmen apod. To mě na tom fascinovalo asi úplně nejvíce. Obdivuji všechny, kteří si tím prošli a zvládli to a navíc, když často po válce museli čelit nedůvěře a téměř obviněním, že si to vlastně všechno vymysleli. Hluboce se skláním pane Vrbo, Wetzlere, Racine a další...

30.10.2020 5 z 5

Knihu jsem četla jako studentka a nadchla mě natolik, že jsem si ji pořídila do své knihovničky. Zajímavý pohled na utrpení. A ještě zajímavější je, že Rudolf Vrba ve své knize Utekl jsem z Osvětimi několikrát zmiňuje,jak se rozhodl, že on nezemře... Neříkám, že jen rozhodnutí stačí, ale určitou sílu myšlenka má.

17.10.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tak to bylo výborné! Měla jsem strach, že ke Kiim Stoneové už neseženu žádného parťáka, ale je to v pořádku, už je mám:-) Severské detektivky mě moc neberou, ale tohle je skvělé. Poslouchala jsem knihu jako audio, měla jsem z toho trochu strach, nemám s tím velké zkušenosti, ale pan Šťastná opět nezklamal, kniha se poslouchala skvěle. Záporák byl super, postavy detektivů sympatické, zápletka výborná, zajímavé a lákavé prostředí Skotska, co víc si přát. Už se těším na další díly, snad je brzy seženu:-)

16.10.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tak asi půjdu trochu proti proudu, ale z celé série mi tato přišla nejslabší. Hlavně ta závěrečná zápletka, no nějak mi to nesedělo k inteligenci hlavních postav, ale budiž. Zase to vyvážil popis rodiny od Nicka v závěru, tam žít to musí být paráda:-) Kniha ale rozhodně stojí za přečtení, autorka píše čtivě, odpočinete si a zasníte, hodně se dozvíte. Obálky jsou stále krásné, to je velké plus této série. Škoda, že se opět objevilo pár překlepů, ale to se dá odpustit.

14.10.2020 4 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Nedočetla jsem ji.

03.10.2020

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Tak tohle byla přesně kniha, od které vůbec nic nečekáte, dokonce jsem si myslela, že ji ani nedočtu, a pak Vás pohltí a nemůžete se od ní odtrhnout Postavy zajímavé, každá něčím zvláštní a přitom si troufám tvrdit, že dost reálné, vztah mezi hlavními hrdiny se vyvíjí tak nějak přirozeně, hezky, dokonce i nutná roztržka není žádný výbuch, je to odpovídající jejich povahám a krásně dokresluje celý příběh. Vůbec nesouhlasím s tím, že Keaton je stolker či autista, mě přišel jako pozorný a citlivý člověk, který jen nemá potřebu se hrnout neustále někam vpřed, jako je dnes téměř nutné. Je pravda, že jsem si říkala, jestli s takovými životními zkušenostmi může vyrůst v tak dokonalého muže, ale troška té pohádky té knize určitě neuškodila.

02.10.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tak opět skvělé čtení, série je výborná. Je pravda, že dvě malé výtky mám. Téma je určitě zajímavě zpracované, mě ale osobně vadí ta jednostrannost, rozdělení na dobré a špatné, nemám ráda takové zjednodušování, protože to téma jednoznačné není. Ale samozřejmě souhlasím s tím, že zločiny to jsou neomluvitelné a odporné a způsob smrti obětí je zavrženíhodný a neomluvitelný vůbec ničím. A druhá výtka směřuje k chování policistky Staycey, protože mi přišlo, že to k ní nějak nesedí, že tak hloupé chyby, jakých se dopustila, to by snad ani amatér neudělal, natož policistka s tak brilantním mozkem...Ale jinak určitě doporučuji, jako všechny díly s Kim...

27.09.2020 4 z 5

Milá Bridget, chci tě Milá Bridget, chci tě Vi Keeland

První kniha od těchto autorek a dobře jsem se bavila. První polovinu více, ve druhé půli mě trochu rušila otočka hlavního hrdiny, přišlo mi to až přehnané a takové nějaké rušivé, i hlavní hrdinka mi chvilkami přišla příliš dokonalá a taková "Popelka", ale vcelku mě kniha bavila, určitě si přečtu od autorek i něco dalšího.

19.09.2020 4 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Přišla dcera ze školy, že mají úkol uvést oblíbené knihy rodičů z dětství. Okamžitě mi vedle dětí z Bullerbynu naskočila tato kniha. Byla skvělá, dodnes si ji pamatuji, takže doporučuji dětem k přečtení:-).

15.09.2020 5 z 5

Barva půlnoci Barva půlnoci L. J. Shen

Tak opravdu nevím, kdo navrhuje obálky knih, ale kdybych si vybírala tuto knihu podle obálky, asi bych po ni nesáhla a to by možná byla škoda. Kniha se čte dobře, je to zajímavá sonda do prostředí celebrit. Přestože mě na tomto prostředí naprosto nic neláká a nezajímá, tak kniha mě bavila, postavy byly zajímavé, příběh nebyl plytký a závěr samozřejmě sladký, ale to od takových knih jaksi očekávám, takže kniha dle mého názoru stojí za přečtení.

10.09.2020 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Tak to byl můj šálek kávy. S autorkou jsem se minula ve vkusu jen jednou, ale touto knihou se trefila téměř dokonale. Skvělý námět, úžasné popisy krajiny i pocitů. Někdy se postavy chovají sice zvláštně a podle mě nelogicky, ale to je asi otázka zkušeností a vlastností každého čtenáře. A vůbec nemohu souhlasit s komentářem, který výše napsala paní, která říká, že je knihovnice a že je to nesmysl, že si lidé kupují knihy za 5 Kč a že je kniha pohádkou pro knihovníky. Já si knihy za 5 Kč kupuji a myslím, že je rozdíl, zda lidé žijí ve městě nebo na odlehlém místě. Takže za mě super čtení.

01.09.2020 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Nedočetla jsem. Za mě rozhodně nejslabší dílo autorky. Jeji knihy se mí líbí,ale toto jako by ani nenapsala ona. Nevím. Prostě jsem se nemohla začíst.

26.08.2020 1 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Náročné téma, proto se některé pasáže četly špatně, ne že by byly špatně napsané, ale pro ten obsah. Trochu mi přišlo, že Caroline kolem sebe měla na pár výjimek samé lidi s pokřivenými charaktery a obdivovala jsem, že si udržela zdravý rozum a dokázala reagovat v některých situacích tak, jak reagovala. já bych mnohem víc řvala a šla do agrese.
Kniha určitě stojí za přečtení.

24.08.2020 4 z 5

Desátá síň Desátá síň Glenn Cooper

Tak mě kniha bavila, asi o něco slabší, než předchozí dvě, ale téma bylo zajímavé a kniha čtivá.

18.08.2020 4 z 5

Kniha duší Kniha duší Glenn Cooper

Výborné pokračování výborné knihy:-)

18.08.2020 5 z 5