Monns Monns komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tahle série mě uchvátila. Opět jsem se bála, že už nejsem cílová skupina a opět jsem byla překvapená. Hlavní postavy se povedli, všechny jsem si je zamilovala. Jediné co mi vadilo, že v téhle knize byla neuvěřitelně chyb, jako by ji před vydáním nikdo nečetl..

06.08.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Páni, tak takové rozuzlení jsem nečekala ani v nejmenším.

20.07.2020 4 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Tak tohle byla hodně silná a emotivní kniha. Autorka mi vyrazila dech. Jsem těsně po přečtení a musím to ještě vstřebat.
Hlavní hrdinka prošla těžkou životní zkouškou, překonala šikanu, smrt, nenávist svojí i těch ostatních, nedůvěru a žádnou oporu v rodině. Při jejím proslovu v závěru mi tekly slzy.

16.07.2020 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Tohle jsem od knihy tedy nečekala. Opravdu mě z toho mrazilo. Zezačátku milý kluk a pak zfanatizovaný dopívající, který obětuje tolik lidí, co ho měli rádi. Jak jednoduché je někomu vtlačit své názory během dospívání, kdy nedokáže vidět, že je to špatné.

15.07.2020 4 z 5

Poplach, dítě! Průvodce otcovstvím pro neurotiky Poplach, dítě! Průvodce otcovstvím pro neurotiky John Crace

Vtipné povídání o vstupu do rodičovství. První polovina se mi líbila víc.

08.07.2020 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Musím říct, že jsem docela zklamaná. Mohlo by to být dobrý, kdyby Mia nebyla takhle zpomalená. Mám pocit, že půlka knihy vznikla jenom tím, že všechno potřebovala zopakovat. Ještě horší je, že to tak bylo i u ostatních, nikdo nic nepochopil a potřeboval primitivní větu zopakovat.

01.07.2020 2 z 5

Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Slon v mé čekárně – Příhody veterinářky s divokými zvířaty Florence Ollivet-Courtois

Moc hezké příběhy z veterinárního prostředí.

27.06.2020 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Trochu mě zklamal konec, všechno bylo roztahané a závěr se odbyl tak na 2 stránkách, ale jinak promyšlený děj.

25.06.2020 4 z 5

Otrávené pírko Otrávené pírko Matthew FitzSimmons

To vážně? Tenhle konec a žádný pokračování..?

22.06.2020 5 z 5

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Tak tohle mě hodně překvapilo. Vzhledem k tomu, že první díl jsem skoro ani nedočetla a druhý díl začala číst jenom proto, že už jsem ho měla půjčený, tak jsem hodně překvapená. Už druhý díl byl snesitelný a od tohohle se nešlo odtrhnout. Hlavní postavy přestaly být nesnesitelný a slovo úža se téměř neukázalo, což mě taky hodně potěšilo. Takže jenom škoda, že první dva díly nevypadaly stejně jako tento.

08.06.2020 5 z 5

Děti nového věku Děti nového věku Jana Štrausová

Velmi zajímavá kniha.

02.06.2020 5 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

Slovo úža téměř zmizelo a na XAKRU! jsem si asi už zvykla. Děj byl napínavý a nešlo se odtrhnout. Takže za mě mnohem lepší než první díl.

28.05.2020 5 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Začátek bylo hrozné přelouskat a slova úža a xakru mě skoro donutily přestat. Někdy v druhé polovině mě začal děj vtahovat a tak dám šanci i dalšímu dílu a uvidím..

22.05.2020 3 z 5

Síla srdce Síla srdce Mariane Pearl

Překvapuje mě nízké hodnocení. Kniha se mi cea dobře. Je tedy pravda, že tam je spousta jmen a že začátku mi dělalo problém se v postavách zorientovat.
Musím obdivovat autorcinu sílu a a nahled a že ani v tak těžké situaci nezanevrela na ostatní... Někdy bylo opravdu těžké zadržovat slzy.

30.04.2020 5 z 5

Hypersenzitivní děti - laskaví poslové univerza Hypersenzitivní děti - laskaví poslové univerza Antje Gertrud Hofmann

Opravdu zajímavé čtení.

24.04.2020 5 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Taková škoda, že je konec, sice od základní školy, kdy jsem to četla naposled, uplynulo už dost let, i tak mě celá série opět vtáhla do děje a já teď opět lituji, že nejsou už další díly.

22.04.2020 5 z 5

Krajina plná stínů Krajina plná stínů Meg Cabot

Knihu jsem poprvé četla na základní škole. Trochu jsem se obávala, že už to nebude četba pro mě, ale stále jsem s ní spokojená. Přesně takové knihy mám ráda, žádné dlouhé začátky a okecávání a děj rychle ubíhá.

07.04.2020 5 z 5

Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Tohle je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete Justine A. Lee

Odmala jsme měli doma kočky a přesto jsem se v této knize dozvěděla spoustu zajímavých věcí, o kterých jsem vůbec nic netušila. Podané s humorem, u čtení jsem se dost pobavila a jsem ráda,že jsme v tom všichni společně.. určitě doporučuji.

03.04.2020 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

No konečně! Ze všech dílů to konečně ubíhalo a děj plynul rychle a napínavě. Jsem ráda,že mě předchozí díly neodradily a četla jsem dál.

03.04.2020 4 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Knihu jsem si vybrala už k maturitě, teď jsem četla podruhé, protože se mi opravdu líbila. Podruhé to pro mě bylo srozumitelnější, když jsem jí četla dřív, ztrácela jsem se v tom, co se děje v hlavě Náčelníkovi.

17.03.2020