Síla srdce

Síla srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27746/sila-srdce-27746.jpg 4 23 5

Příběh na základě skutečné události. 23.ledna 2002 zmizel v Karáčí americký novinář Daniel Pearl. Tragický příběh je vyprávěn z vlastního pohledu. Příběh je vyprávěn z pohledu tehdy těhotné Pearlovy manželky Mariane.

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Mladá fronta

Mighty heart , 2003

Janadvorackova
21.04.2024 4 z 5

Vyšetřování únosu a vraždy z pohledu jeho ženy.
Jde o docela podrobný popis událostí, dojmů.
Vybavila jsem si období, kdy jsem o tom slyšela v médiích.

Konec knihy obsahuje i citace z dopisů lidí z celého světa, kteří ženě vyjádřili účast, soustrast, poslali jí peníze, nebo jen slova podpory. Dopisy byly dojemné.
Jeden z nich byl i vtipný. Psal jí totiž i Putin. A psal o tom, jak je terorismus strašný a jak proti němu musí v "jeho vlasti" lidé bojovat. Přesto si myslím, že šlo o přetvářku, on nemohl být normální nikdy.

PetraCy
31.08.2021 4 z 5

Dobře se čte...škoda, že se z toho svět a lidé neponaučili...

Monns
30.04.2020 5 z 5

Překvapuje mě nízké hodnocení. Kniha se mi cea dobře. Je tedy pravda, že tam je spousta jmen a že začátku mi dělalo problém se v postavách zorientovat.
Musím obdivovat autorcinu sílu a a nahled a že ani v tak těžké situaci nezanevrela na ostatní... Někdy bylo opravdu těžké zadržovat slzy.

Katulinka69
10.01.2019 1 z 5

Bohužel jsem nedocetla. Zkusím film.

jana.hud
19.11.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila. Je velice čtivě napsaná....Jen jsem stále veřila v dobrý konec. Je drsné, že se něco takového ve světě stále děje.
Jediné minus byla horší orientace v postavách, hlavně na začátku knihy.

zfilmováno

Autorovy knížky