Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Volný pád Volný pád Jessica Barry

Dvě dějové linky, v nich prolínání minulosti a současnosti. Kniha se četla rychle, pořád se tam něco dělo, na konci to do sebe zapadlo jako skládačka.Svět peněz a praktiky farmaceutických firem, pokřivené charaktery.Dost uvěřitelné. Bohužel.

18.09.2022 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

(SPOILER) Remarqueovy knihy jsem četla v době studií. Tehdy jsem byla nadšená, přečetla jsem všechny. Většinu mám v knihovně, sáhla jsem po jedné z nich. Přečetla jsem jedním dechem. Žít a užívat si nebo se léčit a čekat, jestli léčba zabere. Lilian zvolila první možnost, myslím, že jí rozumím.

12.09.2022 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Já jsem přečetla jedním dechem. Hvězdičku dolů dávám za uspěchaný konec. Jinak dobrá detektivka, za všechno se musí platit, nedá se nic dělat. A tady to platí dvojnásob.

12.09.2022 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Byla to jednohubka, ale líbila se mi. Už jsem jednou něco podobného četla. Celkem jednoduchý děj i zápletka, konec trochu uspěchaný.

05.09.2022 4 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Zajímavý námět, vraha jsem odhalila az skoro na konci,ale když jsem nad tím potom přemýšlela, některé indicie tam byly mnohem dřív. Hlavní postava mi chvilkami lezla na nervy. Ale detektivka dobrá. Stojí určitě za přečtení.

05.09.2022 4 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

(SPOILER) Život ve 12. století byl drsný. Kniha se pěkně a rychle čte, ale není to žádný zázrak. Marta, mladinká jasnovidka, léčitelka, objekt milostné touhy většiny mužů. Rytíř na bujném bílém koni, statečný a spravedlivý. Některé postavy jsou historické, některé vymyšlené. Je neuvěřitelné jaká zranění Marta dokázala bylinkami a silou svých dlaní vyléčit. Postavy jsou buď kladné nebo záporné. Přečetla jsem. Ale ne jedním dechem. Když jsem dočetla, byla jsem ráda, že je konec. A konec? Tak trochu středověká červená knihovna.

16.08.2022 3 z 5

Bojovnice Bojovnice Lesley Pearse

Neuvěřitelné, co se dá za život stihnout. Na začátku mi Mari tak trochu lezla na nervy, nemám ráda hrdinky, které dělají všechno naopak, ale během čtení se můj vztah k ní změnil. Tak jako se změnila ona sama.

02.08.2022 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Brali se boháči a stejně se snažili na svatbě ušetřit. Rozbouřené moře, blížící se bouře, zajímavá společnost. Současnost se střídá s retrospektivou, musíte dávat pozor na jednotlivé postavy. Trochu mi to připomínalo jiné knihy. Nakonec se klubko vztahů rozmotalo, všichni odjížděli z ostrova trochu chytřejší. Všichni?

02.08.2022 5 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Bohužel nedočteno. Historický román z Florencie, byla jsem tam na dovolené, moc jsem se na knihu těšila. Kniha pro mě byla velkým zklamáním. Zpočátku to ještě šlo,ale pak se to táhlo a táhlo. Hvězdičky nedávám, nechci hodnotit něco, co jsem nedočetla. Prostě není to můj šálek čaje. Ale svoje čtenáře si určitě najde.

24.07.2022

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Kde je hranice mezi normálností a divností. Každé dítě je jiné. Do klubu by mohl patřit každý z nás. Já jsem se strašně bála tmy a zdály se mi hrozné sny. Četla jsem tak ráda, že mi to rodiče zakazovali a odhlásili mě z knihovny. Přečetla jsem všechno,co bylo doma. A někdy to opravdu nebyly knihy pro děti. Kdo je divnější, ten, kdo čte nebo ten, kdo číst nechce? Kniha je skvělá, myslím, že se v ní najdou nejen děti, ale i rodiče.

18.07.2022 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Moje první kniha od tohoto autora. A určitě ne poslední. Napínavá tak akorát,vyšetřovatel sympaťak, zimní počasí / přečteno na pláži na Krétě /. Vraha známe hned od začátku a sledujeme,jak se k němu vyšetřovatelé přibližují. Dávám 5 hvězdiček, 4 za děj, myšlenku a čtivost danou krátkými kapitolami. Poslední hvězdičku dostává Sofie a její kočka.

18.07.2022 5 z 5

Konec velkých prázdnin Konec velkých prázdnin Pavel Kohout

Kniha i seriál si zaslouží všechny hvězdičky. Přečetla jsem jedním dechem a někdy se k ní vracím. Čtu jen některé pasáže a potom knihu zase odložím.

05.07.2022 5 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

(SPOILER) Kolonizace Austrálie. Velmi zajímavé, zejména proto, že podkladem byl skutečný příběh ženy, která byla do kolonie poslána za trest. Během plavby i během pobytu zažívá neuvěřitelná dobrodružství. Nakonec uteče, skrývá se, přijde o své milované děti. Dostane se z vězení. Škoda, že stopa po této pozoruhodné ženě v této chvíli končí.

04.07.2022 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, jak lehké je propadnout závislosti a zničit si slibnou kariéru. Naštěstí Petr najde cestu ven, konec tak trochu připomíná červenou knihovnu. Přesto knihu doporučuji, pěkně se čte.

03.07.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Kniha se mi moc líbila, osudy lidí, které ovlivnila doba. Po první světové válce nikdo nic moc neměl, postupem času část lidí bohatla, někteří se dali k Němcům, charaktery se měnily nebo ne. V knize je hodně postav, je potřeba na ně dávat zpočátku pozor. Mám ráda knihy ze Sudet a tuhle považují za jednu z nejlepších, která se zabývá vztahem Čechů a Němců v té nelehké době.

03.07.2022 5 z 5

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

(SPOILER) Domácí násilí. Jak smutné. Po knize jsem sáhla náhodou, myslela jsem, že půjde o recepty. Hlavní hrdinky mi bylo líto. Naletěla a nechala se zavřít do zlaté klece. Příběh o to smutnější, že za dveřmi mnoha českých domácností se odehrává něco podobného.

29.06.2022 4 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Knihu jsem přečetla za jeden večer / a noc /. Příběh napínavý, dobře napsaný, plný zvratů. Dlouho jsem nic podobného nečetla. Doporučuji nejen těm, kteří se rádi bojí, ale také těm, kteří rádi přemýšlí nad tím, jak je to možné.

29.06.2022 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

(SPOILER) Nedovedu si představit, že by někdo přišel a řekl, že se musím do určité doby vystěhovat. Protože místo našeho města povede dálnice, bude tam přehrada nebo něco jiného, na čem je obecní zájem. I když příběh má slabší místa, lidem jsem porozuměla a bylo mi jich líto. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi české autory a české problémy.

17.04.2022 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

(SPOILER) Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bohatí a mocní, čachráři s pozemky, ti, co se nechali opít rohlíkem. Rodinné klany, které se umí obohatit. Líbila se mi hlavní postava, její urputnost a snaha po nápravě. Jeho manželka touží po dítěti, nedaří se. Zbyněk má poruchy spánku, určitě to každý z nás zažil, probuzení uprostřed noci nebo nad ránem a myšlenky, myšlenky, myšlenky, neodbytné a jedna za druhou. Doporučuji všem, kteří mají rádi české autory a české problémy.

17.04.2022 5 z 5

Peče celá země Peče celá země Martin Poláček

Pěkné fotografie, srozumitelný postup, pro všechny, koho honí mlsná ideální četba.

20.03.2022 5 z 5