Monika1717 Monika1717 komentáře u knih

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Knihu máme dnes v salátovém vydání.Několikrát jsem ji četla já i moji synové, smáli jsme se nahlas. I dnes jsou příběhy nezbedných chlapců mezi dětmi velmi oblíbené. Nejlepší byl Malý chemik nebo Mikulášova návštěva u spolužáka. A Marie Lojzička? Ta byla horší než kluk.

30.06.2020 5 z 5

Nenávidím a miluji Nenávidím a miluji Valja Stýblová

Moje nejoblíbenější kniha od VS. Láska stárnoucího profesora a jeho žákyně snad ani nemohla dopadnout jinak. Dva rozdílné světy, které nebylo možné spojit.

24.06.2020 5 z 5

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Kniha se mi moc líbila,doporučuji. Nechtěné mateřství, nelegální potrat nebo výslech před komisí. Co si vybrat? V tehdejší době to opravdu nebylo jednoduché.

24.06.2020 5 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

To byla blbost. Nudná a zdlouhavá. O ničem.

24.06.2020 odpad!

Kotva se utrhla Kotva se utrhla Miroslav Stoniš

Knihu dostal můj syn ve škole za vysvědčení. Bohužel nečte. Tak jsem ji přečetla já, protože mojí láskou je jakýkoli potištěný papír.Je to už asi 20 let. Včera jsem ji prolistovala, abych si připomněla děj. Nic nenaskočilo. A tak se zítra rozloučíme. Jejím novým domovem se stane knihobudka. Třeba se někomu bude líbit.

23.06.2020 2 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Přečetla jsem několik knih této autorky, ale tuhle mám nejraději. Muslimské ženy obdivuji pro jejich poslušnost a pokoru. Nikdy bych se takhle nedokázala chovat. Knihu doporučuji, čte se pěkně, stránky rychle ubíhají. Ale pozor, je to jen vymyšlený příběh, byť lehce uvěřitelný.

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Knížku jsem vláčela na dovolenou, nějak jsem se nemohla začíst, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem ji s sebou vzala. Nejvíce se mi asi líbil příběh z pravěku. Doporučuji všem, kdo mají rádi zpularizované historické příběhy.

23.06.2020 4 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Kniha se mi moc líbila, i když prokousat se tou pěknou porcí stránek mi trvalo několik dní. Příběh jedné z průkopnic lékařství stojí za to, možná bych ho trochu zkrátila, měla jsem pocit, že se něco opakovalo.

23.06.2020 4 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

J. London mě fascinoval nejen svou tvorbou,ale hlavně životem dobrodruha a zlatokopa. Bílý tesák mi tak trochu jeho život připomíná - pes, který si prožije své než najde místo, kam skutečně patří. I když nesnáším knihy, ve kterých se ubližuje dětem a zvířatům, příběh napůl vlka a psa mi učaroval. Četla jsem ji několikrát a ráda se k ní za dlouhých zimních večerů vracím.

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Knihu jsem přečetla za 2 dny. Zápletka je skvěle vymyšlena, konec přinesl překvapivé /aspoň pro mě / rozuzlení. Při čtení mě úplně mrazilo. Autorku dávám do oblíbených, doufám, že mě nezklamou ani její další knihy.

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Můj první Vondruška. Kniha se mi moc líbila, takové krimi ze středověku snad nikoho neurazí. Doporučuji všem, kteří mají rádi popularizovanou historii a nepídí se po tom, jak to všechno ve skutečnosti bylo.

22.06.2020 4 z 5

Sobectví Sobectví Helena Šmahelová

Knihu mám dodnes v knihovně. Když jsem ji četla, nevěděla jsem, kdo je větší sobec - zda Tamara, která chtěla muže pro sebe, nebo onen stárnoucí muž / jméno mi vypadlo /, kterému vyhovuje manželský servis a mladá milenka. Asi se po ní podívám a přečtu si ji znovu.

22.06.2020 4 z 5

Karlínská číslo 5 Karlínská číslo 5 Helena Šmahelová

Jako malá jsem tuto knihu milovala. Pamatuji se, jak děti malovaly předsíň a tam, kde byl flek, namalovaly růži. A vypadalo to, jako padající růže. Nebo jak jeden z chlapců jedl kůži ze slaniny. Myslím, že knihy HŠ zařadím na příští rok do četby. Copak tomu budou asi říkat dnešní děti podléhající mobilmánii, tabletománii a já nevím jaké mánii.

Žena roku 1900 Žena roku 1900 Helena Šmahelová

Knihu jsem četla před lety, líbila se mi, vzpomínám si na jména postav i zápletky. Růžena neměla lehký život, kdo ví, co by na její osudy řekly dnešní slečny.

Velké trápení Velké trápení Helena Šmahelová

Velké trápení jsem četla jako náctiletá a pamatuji se, že jsem nad ní plakala. Potom jsem neustále sledovala rodiče, protože jsem se bála, že jejich občasné dohadování také povede k rozvodu / rodiče jsou spolu už 56 let /. Je to krásná kniha, měli by si ji přečíst hlavně rodiče, protože právě oni často mohou za bolavé dušičky svých dětí.

Pohádky (54 pohádek) Pohádky (54 pohádek) Hans Christian Andersen

Krásná kniha pohádek pro dospělé. Vždycky, když jdu kolem rybníka,kde plavou labutě, vzpomenu si na pohádku o ošklivém kačátku. Nejraději mám tu o křesadle a o princezně na hrášku.

Tajemný hrad Svojanov Tajemný hrad Svojanov Bohuslav Březovský

Doporučuji všem, kdo znají hrad Svojanov, ale nevědí, že je plný strašidel. Knihu jsem četla před lety a pravidelně se k ní vracím.

Nemocnice Nemocnice Jan de Hartog

Přečetla jsem v době, kdy se kniha řadila k těm, na které byl v knihovně pořadník. Pamatuji se, jak jsem se nadšeně vrhla do čtení. První polovina knihy popisuje šílené poměry v nemocnici. Druhá část je nudná, dohadují se v ní, jak poměry v nemocnici zlepšit. Myslím, že jsem ji ani nedočetla a poslala dál.

20.06.2020 3 z 5

Kouzelný dům Kouzelný dům Karel Josef Beneš

Knihu jsem objevila v bedně ve sklepě jednou o prázdninách. Bez obrázků, bez obalu,zaprášenou.Přečetla jsem ji na jeden zátah a od té doby několikrát. Příběh o ztrátě paměti a rodině Balbínových může oslovit i dnešního čtenáře. Ale jen toho, kdo si nemyslí,že všechno staré bylo špatné.

Zelená kobyla Zelená kobyla Marcel Aymé

Knihu jsem četla někdy v minulosti, asi mě moc nezaujala, děj si pamatují útržkovitě a postavy už vůbec ne. Možná někdy příště. Ale asi ani to ne.

19.06.2020 1 z 5