mojimir586 mojimir586 komentáře u knih

Cílené náhody Cílené náhody Alexander Goldscheider

Kniha mě na první pohled uchvátila svojí obálkou i zajímavým názvem. Obsahem, či spíše způsobem zpracování obsahu, již o něco méně. Dovedu si představit, že forma týdenních příspěvků na facebooku byla zřejmě čtivá. Číst ale knihu naráz bylo, alespoň pro mne, poněkud únavné.

21.10.2020 3 z 5

Zozomba Zozomba Lucie Paulová

Zaujala mě obálka a název, takže jsem knihu zakoupil a přečetl vnoučatům 7 a 8 let. Nijak zvlášť je ovšem nebavila, ačkoli jinak je (i mě) podobný žánr baví a bývají pozornými posluchači.

07.09.2020 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Kvalitní, napínavé čtení. Jsem rád, že jsem po knize kvůli výzvě sáhl.

07.09.2020 4 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Formánek nikdy nezklame. Výborná kniha.

07.09.2020 5 z 5

Jak přelstít školu Jak přelstít školu Irena Tatíčková

Dost hloupý text a ošklivé obrázky. Knihu jsem dostal pro vnuka a posílám dál.

05.06.2020 1 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Mediální vichřici kolem této knížky nerozumím. Knížka není vyloženě špatná, ale není vlastně určená ani malým dětem, které obsahu neporozumí, ani jejich prarodičům, které to nejspíš nebude moc bavit.

18.02.2020 2 z 5

Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Osiánův cestovní kotlík aneb S Kelty nejsou žerty Světlana Glaserová

Kniha je napínavá, vtipná a zároveň srozumitelná pro děti, což mi potvrdila vnoučata 6 a 8 let. Pobaví ale i dospělé předčítače. Navíc jsem velký fanda do Keltů, takže stoprocentní spokojenost a vřele doporučuji všem věkovým kategoriím!

06.02.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Bohužel stále aktuální kniha.

28.01.2020 5 z 5

Straka v říši entropie Straka v říši entropie Markéta Baňková

Tak nějak jsem nepobral pro koho je kniha určena. Pro malé děti mi text připadá poměrně složitý, pro větší zase dost infantilní. Přiblížit dětem svět fyziky formou bajek je skvělý nápad, ale mám pocit, jakoby se autorka sama ve vlastním bohulibém záměru tak trochu ztratila.

28.01.2020 2 z 5

Aspoň jsem to zkusil Aspoň jsem to zkusil Michael Třeštík

Kniha mi zkrátka nesedla. Pan Třeštík psát umí, ale toto je až příliš o ničem.

28.11.2019 2 z 5

Kdopak by se šmejdů bál? Kdopak by se šmejdů bál? Světlana Glaserová

Záběr témat paní spisovatelky Glaserové je neskutečný! V případě jejího hrdinského boje proti šmejdům z realitní kanceláře prolux smekám před její odvahou.

16.01.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Přiznávám, že je to moje blbost.Příště si budu dávat lepší pozor, abych se nenechal strhnout davy a nenakupoval podle žebříčků. Možná je ale mé zklamání způsobeno jenom tím, že nejsem ta správná cílová skupina. Nevím, každopádně víc, jak dvě hvězdy ani za nic!

24.11.2018 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Není to zlé, ale mé očekávání kniha nesplnila.

24.11.2018 3 z 5

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Tahle útlá knížka volně navazuje na skvělou knihu stejné autorky Trosečník sibiřský. Když čtete knihy ve správném pořadí, pochopíte ledacos z, na první pohled, podivného chování autorčina tatínka. Třeba to, že v roce 1968 emigroval z ČSSR do SSSR (ač nebyl nikdy komunista). Knížku Rusanda na větvi slupnete na jedno až dvě posezení a budete litovat, že už skončila. Moc se těším na další literární počiny této neprávem opomíjené autorky!

06.11.2018 5 z 5

Jaká je cena člověka Jaká je cena člověka Jevfrosinija Kersnovskaja

Hodně drsné a hodně dobře napsané.

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Přečetl jsem s chutí. Za mě plný počet hvězd!

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Strhující dobrodružný příběh. Přečetl jsem s chutí sám a teď čte i můj třináctiletý vnuk. Opravdu skvělá kniha!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný a velmi dobře napsaný příběh. Ocenění opravdu zasloužená!