Modesty Modesty komentáře u knih

Cudzinka Cudzinka Diana Gabaldon

Kniha v anglickém originálu si zaslouží plný počet hvězdiček. Horší už je to s překlady. Překlad Maríny Gálisové do slovenštiny je sice mnohem lepší než ten do češtiny, ale.. ve slovenské Cudzince chybí dvě kapitoly: 37 Útěk, 38 Opatství. Chybějící kapitoly nakladatelství posléze poskytlo prostřednictvím internetu a přidalo do následující knihy, Vážka v jantári. Překlad Marie Fulkové do češtiny se mi nelíbí vůbec, jsou v něm zjevné nesmysly a v porovnání s anglickým originálem zde chybí celé části textu - místa, se kterými si překladatelka nevěděla rady, prostě nepřeložila. A Saxonka místo Sassenach v novém vydání - to snad ani není třeba dál komentovat.

04.10.2017

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Trochu uspěchaný konec, jinak bych dala plný počet hvězdiček. Každopádně velmi dobré čtení.

22.02.2022 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

K přečtení mě nalákalo vysoké hodnocení zde a přiznám se, že tak plytkou detektivku jsem snad ještě nečetla. Původně jsem ohodnotila jednou hvězdičkou, ale tenhle brak si ji fakt nezaslouží. Další knihy tohoto autora si ráda nechám ujít.

20.07.2017 odpad!

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Vesmírných bitev bylo na můj vkus až moc. Škoda, že autor nedal víc prostoru Starým bytostem, Pátrači, Modré holi... Chtělo by to další knihu.

30.09.2021 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

To byla ale kravina! Předchozí Dokonalé stopy se ještě daly, ale Dokonalá kořist za přečtení nestojí. Hlavně vymyslet co nejbrutálnější mord, logika jde stranou.

31.05.2019 odpad!

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Kniha není špatná, kdyby byla, nikdo si ji nebude brát jako předlohu pro televizní seriál. Problém je v tom, že seriál ji co do úspěšnosti i co do kvality mnohonásobně předčil, točily se další a další řady, které s knižní předlohou neměly nic společného. Kdo sáhl po knížce až pod dojmem ze seriálu a očekával něco podobného, musí být pochopitelně zklamaný. Srovnávat nesrovnatelné ani nelze.

28.09.2017

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Hloupé a špatně napsané. Opět se mi potvrdilo, že tolik oblíbená "severská detektivka" nemusí být zárukou kvality.

09.09.2017 1 z 5

Vlčí léto laponského mlynáře Vlčí léto laponského mlynáře Arto Paasilinna

Skvělá kniha, skvělý překlad.

09.07.2021 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Pokud bych měla hodnotit Vážku Diany Gabaldon v originále, dala bych jí pět hvězdiček.
Bohužel překlady Roberta Dastycha, či nověji Anny Polanské (opět se Saxonkou!) knize značně ubírají na kvalitě.
Zatím jediná do češtiny slušně přeložená kniha ze série Cizinka je kniha čtvrtá - Bubny podzimu v překladu Jarmily Doubravové.

29.12.2016

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Děsná slátanina!

19.06.2020 1 z 5

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Diana Gabaldon si zaslouží za tento knižní počin 5 hvězdiček i přes to, že mi v něm přišlo sem tam něco malinko přitažené za vlasy.
Pět hvězdiček si také zaslouží překladatelka Blanka Chocová - pro mě jednoznačně nejlepší překlad ze všech knih série Cizinka, které zatím Omega vydala. Je vidět, že překladatelka Cizinku zná a dobře ví, o čem překládá.
Až na pár mušek (dovedu si představit ty šibeniční termíny pro překlad i pro korekturu, vždyť Omega chrlí jednu - tlustou - knížku Diany Gabaldon za druhou) k překladu nemám výhrady, četl se mi moc hezky a jsem za něj vděčná.
A jak už bylo v předchozích komentářích zmíněno, i mně chyběl seznam kapitol - obsah. Mohl být namísto osmistránkového výpisu knih, které v edici Omega vycházejí, ten bych oželela.

22.07.2019 5 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

První a zároveň poslední přečtená knížka od autorky. Podprůměrná krimi.

27.03.2022 1 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Hloupoučké a předvídatelné. Ani se mi nechce věřit, že trilogii z ostrova Lewis a tuhle knihu psal jeden a tentýž člověk.

19.11.2019 2 z 5

Záblesk Záblesk Agnete Friis

Slušně napsáno, dobře přeloženo, co víc si přát.
...........Spoiler............
Trochu mě iritoval ten happyend, k příběhu se moc nehodil.

07.11.2018 3 z 5

Holanďanův hrob Holanďanův hrob Monica Kristensen

Moc se mi líbí spisovatelčin styl vyprávění, s úsporným použitím přímé řeči a nenápadným humorem, kterým je detektivka protkána. Překlad paní Vedralové je skvělý. Hezky jsem si početla. Už se těším na druhou knihu autorky Pátrání, která u nás, bůhví proč, vyšla před Holanďanovým hrobem, i když dějově následuje až po něm.

12.06.2018 4 z 5