misha006 misha006 komentáře u knih

Po přečtení mám takové rozporuplné pocity. Určitě to bylo zajímavé a napínavé, ale je to prostě už nastavovaná kaše.

27.10.2016 3 z 5

Opona Opona Agatha Christie

Důstojné zakončení příběhů slavného Hercula Poirota.

04.01.2016 5 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Od Agathy jsem četla většinu knih. A tato rozhodně nepatří mezi její nejlepší, ale zároveň ji nebudu odsuzovat. Byla to její poslední kniha a psala ji na sklonku životu, takže můžu jen smeknout. Děj je takový rozvláčný a v podstatě o ničem. Neustále tu diskutují dva staří detektivové ve výslužbě, kterým to pátrání bohužel už moc nejde. Přes to všechno, jsem, ale byla zvědavá jak to dopadne. Vůbec nejsem zklamaná, že jsem knihu četla.

17.10.2015 3 z 5

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Tahle kniha mi vlezla pod kůži, musím na ni pořád myslet a rozebírat ji. Sice jsem už ze začátku knihy věděla, jak to asi bude, ale rozhodně to knize nic neubralo. Mám už přečtenou většinu knih od Agathy, a tuto řadím mezi ty nejlepší.

06.06.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Co na to řict? Důstojné zakončení a zároveň nejlepší kniha série. Ale ten konec...

25.05.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Tohle je těžké hodnocení. Pro mě asi nejslabší kniha od Nesba. Na jednu stranu to bylo jako vždy napínavé a mělo to spád. Ale na druhou stranu, mě to už ze začátku nějak nebralo a vůbec by mě nevadilo, kdybych knihu nedočetla. Každopádně poslední stránky byli strhující a celý příběh nakonec dával smysl. Dost mě teda naštval takový konec, doufám, že se hodně věcí v další knize dořeší. I přes některé námitky nemůžu jinak, než dát plný počet.

22.05.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Opět neskutečně napínavé až do konce. Akorát trošku delší rozjezd a tím pádem i tlustší kniha. Ale jako u všech knih od Nesba je těžké se od ní odtrhnout. Jsou zde menší odkazy na Sněhuláka, tak je lepší ho číst před Levhartem.

19.05.2015 5 z 5

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Film se mi líbil a na základě toho jsem si chtěla přečíst knihu. Bohužel kniha zklamala. Neměla žádný spád a napětí. V podstatě jsem se už těšila až bude konec. 400 stran je hodně na to, že se tam nic moc nedělo.

06.05.2015 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Rozhodně nejnapínavější a nejbrutálnějši Nesbo. Kvalita knížek se s každou knihou stupňuje, tak doufám, že to u těch ostatních bude pokračovat. Akorát jsem teda už hodně brzo tušila, kdo je vrah a tušení se naplnilo. Opět jsem se nemohla od knihy otrhnout. Rozhodně je lepši čist knihy chronologicky, už kvůli vývoji hlavní postavy. Zejména ale proto, že zde je několikrát zmíněno jméno vraha z Netopýra. Takže rozhodně nečíst Sněhuláka před Netopýrem.

03.05.2015 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět výborná kniha. Zde jsem, ale na rozdíl od ostatních knih série tušila, jak to dopadne.

30.04.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Nejméně čtivá kniha od Browna. Bylo zde opravdu hodně popisných a odborných částí, kde už se člověk ztrácel. A celé mě to připadalo takové moc fantastické a natahované. Už Ztracený symbol byl slabší. Ale pro mě je nejslabší Inferno.

21.04.2015 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Pro mě nejlepší Agatha, jak film, tak i kniha. Příběh je velmi silný a osudový. Je to jeden z těch příběhů, co Vám vleze pod kůži a musíte na něj neustále myslet.

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Mám zde velký problém, nesympatická hlavní hrdinka. Zatímco u ostatních románů Austenové jsou hlavní hrdinky něčím výjimečné(chytré, krásné, bláznivé), Catherine je obyčejná. To by ani nijak nevadilo, ale ona je vyloženě hloupá, a mě to moc nesedí. Když toto pominu, tak je kniha pěkně čtivá. A konec, kdy Henry říká jak se do Catherine zamiloval je originální a vzhledem k vlastnostem hlavní hrdinky i pochopitelné. Než jsem četla kniha, viděla jsem filmové zpracování a to se mi líbilo, poté jsem zjistila, že je přesně podle knihy.

14.04.2015 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Úžasná krásná kniha. Mám ráda příběhy z této doby, ale tenhle je jednoznačně nejlepší. Není to žádná hloupá romantická kniha. Je chytrá, zajímavá a krásná. Scény s panem Darcym a Elizabeth jsou nepřekonatelné. Ke knize jsem se dostala díky nádhernému filmu z roku 2005.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První kniha od Nesba, co jsem četla, ale rozhodně ně nejhorší. Tady se prostě jen rozehřívá, aby pozdější díla byla mistrovská, což jsou. Každopádně od Netopýra jsem se nemohla odtrhnout, tak jako od všech Nesbových knih. Prostě ty další jsou jen lepší.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Nejprve jsem viděla film a úplně mě uchvátil. Později jsem měla jméno růže v povinné četbě k maturitě, neváhala jsem a přečetla jsem jí jedním dechem. Tato historicko dobrodružná detektivka je přesně žánr pro mě. Vynikající kniha, kde všechno do sebe zapadá a děj je stále napínavý. Je těžké se od knihy odtrhnout.

Červenka Červenka Jo Nesbø

Kniha jako všechny od Nesba vynikající. Akorát ze začátku mě nudila linie z 2. světové války. Ale postupně jak se děje začali spojovat, jsem vše pochopila.

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Zatím nejlepší kniha od Nesba, co jsem četla. Tentokrát jsem neměla vůbec tušení jak to skončí.

14.04.2015

Spiknutí Grálu Spiknutí Grálu Lynn Sholes

Nejsem moc náročný čtenář, ale tohle bylo moc fantaskní i na mě. Navíc hlavní hrdinka byla strašně nesympatická a vůbec jsem s ní necítila.

13.04.2015 1 z 5