MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Donchuánky Donchuánky Zdeněk Durek

Brak. První povídka ještě tak s přimhouřením očí, ale dál už ani to ne.

30.04.2017 odpad!

Prosím, nerušit Prosím, nerušit Tilly Bagshawe

Taková pěkná oddechovka...

30.04.2017 3 z 5

Slepá vášeň Slepá vášeň Meg Cabot

Kniha mě bavila. Autorka krásně popisuje přírodu a postavy vedou skvělé dialogy. Takhle ano, prosím.

30.04.2017 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Příběh není špatný, ale v půlce knihy mě začal nudit a dočetla jsem se sebezapřením. Možná to bylo tím, že už toho bylo moc. Moc zvratů, moc informací, moc děje, člověk se v tom pomalu ztrácel a ani na konci jsem se nenašla. Každopádně, další díl mám půjčený také, a už se na něj těším, takže Harry mě zatím neomrzel.

26.05.2024 3 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Škoda stromů, co padly na tuto knihu. Trapné, klišoidní, kýčovité. To si snad ani radši nepřidám do Čtenářské výzvy, a to jsem si kvůli tomu knihu vybrala.

08.05.2024 odpad!

Jediný příběh Jediný příběh Julian Barnes

Naprostý souhlas s uživetelkou Nela.Rob. První část - dobrý, snad se to rozjede. Druhá část - bude se v knize také něco dít? . Třetí část jsem také už jen prolétla. Takže první setkání s autorem a asi i poslední. Momentálně určitě nemám chuť zkoušet cokoli jiného.

22.04.2024 2 z 5

Arabela 3. Arabela 3. Miloš Macourek

Bohužel, první díl je naprosto skvělý, ale další už postrádají tu pohádkovou lehkost a vtipnost.

25.02.2024 3 z 5

Arabela 2. Arabela 2. Miloš Macourek

Bohužel druhý díl, další osudy Arabely, už postrádají tu lehkost a pohádkovost.

25.02.2024 3 z 5

Arabela 1. Arabela 1. Miloš Macourek

Arabela je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Klidně si jí přečtu i teď a užiji si ji stejně jako před 30 lety.
A seriálové zpracování je naprosto fantastické.

25.02.2024 5 z 5

Zlobivé pohádky Zlobivé pohádky Zuzana Pospíšilová

Nic moc, ani dětem se kniha nelíbila. Některé pohádky se daly, ale některé mi přišly jako neskutečné blbosti nez špetky nápadu.

29.12.2023 2 z 5

Krásná zajatkyně Krásná zajatkyně Kathleen E. Woodiwiss

Věděla jsem, co od knihy můžu čekat, a tak mě nepřekvapila svojí kýčovitostí, ale ani tak nemohu dát vyšší počet *, protože i takový typ literatury se dá napsat dobře a zajímavě.

27.12.2023 2 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Co se mě týče, tak ten konec to zazdil úplně... Chtěla jsem dát tři hvězdy, není to žádný zajímavý příběh, podobných jsem četla a viděla již spoustu, ale za ten konec jednu ubírám, zbytečné melodrama. Kniha mě prakticky nebavila již od začátku...

26.12.2023 2 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Ze všech tří knih je za mě tahle nejlepší. Trochu zklamání jsem zažila na konci, ale rozuzlení to vylepšilo. Ale ani tak to není nic z čeho bych se prosadila na zadek.

20.12.2023 3 z 5

Dorothea vévodkyně Kuronská Dorothea vévodkyně Kuronská Helena Sobková

Kniha je čtivá, jen někdy ty politické pasáže mi dělali problém.
A teď honem na babiččinu paní kněžnu .

14.12.2023 4 z 5

Obr z mlhy Obr z mlhy Jérôme Loubry

Neskutečná fantasmagorie...

05.12.2023 1 z 5

Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alžběta z Yorku: Poslední bílá růže Alison Weir

Jsem na tom podobně jako čtenářka lapagerie. Do děje jsem se nemohla začíst, vžít. Celkově mě kniha nudila a ke konci jsem i dost přeskakovala. Nevím, zda je to tím, že znám anglické dějiny poměrně dobře, čili většina napsaného pro mě nebyla překvapením, anebo překladatel?? nedokázal dát do děje potřebný entuziasmus, neboť čtení předchozí série mě bavilo.

02.08.2023 2 z 5

Když byla hodná Když byla hodná Michael Robotham

Podstatně lepší než první díl, ale prostě je to strašně předvídatelné. Ač autor mlží, a předkládá nám jen kousky, stejně jsem si vše domyslela a tak mě druhý díl pouze utvrdil v tom, co jsem si myslela.

25.05.2023 3 z 5

Mediace Mediace Petr Bazger

Vždy je to jen o lidech.

12.05.2023 3 z 5

Dva páni z Verony Dva páni z Verony William Shakespeare

Naprosto souhlasím s uživatelem Set123.
Příběh by byl dobrý, ale připadá mi psán horkou jehlou, ale vzhledem k tomu, že tato hra bývá označována za jeho první dílo, budiž. Také se zde vyskytuje mnoho motivů, které pak rozvinul v dalších, lepších, hrách.
Čteno v překladu pana Hilského a slovní obraty jsou skvělé a velmi vtipné. Za to přidávám jednu hvězdu navíc.

25.04.2023 3 z 5

Blázni a smrtelníci Blázni a smrtelníci Bernard Cornwell

Bohužel mě kniha moc nezaujala. Historická přesnost je skvělá, ale děj je docela nudný a dost předvídatelný.

18.02.2023 2 z 5