MíšaK. MíšaK. komentáře u knih

Jak si vycvičit rodiče Jak si vycvičit rodiče Pete Johnson

Tato kniha mě prostě nezaujala. Ale pravděpodobně to nebude chyba autora, nýbrž mě. Asi jsem už na takovéto knihy stará a po přečtení některých románů, mám nasazenou laťku hodně vysoko. Proto nebudu knihu hodnotit body. Ale kdybych měla hodnotit objektivně, kniha má hodně zajímavý příběh a zápletku, je dobře napsaný a ‚‘‘dětem“ kolem 10 ti a 11ti let by se to mohlo hodně líbit.

01.05.2016 1 z 5

Fronta na lásku Fronta na lásku Blanka Faltová

Strašně hezké a originální téma. Zachycovalo to opravdu dnešní realitu a občas jsem cítila vlhké oči. Autorka to moc dobře vystihla akorát by to chtělo ještě něco, co by mne donutilo knížku přečíst jedním dechem a cítit se v kůži Sabiny.

25.04.2016 3 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Knížka byla sice poměrně čtivá, ale nudná. Některé pasáže moc zdlouhavé a příběh nijak originální. Za mě asi ne, četla jsem lepší knížky. Jediné, co bylo hezké, byly básničky, které by mohli být lépe k přečtení.

09.04.2016 2 z 5

Láska na prodej Láska na prodej Jitka Komendová

Knížka byla strašně hezky psaná o, leč drsným, ale zato originálním a zajímavým tématem. Možná mi to propuštění přišlo moc rychlé jakoby takový skok, ale jinak byla knížka hezká.

04.04.2016 4 z 5

Temný plameň Temný plameň Alyson Noël

Knížka byla lepší jak minule, přestože se taky docela dost vlekla. Příběh byl jinak hezký, neotřelý. Haven mě docela štvala. Myslím, že jí to trochu vlezlo do hlavy.

21.03.2016 3 z 5

Země stínů Země stínů Alyson Noël

Stejně jako u předchozího dílu se děj ze začátku strašně moc vlekl a celý zvrat se odehrál na pár desítkách stránkách. To mě trochu mrzí. Jinak děj byl rozhodně zajímavý a originální.

21.03.2016 3 z 5

Napořád Napořád Alyson Noël

Strašně moc zamotaný děj. A naopak strašně hezky psaný a vymyšlený. Je jasné, že je to podobné Stmívání, ale ne moc. Hodně mě zajímal děj a bavilo mne to číst. Nemá to přehnaně moc stránek a děj mi vůbec nepřišel předvídatelný.

20.02.2016 4 z 5

Manželky, milenky, zoufalky Manželky, milenky, zoufalky Lenka Lanczová

Od Lenky jsem četla docela dost knížek a hodně mi jich přišlo lepších. Na můj vkus děj moc ucouraný, nic závažného se v něm nedělo, jediný obrat přišel na konci. No, četla jsem od Lenky už lepší knihy, ale přesto byla hezky napsaná.

20.02.2016 3 z 5

Ta holka Ta holka Katy Birchall

Knížka mě nijak extra nenadchla. Je to takové jednoduché čtení, které Vám nic extra nepřinese.

20.02.2016 2 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Všechno, úplně všechno – skvělý název, který sedí. Nikdy jsem se nesetkala s žádnou knihou, jež by název tak pasoval. Je to prostě úžasná knížka, skvěle popsané pocity i to, jak se člověk cítí. Byl to absolutně nečekaný až překvapivý konec. Myslím, že by mohl být trochu víc rozebraný. Nejvíc mě zdrtilo, že jsem najednou bez jakéhokoli připravení otočila stránku a tam byl K O N E C!
Absolutně skvělá knížka.

Jednu hvězdičku ubírám, tu si nechávám pro své srdcovky.

15.01.2016 4 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

Velmi hezky a chytlavě napsaná knížka. Děj byl zajímavý, konec jsem opravdu nečekala. Jak už to tak u detektivní zápletky bývá. Claire jsem neměla moc v lásce, lae toto bych opravdu nečekala.

15.01.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Po přečtení bestselleru Než jsem tě poznala jsem od knížky čekala trochu víc. Myslím, že prvních 150 stran by se dalo trochu buď ozvláštnit, nebo zkrátit. Jinak knížka isce neměla extra chytlavý děj, přesto byla skvěle napsaná. Asi taková oddechovka, nic těžkého.

09.01.2016

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Úžasná čtivá kniha. Celou dobu jsem fandila Konrádovi. Je to kniha, která vás donutí upustit slzy ať už ze šťastného konce (pro fanynky jednoho) nebo ze zlého (pro fanynky druhého). Děj byl hezky vymyšlený, ale trochu bych prodloužila závěrečnou část „O dva roky později“.

25.12.2015 5 z 5

Bez tebe to není léto Bez tebe to není léto Jenny Han

Musím říct, že opravdu byl druhý díl lepší než první. Ty nostalgické vzpomínky a vůbec všechno. Susanne jsem hodně litovala a nemohla jsem uvěřit, že toto vše proběhlo za pouhý týden. Líbili se mi také občasné střídání pohledů a pohledy do minulosti.

23.12.2015 4 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Sice se zdá, že celý díl je o ničem, ale opak je pravdou. Knížka vás vtáhne do děje a ani nevíte, co bylo na těch dvou stech stránkách. Z čehoš vyplívá, že knížka byla psaná nádherně, chytlavě. Trochu bych teda něčím děj oživila teď když jsem to četla podruhé, mě Konrád tročku lezl na nervy. Jinak to byla opravdu super knížka.

22.12.2015 4 z 5

Popelčina kletba Popelčina kletba Krystyna Kuhn

Lidi si to sice hodně chválí, ale mě to nijak zvlášť neohromilo. Co se týče všech těch podobností, bylo to zajímavé, ale ten konec? Vždyť se v podstatě nic nevyřešilo, jen se políbila s Nikolajem, což by se hodilo do knížek jen s romantickou zápletkou. ,

22.12.2015 3 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Po druhé jsem její příběh chápala už o mnoho lépe. Hezký děj, který vás prostě pohltí. Sice bych tam asi nemusela mít oba pohledy, přesto to na kráse knihy neubralo. Občas jsem nechápala některá rozhodnutí a někdy jsem se rozesmála nad některými hláškami. Za mě velmi povedená knížka.

19.12.2015 4 z 5

Překvapení Překvapení Zuzana Francková

Knížka měla hodně poutavý a neobvyklý děj. Chtělo by to asi trochu víc propracovat a sžít čtenářky s příběhem aby je to donutilo přmýšlet a třeba i ukápnout nějakou tu slzu.

19.12.2015 3 z 5

Kdo vlastně jsem Kdo vlastně jsem Jana Žujová

Na můj vkus taková nezáživná kniha. Děj bych trochu propracovala, vyhrotila. Myslím, že by to mohlo být lepší.

19.12.2015 2 z 5

Lucky Luk II. Lucky Luk II. Lenka Lanczová

Knížka se mi celkově líbila, vzpomínala jsem na Sandru a byla překvapená její obětavostí. Jana byla milá a obdivovala jsem ji. Jelikož jsem knížku četla před rokem, pamatovala jsem si stručný děj, ale pak se tam něco zmínilo a já si najednou vzpomněla, jak to bude pokračovat. Pro mě byla teď lepší jednička, měla takovou „hlavu a patu“ ale jinak opravdu super.

Dodatek, co k tomu sedí: Až se rozvedu, budu konečně v cíli na cestě za velkou osudovou láskou - Sandrou!

05.12.2015 4 z 5