Překvapení

Překvapení https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69930/prekvapeni-69930.jpg 4 23 7

Manželství svých rodičů považuje Radka plným právem za skvělé, přímo ukázkové. O to větší překvapení, přímo šok jí způsobí zjištění, že její milovaný a obdivovaný otec udržuje už celá léta paralelní vztah s mladou novinářkou a má s ní dokonce dceru. V tu chvíli naštěstí netuší, že právě Tereza s malou Jiřinkou doslova obrátí její život naruby. Román plný lásky, vášní, nenávisti i smíření je sice určen mladým čtenářkám, ale ne jenom jim.... celý text

ZNellyZ
19.08.2022 odpad!

(SPOILER) Mohlo to být zajímavé téma a místo toho se z toho vyklubalo něco, co by napsalo náctileté dítě. Kromě otravného Tomáše, který mi lezl krkem se seznámíme s Radkou a její matkou, které se dozví, že jejich otec měl milenku Terezu a s ní dítě. Radčina matka tohle překvapení vyřeší tak, že se vlastně nediví, že její manžel měl vztah s jinou ženou, protože je ta žena vlastně sympatická a od Terezy se dozvídá pozadí jejího příběhu, kdy na obranu jejího románku se ženatým otcem od rodiny použije dokonalou výmluvu- nikdo se to nikdy neměl dozvědět. Kniha mě vážně nebavila a když už teda autorka chtěla psát o tomto tématu, mohla vycházet více s reality a méně z růžového světa.

Ann98
04.01.2018 5 z 5

Zajímavá knížka. Četla už jsem pár knih s tématikou, kdy manžel zahýbá. Ale nikdy jsem se zatím nesetkala s tím, že by s ní měl dokonce i dítě! Jak se mu to povedlo ututlat, sakra?! Jak Radka, tak i její maminka musely být velmi silné. Dozvědět se, že jejich skvělý otec a zároveň ukázkový manžel zase tak ideální nebyl musí s člověkem zamávat. Chce to kus síly a odvahy se s tím vyrovnat. Nicméně knížka se četla poměrně dobře.

banán2
15.12.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka dobře se to četlo

MíšaK.
19.12.2015 3 z 5

Knížka měla hodně poutavý a neobvyklý děj. Chtělo by to asi trochu víc propracovat a sžít čtenářky s příběhem aby je to donutilo přmýšlet a třeba i ukápnout nějakou tu slzu.

1v8na
16.12.2014 4 z 5

příběh byl velmi citový, dokonce jsem si u něj i pobrečela. Nedovedla bych být tak silná, jako hlavní hrdinka Radka a její maminka.

Layss
04.05.2014 3 z 5

Po dlouhé době zase četba nějakého dívčího románku. Příběh docela ušel, i když se mi zdálo, že je to psané moc ideálně - i když tam byly tragédie, všechno ostatní tak nějak vycházelo a nepůsobilo to přirozeně. Ale dobrá odpočinková četba

sabca
19.07.2013 4 z 5

Knížka na jedno odpoledne. Zajímavé téma, kdy dcera po smrti svého otce, který byl považován za ideálního muže, se dozví, že měl mimomanželský vztah a dítě. Jak se s tím vším manželka a dcera vyrovnávaly je v tomto románu popsáno.

Zuzana Francková
česká, 1951