Lucky Luk II.

Lucky Luk II. https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2172/lukas-lucky-luk-ii.jpg 4 336 22

Lukáš série

< 2. díl

Na konci prvního dílu se Lukáš ocitá ve vazbě, kde čeká na trest za spoluúčast na pašeráctví. Jeho další život po propuštění nejvíc ovlivní náhodná známost s prodavačkou Janou. Překotně uzavřené manželství se ovšem stane pouhou epizodou...

*-*Kleny*-*
20.06.2023 5 z 5

Člověk má za ty dva díly opravdu pocit, že s postavami prožil těch pět a více let. A že začátek prvního dílu je tak vzdálený a všichni jsou tam tak jiní, jako i ve skutečném životě. V tomhle obdivuju tvorbu LL, jak dokáže v člověku probudit emoce, jak pomocí slov ho dokáže vtáhnout do nějaké doby, jak příběh plynul tak akorát rychle, žádné zbytečné pozastavování nějakými popisy, ale žádné velké přeskakování v ději.
Další příběh, další zážitek. Takhle série byla jízda, jdu na další její knihu.

Smoothie
19.07.2021 4 z 5

Jak již někdo psal u jiné knížky od LL, i pro mě se staly nakonec (přišla jsem jim na chuť nejspíš později než ostatní čtenářky, tedy cca ve 20 letech, kdy jsem v nich začala objevovat mamčinu pubertu, zatímco v 15 mi přišly k smíchu) takovou mou guilty pleasure. Když ji čtu mezi lidmi, neustále se snažím schovávat obálku, aby knížku někdo náhodou nepoznal. Vždyť jsem se ještě donedávna smála svojí mamce, jak to může číst!
Když jsem se chystala na Luckyho Luka, byla jsem nejdřív trochu rozpačitá z nejistoty, jak si autorka poradila s psaním příběhu z pohledu opačného pohlaví. Nakonec jsem byla víc než mile překvapena a ráda si odpočinula od někdy trochu naivních hrdinek, na které jsem si za těch pár knížek už zvykla, zatímco jsem minimálně ke konci hltala tenhle netuctový opravdový příběh jednoho sympatického cynika a grázla, kterému osud víc, než by bylo komukoli milo, míchal kartami :)

Elulilinka1
08.04.2021 2 z 5

No...za mě Lucky Luk nic moc. Jako upřímnému člověku mi vadily neustálé intriky a lži. Jany mi bylo líto, ale tak stává se.

Amneris
27.03.2021 5 z 5

Oba díly Lucky Luka jsou pro mě srdeční záležitostí :-)

kralikova.Lú
22.05.2019 5 z 5

Jak jsem psala u jedničky, tato kniha mi vstoupila do života před 20ti lety a zůstala dodnes. Silný příběh.

Lucissia
15.03.2019 5 z 5

Jeden z mála dílů knihy, kdy je druhý díl stejně dobrý jako ten první. Dobře se mi četlo i po desetiletích. :-)

JancaMia
11.02.2019 5 z 5

Další osudy Lukáše, Jana mi přišla jako prima holka a moc jsem mu ji přála,nicméně chápu i Lukáše a jeho pochody když objeví Sandru a malého Lukáška .. to pak může být Janička ověšená zlatem, posázená diamantem .. ale Sandra je Sandra ... životní láska a ještě s malým potomkem .. ruku na srdce kdo z nás by neodolal být na Lukášově místě .. :))

happy19
05.12.2018 5 z 5

Jak píši u jedničky...LEGEN-DÁRNÍ ;-))))

LeeLoo32
26.10.2018 5 z 5

Myslím že nejsem jediná kdo je rád že to Lukášovi se Sandrou vyšlo. :)

NymphMaeve
07.11.2017 4 z 5

Druhý díl mě zaujal mnohem víc, jen ta myšlenka, jak moc může minulost ovlivnit budoucnost mne dostala. Rozhodně jsem si ho užila mnohem víc než díl první. Sice se ani k jednomu dílu už nevrátím, ale i tak to rozhodně nebyla ztráta času. Lanczová asi nikdy nezklame :)

zbožňuju_knihy
15.05.2017 5 z 5

Když mi byl -náct byla Lenka Lanczová top :-D a konkrétně tahle kniha je moje srdcovka :-D.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Lucky Luk I. i II. pro mě trochu slabší knihy od této autorky. Ale stejně dávám 4*.

MíšaK.
05.12.2015 4 z 5

Knížka se mi celkově líbila, vzpomínala jsem na Sandru a byla překvapená její obětavostí. Jana byla milá a obdivovala jsem ji. Jelikož jsem knížku četla před rokem, pamatovala jsem si stručný děj, ale pak se tam něco zmínilo a já si najednou vzpomněla, jak to bude pokračovat. Pro mě byla teď lepší jednička, měla takovou „hlavu a patu“ ale jinak opravdu super.

Dodatek, co k tomu sedí: Až se rozvedu, budu konečně v cíli na cestě za velkou osudovou láskou - Sandrou!

pavlinkaa
08.02.2015 5 z 5

Jediné co na to můžu říct ..... Páááni :) Tak tahle knížka mě dostala. Hltala jsem jí od začátku do konce, za mě, určitě ještě lepší než ten první díl. Paní Lanczová by mohla napsat ještě nějakou další takovou. :)

Pavouček2
23.01.2015 5 z 5

Lucky Luk I.i II. jsou od mých 16-ti moje nejmilejší od Lenky Lanczový a s chutí si je přečtu vždy s odstupem pár let, ať je mi 16 nebo 35 :-)

herotabe53
03.01.2013 4 z 5

Vážně skvělá kniha. Lukáš je fajn člověk. Na jeho místě bych opravdu být nechtěla..

petrak
19.07.2012 4 z 5

Vzpomínka na středoškolská léta :D

Alexxandra
05.06.2012 5 z 5

Tahle kniha je sice trochu agresivní ale jinak moc fajn,líbí se mi.

Layss
26.02.2012 3 z 5

Pro mě to až takový odvar nebyl... Na mě moc drsné a agresivní.. Ale je to samozřejmě jen můj názor, každému se líbí něco jiného...

Niki
18.12.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Lanczové.

Kniha Lucky Luk II. je v