mirec88 mirec88 komentáře u knih

1793 1793 Niklas Natt och Dag

Nedočítané do konca, ale viac ako polovica knihy je myslím už dosť na to, aby som to mohol hodnotiť. No proste ja historické knihy veľmi nemusím a tak ako ma svojho času sklamal Psychiater, tak teraz aj 1793. Chápem tých, ktorým sa to páčilo, ale ja to proste nie som. Pritom historické filmy mám veľmi rád, ale pri knihách a tých siahodlhých opisoch sa proste nudím. Nepustím sa ani do pokračovaní.

13.05.2023 2 z 5

Dějiny science fiction v komiksu Dějiny science fiction v komiksu Xavier Dollo

Keď si chcete rozšíriť obzory sci-fi a inšpirovať sa čo čítať a pozerať v tejto oblasti nie je lepšieho komiksu. Je tu všetko zhrnuté z britskej, francúzskej a a americkej sci-fi. Plus čestná zmienka o ostatných krajinách. Odporúčam.

23.04.2023 5 z 5

Poslední vzdor Poslední vzdor Mark Millar

Vynikajúce ukončenie drsného, tragického príbehu, v ktorom je akcie požehnane aj dej aj emócie tu sú a Sinister 12 a dvaja Venomovia sú zárukou vynikajúceho príbehu. Plus psychologické vyobrazenie zdrveného Petera Parkera je proste úžasné. Odporúčam a spolu s prvým dielom je to jeden z najlepších príbehov so Spideym. Mark Millar proste vie.

03.03.2023 5 z 5

Noir Noir David Hine

Bomba. Takto si predstavujem plnokrvný noirový príbeh, ktorý bol proste niečo úplne iné, čo by ste od spidermanského komiksu čakali. Toto má zaslúžené miesto medzi výberom tých najlepších Spideyho príbehov. Obe časti sa mi rovnako páčili, pričom ten prvý s Goblinom bola ukážka dokonalého mafiánskeho príbehu so všetkým, čo k tomu patrí. A to, akým spôsobom tu zomrel strýko Ben, bola fakt silná káva.

Druhý s Ottom Octaviusom a so zloduchom v maske bol taktiež vynikajúci a to, čo robil Otto bolo značne šokujúce. Oba príbehy boli temné, drsné, kresba sa mi veľmi páčila a čo bolo najlepšie bol samotný Pavúk. Áno, tu sa nevolá Spiderman, ale Pavúk a to akým spôsobom je tu zobrazený nemá chybu. Parádny komiks.

02.03.2023 5 z 5

Pavučina Pavučina Brian Azzarello

Som rád, že konečne môžem s čistým svedomím niektorému komiksu z Komiksového výberu Spider-man dať plnú paľbu. A čo je zaujímavé, v polovici komiksu sa takmer vôbec nevyskytuje! Tak k jednotlivým príbehom.

Trojdielny príbeh s Tisíc bola vynikajúca hororová jazda, kde niektoré výjavy ma možno budú mátať aj v snoch. Hlavne tie vykrútenia hlavy a iných častí tela. To bolo hnusné, brutálne.

Ďalej príbeh ako superzloduchovia sedia v bare a spomínajú na to ako sa stretli so Spideym a ako im nakopal "prdel" bol veľmi zábavný a vtipný, ale s mrazivým koncom na zamyslenie.

Najviac sa mi páčil príbeh s Drtičkou Hoganom, kde sme videli hlboký ľudský aspekt tejto postavy a fakt mi ho bolo ľúto.

A posledný príbeh tam čokoľvek by som vyzradil, bol by spoiler, ale moje pocity boli taktiež pozitívne.

Proste vynikajúci, dokonalý komiks. Odporúčam.

01.03.2023 5 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Výborná a veľmi vtipná jednohubka na pár minút. Viackrát mi komiks spôsobil výbuch smiechu, ale mohlo to byť trocha dlhšie. Najlepší bol biely sajrajt :-)

01.10.2022 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Vynikajúca drsná a pochmúrna detektívka z prostredia drsného Grónska, kde sa po odporné vraždy, kde sa vyberajú vnútornosti a sťahuje sa z kože ako na bežiacom páse, nechodí ďaleko. Napínavý koniec, odhalenie vraha a prekvapivé twisty na konci ešte viac ma zaujali aj rôzne "rodinné" vzťahy. Na rad Bohužiaľ príde aj zneužívanie detí, čo je smutná, ale pravdivá téma. Odporúčam tým, čo majú radi kvalitné a drsnejšie krimi a neodporúčam slabším jedincom.

10.03.2022 5 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Úžasné niečo. Jeden z najlepších komiksov aké som kedy čítal. Nádherný, smutný, hlboký, filozofický príbeh, pri ktorom vám nebude všetko jedno. Príbeh Davida a Laurel je neskutočne dobre napísaný, J.Michael Straczynski je úžasný scenárista a tento príbeh, ktorý vychádza z jeho vlastnej skúsenosti má fakt dušu. A práve o to v komikse ide. Znovunájdenie svojej duše a to, že dôležité je to, aby stále bol niekto kto vás má rád, alebo minimálne myslí na vás. A nádej musí mať človek vždy. Ďakujem Comics Centrum za znovuvydanie a tentokrát aj kolosálne vydanie tohto vynikajúceho príbehu. Skvost v mojej knihotéke.

23.10.2021 5 z 5

Watchmen: Strážci Watchmen: Strážci Alan Moore

Watchmen. Synonymum komiksu, ktorý je o superhrdinoch, ale inak. Sú to všetci (až na jedného) obyčajní ľudia z mäsa a kostí, ktorí nosia superhrdinské kostýmy a práve s tým majú dobré, ale v tomto prípade najmä zlé vlastnosti, ktoré vyplávajú na povrch naprieč celým komiksom. Mnoho vecí ma šokovalo, niektoré som si pamätal z filmu, ktorý som videl, ale už veľmi dávno. Každopádne ide o jeden z najťažšie stráviteľných komiksov na svete, lebo sa vôbec nejedná o ľahké fajnové, oddychové čítanie. Toto by som dal prečítať každému kto sa mi ešte opováži tvrdiť, že komiksy sú len pre deti. A ten záver, fakt fenomenálne a celá posledná kapitola bola fakt nečakaná. A keď ste zvyknutí zo superhrdinských komiksov Marvelu a DC, že hlavné postavy neumierajú, tak tento komiks vás vyvedie z omylu. Odporúčam každému.

21.07.2021 5 z 5

Divergencia Divergencia Veronica Roth

Príjemne rýchlo odsýpajúce dystopické sci-fi, ktoré je síce primárne určené mladším čitateľom, ale to neznamená, že sa aj ja nemôžem dostať do mladších rokov, nie? Pekné vyobrazenie prostredia, jednotlivých frakcií, simulácií, adaptácie nováčikov pre Neohrozenosť. Film má asi 100% vecí, čo v knihe, čomu sa ale nečudujem, keďže scenár písala samotná Veronica Roth, ale tu sa mi viac páčil sa mi vzťah Tris a Štyri oveľa lepšie vykreslený ako vo filme. Som spokojný a odporúčam.

19.05.2021 5 z 5

Vodní had Vodní had Tony Sandoval

Nádherný komiks. Jeden z vizuálne a príbehovo najkrajších aké som kedy čítal. Nádherná fantasy surrealistická rozprávka, ktorá nenechá vašu fantáziu na pochybách. Comics Centrum ma zásobuje čím ďalej tým lepšími komiksami. Kresba je fakt úchvatná a oceňujem to, že je to vydané vo väčšom formáte ako kolosálne knihy, takže som si každú maľbu vyslovene užíval. Odporúčam každému milovníkovi komiksov aj pre tých, ktorých bežné superhrdinské komiksy nudia.

18.04.2021 5 z 5

Reštaurácia na konci vesmíru Reštaurácia na konci vesmíru Douglas Adams

Druhý diel Stopárovho sprievodcu Galaxiou bol teda už celý od začiatku do konca vtipný, absurdný, proste skvelý. Bavil som sa veľmi a mnohé nápady boli neskutočné a s bohatou fantáziou. Nechcem spoilerovať, lebo hocičo by som napísal z deja, bol by to spoiler. Skvelá kniha a odporúčam!!!

29.11.2020 5 z 5

Velvet Velvet Ed Brubaker

Perfektné dielo od Eda Brubakera, ktorý tentokrát vymenil Seana Phillipsa za Stevea Eptinga v kresbe, ale nie je to o nič horšie. Latku si to udržiava stále na vysokej úrovni. Vynikajúci špionážny thriller, kde nikto nevie, čo za zvrat bude v nasledujúcej chvíli a celý príbeh je značne komplikovaný s viacerými linkami, ale uspokojivo uzavretý. Skončil sa nečakane a páčilo sa mi veľmi, že hlavná hrdinka je špiónka Velvet Templetonová. Výborná, nečiernobiela postava, v podstate všetky postavy sú také nejednoznačné. Brubaker opäť nesklamal.

28.04.2024 5 z 5

Essex County Essex County Jeff Lemire

Ach, Lemire. Ty tak dokážeš potešiť, rozosmiať aj rozsmútiť človeka. Viackrát som mal na krajíčku, ale záver to som plakal ako už dlho nie. Ráno som to začal čítať cestou do práce, čítal som to aj v práci, keď bolo voľnejšie, potom cestou z práce vo vlaku, potom keď som išiel so psíkom vonku a skončil som doma v kľude. Proste sa od toho nedalo odtrhnúť a trhol som rekord, že som 512 strán prečítal za deň. K obsahu neviem, čo mám napísať, proste treba to prečítať , je to emocionálna bomba a je to fakt úžasný grafický Román s veľkým R. Jednoznačne odporúčam a každé dielo Jeffa, ktoré som doteraz prečítal bol výnimočný zážitok. Proste pecka.

22.04.2024 5 z 5

Bludiště Bludiště Jeff Lemire

Ďalší skvelý Lemire. Silná, emotívna jazda, kde Will sa nevie vyrovnať zo smrťou dcéry a nevie žiť ďalej. Zrazu po záhadnom telefonáte zistí, že jeho dcéra je v strede bludiska a on ju musí nájsť. Viac neprezradím, len poviem, že po emočnej stránke je to opäť jazda, komiks Vás nenechá na pochybách, že je to skvelý ždímač sĺz a záver nenechá jedno oko suché. Pecka ako hrom a odporúčam. Autorské komiksy od Jeffa Lemirea sú fakt pecky.

20.03.2024 5 z 5

Rahan 2 Rahan 2 Roger Lécureux

Krásne. Po štvrtom (pre mňa) predstavení Rahana sa mi to definitívne stáva srdcovkou a ja verím, že pán Vybíral tento rok vydá ešte minimálne dva diely. Jednoznačne odporúčam, je to fakt úžasný, krásny a hlavne pozitívny komiks.

07.01.2024 5 z 5

Duna, grafický román, Kniha 1 Duna, grafický román, Kniha 1 Kevin J. Anderson

Duna, grafický román, kniha 1 bola perfektným príbehom, ktorého pokračovanie ma už čaká v knižnici a skôr, či neskôr si prečítam aj knihu. Komiks bol perfektne spracovaný, s výborným a dravým dejom, ktorý bol dostatočne vysvetlený. Predsa len sa nejedná o práve najjednoduchšie dielo. Ale pochopil som ho a pred plánovaným filmovým druhým pokračovaním Duny si dám ešte druhý diel toho komiksového spracovania a veľmi sa naň teším.

07.01.2024 5 z 5

Trojka Trojka Kieron Gillen

Priznám sa, že bonusy som zatiaľ nečítal, ale keď mám hodnotiť len samotný príbeh, ten mi úplne dokonalý neprišiel, keď to mám ale porovnať s 300 od Franka Millera, tá sa mi páčila oveľa viac. Bola epická, formát bol väčší aj príbeh si ma viac získal. Je mi úplne jasné, že Kieron Gillen sa snažil o čo najvernejšie podanie histórie, čo mu neberiem, ale proste je to tak. Tým ale nehovorím, že príbeh je zlý. Páčil sa mi, akcia bola slušná, dej rýchlo odsýpal a s historickým okienkom vo vysvetlivkách to bolo tiež zaujímavé. Ale páčilo sa mi to na slabšie 4 hviezdičky. No Mighty Boys opäť sa vyšvihlo kvalitou vydania, záložkou, voňavými stranami a kvalitnou pevnou väzbou. Po technickej stránke tomu niet čo vytknúť.

27.12.2023 4 z 5

Hlbina Hlbina Jozef Karika

Pecka. Horor ako hrom. V dobrom hnusný, strašidelný a nepredvídateľný. Konečne bez Karikových klasických filozofických pasáží. Dej svižne odsýpal a od začiatku až do konca bol nečakaný, teraz v zime perfektne mrazivý, hoci vonku zima nie je, tak aspoň tu bola a odporúčam každému milovníkovi hororov. Neodporúčam ale slabším povahám, sú tam fakt dosť brutálne scény.

23.12.2023 5 z 5

Rahan 3 Rahan 3 Roger Lécureux

Nenáročná, ale o to zábavnejšia jednohubka, ktorá bola priamočiara, akčná a mnohokrát aj napínavá. Páčilo sa mi to a môžem to odporučiť každému. Konečne som si dal pauzu od amerických komiksov a vyskúšal niečo francúzske.

28.11.2023 5 z 5