Rahan 3

Rahan 3 https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524175/bmid_rahan-3-6527b88e1a976.png 4 10 7

Rahan (Josef Vybíral) série

Rahanova dobrodružství pokračují. Třetí kniha představuje příběhy Země s bílou kůží, Dlouhý dráp, Luk oblohy.

Ivan Kučera
17.01.2024 3 z 5

Asi starnem, ale na Rahanovi 3 sa mi páčilo, ako si navzájom odovzdával informácie so „znepriatelenými“ kmeňmi resp. členmi iných kmeňov a na konci sa spriatelili, pekne sa rozlúčili a každý si šiel po svojom. Alebo báječná scéna, v ktorej sa bitka zvrtne na smiech. To je fakt krásne, bodaj by to takto na svete fungovalo. Inak je to rahanovská klasika, kniha opäť obsahuje tri príbehy, z nich všetky sú konečne pre náš trh úplne nové (na rozdiel od príbehov z prvých dvoch kníh). Tentokrát Syn zaviatych vekov objaví zem s bielou kožou. Inými slovami spozná sneh, mráz, ľad a fujavicu. Ako osoba, ktorá rada revolučným spôsobom vynachádza geniálne veci, ktoré pretrvávajú v podstate dodnes, sa osvedčí i tu a objaví sánky. Je to samozrejme veľký otužilec, takže nedostane ani len nádchu, čo je fakt zvláštne, keďže celý svoj život sa pohyboval prevažne v džungli a chodil polonahý. Polonahý chodí i v snehu. Od tejto a jej podobným sériám nemá zmysel čakať, že v treťom dejstve ponúknu zásadný, šokujúci obrat, ale skôr to, že to dá sa povedať donekonečna bude kráčať v šľapajach vytýčených predchádzajúcimi pravekými dobrodružstvami. V treťom príbehu (Dlouhý dráp) Rahan dokonca zakorčuľuje (aby sme ostali v snežnej tematike) až kamsi k Tarzanovi. Tradične chcem vyzdvihnúť vybíralovské vydanie v podobe rozmerov A4, kvalitného papiera a tvrdej väzby, prítomná ej na samom konci i hŕstka bonusov.

špulo
02.01.2024 5 z 5

Ďalšii krásne naivný a nostalgický výlet do časů věkem zavátých.
Poznámka ku komentáru predomnou. Mne tento 60 stranový formát vyhovuje. Taký Kolosální Conan je sice bohatý obsahom a dokážete ním odstaviť lúpežníka v chalupe, ale na cesty si ho nevezmete. V tejto forme si Rahana prečítate kdekoľvek, kedykoľvek a zároveň je aj cenovo príjemne dostupný ;)).

minirock
30.12.2023 5 z 5

Pro mě čirá nostalgie, návrat do dětství. Ale už to není úplně ono jako tehdy, samozřejmě. Přesto jsem spokojen. Jediná připomínka, proč jsou v každé knize jen tři příběhy? Přeci jen těch cca 60 stránek je dost málo.

mirec88
28.11.2023 5 z 5

Nenáročná, ale o to zábavnejšia jednohubka, ktorá bola priamočiara, akčná a mnohokrát aj napínavá. Páčilo sa mi to a môžem to odporučiť každému. Konečne som si dal pauzu od amerických komiksov a vyskúšal niečo francúzske.

Zmiu
11.11.2023 4 z 5

Jako nostalgie dobré, proto hodnotím výše, ale dnešníma očima už se na ty příběhy dívám jinak.

bazyk21
05.11.2023 5 z 5

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

MARTh
15.10.2023 5 z 5

Přelouskáno jako jednohubka s Rahan 4. Navazuji na předchozí díly - krása, nostalgie, pěkná kresba, jednoduchý děj, který ale moc bavil. Díky panu Vybíralovi za tento počin, těším se na další díly. 5*

Roger Lécureux
francouzská, 1925 - 1999