Rahan 2

Rahan 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516395/bmid_rahan-2-6cn-516395.jpg 4 12 7

Rahan (Josef Vybíral) série

Rahanova dobrodružství pokračují. Druhá kniha představuje příběhy Kouzelný kámen, Vodní hrobka a Mamutí bůh.

mirec88
07.01.2024 5 z 5

Krásne. Po štvrtom (pre mňa) predstavení Rahana sa mi to definitívne stáva srdcovkou a ja verím, že pán Vybíral tento rok vydá ešte minimálne dva diely. Jednoznačne odporúčam, je to fakt úžasný, krásny a hlavne pozitívny komiks.

minirock
26.12.2023 5 z 5

Rahan mě baví i když jak jsem tu už několikrát psal, komiksy nevyhledávám. Tohle je ale stejně tak jako knihy K. Maye nostalgie z mládí a proti tomu se nedá nic dělat. Takže znova obdivuju ty nádherné obrázky a nechám se unášet na vlně Rahanových dobrodružství, sice naivních ale pro mě se zvláštním kouzlem dávno prožitého a nyní znovu připomenutého.

špulo
17.06.2023 5 z 5

Opäť sa v komentári od Ivana Kučeru dozviete všetko podstatné. Ja len podotknem, že pre mňa Rahan je srdcovka. Rovnako ako Conan, Thorgal a Tarzan, ktorého nám tu komiksovo vyšlo hriešne pramálo. Budem dúfať, že Rahana sa dočkáme komplet. Zaslúži si to ;)).

Ivan Kučera
05.06.2023 4 z 5

Josef Vybíral pokračuje v postupnej kompletizácii Rahana na českom trhu a po jednotke prichádza, neprekvapivo, dvojka. A žiaľ rovnako neprekvapivo, ako vtedy, aj teraz sa dočkáme trojice príbehov, ktoré poznáme už z minulosti. V jednotke šlo o príbehy Tajemství slunce, Bláznivá tlupa a Past na ryby a teraz o Kouzelný kámen, Vodní hrobka a Mamutí bůh; všetkých šesť sme si v minulosti mohli prečítať v knihe, ktorú pod stručným názvom Rahan v r. 2003 vydal Albatros. Takže ak ju máte, sú pre vás prvé dva vybíralovské diely teoreticky zbytočné. Avšak šanca, že ju vlastníte, nie je vysoká, keďže vzhľadom na starší rok vydania je všade vypredaná. A pravdupovediac ak ju máte a ste Rahanov fanúšik, asi aj tak si to budete všetko kupovať odznova, aby ste raz mali kompletnú zbierku. Rušili ma niektoré ťažkopádne okamihy (Rahan padne do jamy s kolmi, ale zachráni mu kožu, že má okolo nohy uviazanú lianu, o pár strán do jamy padne ZNOVA, ale medzitým pršalo tak veľmi, až sa naplnila vodou, takže sa mu zase nepodarí napichnúť sa na koly) a wtf nápady (lovci si z ulovených zvierat zvyknú brávať rôzne trofeje, logika ale vraví, že by to malo byť niečo, čo len tak nepoškodí zub času kly, kosti, zuby... -, náš obľúbený dlhovlasý hrdina si ale vezme CHVOST, ktorý o dva dni zhnije). Rahan je i v dvojke sám sebou: praveký divoch, ktorý napriek tomu temer v každom príbehu objaví šokujúci vynález alebo revolučný spôsob obživy. Tu puzdro na zbraň, tam zapaľovanie ohňa prostredníctvom slnka, hentam mimikry. Je čudné, že takýto vizionár a mysliteľ neustále behá po zemi v bedrovom rúšku, oháňa sa nožom zo slonoviny a hľadá miesto, kam chodí spávať slnko. Ak dáme bokom tieto (a podobné) sarkastické bonmoty, zostane nám komiks doslova zo starej školy. Je to európska klasika, krásne nakreslená Andrém Chéretom. Poteší pevná väzba a celkovo nádherný obal, vďaka ktorej, ak raz Parom dá, sa celá séria bude vedľa seba parádne vynímať. Srdcovka to nie je, keďže keď príde reč na dlhovlasých divochov, uprednostňujem skôr Thorgala a Conana, ale čo je skvelé, to je skvelé a nezáleží na tom, či to je alebo nie je srdcovka, ale na tom, či je to dobrý komiks. Bonusy: životopis scenáristu a jeho spomínanie na tvorbu/vznik Rahana.

bazyk21
04.06.2023 5 z 5

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

MARTh
28.05.2023 5 z 5

Stejné pocity jako při čtení jedničky. Moc fajn návrat do doby druhé poloviny osmdesátek, kdy jsem Rahanovy příběhy, stejně jako jiné komiksy (Asterix a Obelix, Elpidio Valdes - byť tady se samozřejmě jednalo o jednostranně pojatý pohled na kubánskou revoluci - a další....), mohl hltat ve sbírkách strýce, který je pořizoval tuším ze sedmičky pionýrů. I když se Rahanovy příběhy mohou z dnešního pohledu jevit jako mírně zastaralé, jednoduché, prvoplánové a málo akční, za mě je to i z důvodu jisté nostalgie topka. 5*

GoodGames
23.05.2023 4 z 5

Rahanove nové vydanie od Vybírala sa zatiaľ uchytilo a prvá kniha sa predáva veľmi dobre. Tak snáď to bude takto úspešne pokračovať čo najdlhšie a Rahan tak skoro neskončí. Predsa len sa síce jedná o dosť veľké retro, ale scenáre majú zaujímavé nápady a pointy, má to atraktívne prostredie, rôzne živočíchy a celkovo ma to baví.

Roger Lécureux
francouzská, 1925 - 1999