Rahan a Sluneční doupě

Rahan a Sluneční doupě https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140880/bmid_rahan-a-slunecni-doupe-yyw-140880.jpg 4 21 3

Rahan série

Rahan patří k nejznámějším komiksovým postavám z francouzského časopisu Pif. Neohrožený lovec s hřívou světlých vlasů, který v dávno zavátém i krutém pravěku bojuje proti velkolepým prehistorickým zvířatům a chrání slabé proti bezpráví, okouzlil již několik generací čtenářů. Dynamická, efektní kresba a jednoduchý dobrodružný děj mu zaručily úspěch i u současných dětí. (Syn zavátých věků. 1, Rahan a Sluneční doupě)... celý text

Dobrodružné , Komiksy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Le mariage de Rahan

špulo
05.09.2021 5 z 5

Ja som bol spokojný. Rahan nie je pre malé deti, ale ani pre veľkých dospelákov. Je to rozprávka z praveku, ktorá sa nehrá na veľké umenie a netrápi sa s historickými faktami či nejakou zásadnou výstavbou príbehu. Treba to brať ako historku od ohniska. A tú si predsa každý trochu prikrášli.
Táto trilógia je výročným vydaním a preto doporučujem nejakého Rahana absolvovať skôr než sa pustíte do tohto. Budú vám mnohé veci jasnejšie...

ijcro
26.09.2019 4 z 5

Rahanova dobrodružství vycházela kdysi v nějakém časopise na poslední straně, tuším, že to byla Sedmička v menším formátu na skoro novinovém papíru. Bylo to super, líbilo se mi to, nejlepší jsou ty jednoduché příběhy (ale některé jsou i dost slaboduché) kdy hrdina povstal, třeba takový hřbitov mamutů nebo cesta po řece. Je to prostě trošku jiný koncept, a spíš pro větší děti :)

Jenže... v novějších příbězích není Rahan úplně tím hlavním hrdnou, přijde mi, že se spíš staví do role průvodce a pozorovatele, což je vidět i na tomto epizodním příběhu (samozřejmě neuzavřeném).

Rahan tam, Rahan tady, Rahan všude...

Ivan Kučera
04.04.2018 3 z 5

Rahanove prvé dobrodružstvá vznikli už koncom 60. rokov 20. storočia. U nás vychádzal napr. v Pifovi v 90-tych rokoch čítal. Je to frankofónna klasika a absolútna komiksová európska legenda. Komiks akiste pripomenie predsa len o štipku slávnejších dlhovlasých "pravekých" svalovcov (Conan, Tarzan). Príbeh bol slabý a zvláštny, ale samotné univerzum je originálne, zaujímavé a pútavé. Nijako extra ma to ale nenadchlo, akčné scény mi pripadali nudné a s čudnou (ne)nadväznosťou na seba. Románik s „kráľovnou“ bol potom už vyložene mimo. Bavilo ma to skôr po vizuálnej, než scenáristickej stránke.

komiksy

Roger Lécureux