mirec88 mirec88 komentáře u knih

Zvířecí instinkt Zvířecí instinkt Roberto Aguirre-Sacasa

Prvé 4 komiksy sú skvelé, nadpriemerné a mnohokrát smutné, ale posledný a rozuzlenie bolo také nijaké, akoby šité horúcou ihlou. Akčné scény boli skvelé, len ten záver ma sklamal. A to tak, že viac ako 3 hviezdičky to nedostane.

23.11.2020 3 z 5

Keď čert nespí Keď čert nespí M. J. Arlidge

Ďalší diel s vyšetrovateľkou Helen Graceovou bol opäť výborný. Keďže ďalší diel som čítal už skôr, tušil som ako sa kniha skončí a čím ďalej, tým viac kráčala k smutnému, ale nevyhnutnému finále. Zaujímavé bolo aj samotné vyšetrovanie a to, že sa to odohrávalo v prostredí BDSM. Odporúčam túto knihu, ale nie slabým povahám. Je to fakt mrazivý thriller.

23.08.2020 5 z 5

Havranie dievča Havranie dievča Erik Axl Sund

Napínavý kriminálny thriller, ktorý spracúva veľmi neľahkú a smutnú tému a to zneužívanie maloletých detí. Dosť farbisto a smutné popísaná kniha, ktorá mi nedala vydýchnuť a už sa teším na druhý diel.

03.08.2020 4 z 5

Nelej olej na oheň Nelej olej na oheň M. J. Arlidge

Ďalší skvelý Arlidge a ďalšie odhalenie vraha, ktoré som nečakal. A záverečné vyvrcholenie bola fakt sila, fuuuuuu. Už sa teším na ďalší diel.

03.06.2020 5 z 5

Avengers Avengers Stan Lee

Prvé číslo NHM nesklamalo. Čítať úplne prvé číslo Avengers, hoci ten príbeh bol fakt úsmevný, bolo niečo úžasné. A hlavný príbeh s Ultronom a samotnými Avengermi sa mi veľmi páčil. Super komiks.

01.06.2020 5 z 5

Pekne spinkaj, bábika Pekne spinkaj, bábika M. J. Arlidge

Skvelý thriller. Arlidge píše veľmi dobre a všetky jeho knihy boli doteraz pre mňa výborné.

20.05.2020 5 z 5

Mys strachu Mys strachu John D. MacDonald

No, tu musím povedať, že film sa mi oveľa viac páčil ako kniha. Film bol napínavý a plný napätia, ba skoro až hororu, kým kniha mi prišla slabučká, bez napätia, dokonca som sa nútil ju dočítať. Veľmi dlho mi to trvalo na to aká je to tenká kniha. Aj finálne zúčtovanie s Maxom Cadym mi prišlo dosť biedne. Pár pasáží tam bolo fajn, ale ako celok podpriemerné.

06.05.2020 2 z 5

Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Kontakt: Záhuba prichádza z nebies Mark E. Pocha (p)

Ja keď mám čítať horor, tak to teda dopadne. Horory nie sú moja šálka kávy, akurát sci-fi horory mám rád, tak som sa rozhodol prečítať aj toto. A bolo to také podpriemerné. Hlavné postavy ma vôbec nezaujali a bolo mi absolútne jedno, čo s nimi bude, takže aj ten záver bol taký o ničom. A to, čo s nimi tí mimozemšťania robili bolo dosť hnusné a kruté. Nezaujalo ma to.

27.04.2020 2 z 5

Učiteľ Učiteľ Lee Matthew Goldberg

Mne sa tento thriller páčil veľmi. Bol spletitý, v dobrom zvrátený a páčilo sa mi aj to ako bol vyrozprávaný. Jednoznačne bol fajn, aj koniec, myslím tým úplný záver, bol veľmi prekvapivý. Síce to nie je Fitzek, myslím, že to je autorova prvotina, ale je to aj tak super.

08.04.2020 4 z 5

Sexeso Sexeso Roman Horňák

Ďalšia skvelá kriminálka od výborného košického autora, ktorá mala neskutočný spád a záver bol super. Kniha o 4 mušketieroch bola proste skvelá.

31.03.2020 5 z 5

Tsu'tejův příběh Tsu'tejův příběh Sherri L. Smith

Na to, že to bol komiks podľa známeho a výborného filmu čakal som trocha viac. Samozrejme kresba bola úchvatná, ale dejovo mi to prišlo troška horšie. Tak je to jemne nadpriemerné.

27.03.2020 3 z 5

Nekonečnost Nekonečnost Rachel Ward

Záver trilógie nebol taký dobrý ako som čakal. Určite je to úplne zbytočný diel. Napriek tomu to bolo napínavé, akčné a plné zvratov. Kto bude mať aké číslo?

23.03.2020 3 z 5

Grandville Grandville Bryan Talbot

Skvelý komiks s netradičným hlavným hrdinom jazvecom a navyše inšpektorom. Bryan Talbot má úžasnú fantáziu. Teším sa na jeho ďalšie časti Grandvillu. Príbeh bol skvelý, zápletka nečakaná a záver prekvapivý. A páčilo sa mi aj to, že každé postava predstavovala iné zviera. Tlieskam!!!

17.03.2020 5 z 5

Chaos Chaos Rachel Ward

Skvelé pokračovanie, ktoré sa mi páčilo ešte o chlp viac sko prvý diel. A tu sa mi páčil aj koniec a teším sa na zavŕšenie trilógie.

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Úplne ma pohltila táto kniha, bola napínavá od začiatku do konca, proste skvelé. Len koniec bol smutný, ale tak čo sa dá robiť.

Vymývač Vymývač Roman Horňák

Vymývač je ďalšia skvelá kriminálka od Romana Horňáka so skvelou zápletkou a neuveriteľnou kriminalistickou expertízou. Motív takéhoto vymývača mozgov mi pripomenul sektárstvo, ktoré je veľmi nebezpečné. Odporúčam.

Krutá hra Krutá hra Roman Horňák

Ďalšia super kniha od Romana Horňáka, ale tu mi niečo k plnému počtu chýbalo. Hoci námet bol úžasný a silný a čítalo sa mi to perfektne. Taktiež odporúčam.

11.03.2020 4 z 5

Muž v ohni Muž v ohni A. J. Quinnell (p)

Skvelé, napínavé, akčné. Naviac na porovnanie s filmom viac než vhodné, ale film sa mi páčil viac. Mal šťastnejší koniec.

26.09.2020 4 z 5

Captain America Captain America Roger Stern

Super retro s najlepším upírskym príbehom.

01.06.2020 5 z 5

Hawkeye Hawkeye Stan Lee

Pekný komiks. Každý z pribehov, ktoré tu sú má niečo do seba.

01.06.2020 4 z 5