mira.k mira.k komentáře u knih

Kryptonomikon Kryptonomikon Neal Stephenson

Krásná kniha, plná nápadů. Náročné čtení, které vyžaduje mít určité znalosti tématu, aby čtenář pochopil hloubku a rozsah autorovy fabulace. Vyžaduje čtenáře, který má už něco za sebou, nebojí se ICT ani matematiky a historie. Kniha, která vás provede přes enigmu, válku v tichomoří až k síti sítí.

Mučitelův stín Mučitelův stín Gene Wolfe

Opravdu jedna z nejlepších sci-fi knih všech dob. S tím, že je to fantasy nesouhlasím i když tento cyklus byl svého času vyhlášen mezi třemi nejlepšími fantasy s Pánem prstenů a Čarodějem zeměmoří. Náročné čtení nutící k přemýšlení. Autorův styl je skvostný. Je to první díl série a jak to vypadá, nikdo nenajde odvahu další díly vydat. Věčná škoda. Vydávají se recyklované sr.... a klasiku nejsou schopni s dostatečnou propagací prodat.

Meče a čertoviny Meče a čertoviny Fritz Leiber

Klasika fantasy. Spisovatel, který umí psát. Nečte se to lehce. Je o čem přemýšlet. Bohužel pro rychločtenáře hledající jen zábavu se to moc nehodí. Kdo si chce pošmáknout na kvalitní knize, tomu doporučuji. Škoda, že zůstalo jen u tří knih povídek. Bojím se, že dopadne jako Gene Wolfe.

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Nemá to chybu. Literatura faktu napsaná jako thriller.

22.03.2017 5 z 5

Případ Kobra Případ Kobra Richard Preston

Dobré čtení. Perfektní thriller. Jen na konci tu akci autor trochu přehnal.

22.03.2017 4 z 5

Nástraha 1. díl Nástraha 1. díl Rafael Sabatini

Klasická historická romantika. Trochu ve stínu nejslavnějších autorových děl. Drama lásky a žárlivosti na pozadí obrany Portugalska před Napoleonovými vojsky. Ne moc akce, víc psychologie a trochu politiky. Hrdinové jsou čestní, padouši potrestáni a vše dobře dopadne.

11.03.2017 4 z 5

Živý terč Živý terč Tom Clancy

Dobře se čte, je to akční, ale Clancy to není. Prostě nejlepším dílům série se to nevyrovná, ale zas to není zbytečně ukecané. Trošku jalovější, ale jako oddychovka dobré.

13.01.2017 4 z 5

Živý nebo mrtvý Živý nebo mrtvý Tom Clancy

Dokončení románu Tygří zuby. Už utahanější, místy trochu nuda.

01.01.2017 4 z 5

Aliance kapitána Vorpatrila Aliance kapitána Vorpatrila Lois McMaster Bujold

Slabší kniha série. Začátek i konec dobrý, Zbytek trochu nuda.

01.01.2017 3 z 5

Z rozkazu prezidenta Z rozkazu prezidenta Tom Clancy

Trochu zklamání. Jedna ze slabších Clancyovek. Místy už opravdu zbytečně utahaná. A ten konec neměl takový drajv na jaký je člověk u Clancyho zvyklý.
Pořád ale lepší než spousta konkurence. Populární učebnice politiky. Bohužel jsem nedávno četl Prestonovu Ebolu a v tomto tématu s ní Clancy prohrává.

01.01.2017 4 z 5

Při řekách babylónských Při řekách babylónských Nelson DeMille

Perfektní kniha. Je poznat, že autor je bývalý voják a v tom jsem asi nečetl nic lepšího. Jen ten závěr je nějak až přehnaně neuvěřitelně akční.

04.11.2016 4 z 5

Výkupné Výkupné Nelson DeMille

Zatím asi nejlepší De Milleho kniha, kterou jsem četl. Napínavý thriller. Perfektně se čte. Jen v akčních pasážích je vidět autorova slabina. Prostě akci nějak neumí. Kdežto konverzačky a odkrývání faktů, strategie a taktika, v tom je mistr. Závěr slušný.

04.11.2016 5 z 5

Noční pád Noční pád Nelson DeMille

Perfektní kniha. Krásně se čte, napínavá až do posledních stránek. Až na souboj na pláži, který byl přitažený za vlasy, Ale závěr to totálně pohřbil. Kdyby si dal práci a vymyslel si i průměrné rozuzlení, tak by to zůstalo perfektní knihou, Ale takhle velké zklamání z odfláknutého závěru. Možná se v dalších dílech k ději vrátí, ale to už nebude ono.

04.11.2016 3 z 5

Říše fantasy – Exalticon speciál Říše fantasy – Exalticon speciál * antologie

Podle mě nejlepší sbírka fantastických povídek, jaká kdy u nás vyšla. Všechny špičkové a je to jediný případ, kdy jsem si knihu přečetl hned dvakrát po sobě.

Stanice u Moře dešťů Stanice u Moře dešťů * antologie

Jedna z nejlepších sbírek povídek sovětských autorů své doby.

Chlapík z pekla Chlapík z pekla * antologie

Klasická sbírka povídek. Některé geniální některé průměrné.

Krok ze tmy Krok ze tmy Robert Ervin Howard

Klasika atmosféry hororu. To byly doby, kdy spisovatelé uměli psát.

20.08.2016 5 z 5

Žena stínů Žena stínů Thomas Perry

3. svazek série s Jane Whitfieldovou. V češtině Žena stínů ve slovenštině jako Tajomná žena. Vynikající thriller.

20.08.2016 5 z 5

Ostrov Ostrov Thomas Perry

Od tohoto autora spíš netypický román. Trocha humoru, politiky, financí i akce v jednom. Originální dílo.

20.08.2016 4 z 5

Kdo schovaný není... Kdo schovaný není... Thomas Perry