Živý nebo mrtvý

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jack Ryan Jr. v boji proti teroru. Po sedmi letech Tom Clancy opět přivádí na scénu Jacka Ryana Jr. Říká si Univerzita. Byla založena tajně za vlády prezidenta Jacka Ryana s jediným úkolem: pronásledovat, vypátrat a zneškodnit teroristy a jejich ochránce. Podle vlastního uvážení, bez omezení a bez kontroly. Je soběstačná a nemá žádný oficiální vztah k americké vládě. Zkušený vyzvědač Jack Ryan Jr. a jeho společníci z Univerzity vedou tichou válku v každém koutě světa. Univerzita čelí svému největšímu nepříteli: sadistickému zabijákovi s přezdívkou Emír....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95967/zivy-nebo-mrtvy-cgE-95967.jpg 4.139
Série

Jack Ryan 13.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art
Orig. název

Dead or Alive, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Živý nebo mrtvý

Přidat komentář
mira.k
01.01.2017

Dokončení románu Tygří zuby. Už utahanější, místy trochu nuda.

kolacky
03.07.2015

Knížku jsem dostala a akoliv politický thriller není právě můj šálek čaje, darovanému koni na zuby nehledíc jsem přečetla. Je fakt, že bych se obešla např. bez půlstránkového popisu používaných zbraní včetně označení, ráží, nosnosti apod., ale ve výsledku se mi to líbilo. Znala jsem zatím jen filmy (Hon na ponorku, Jasné nebezpečí, Vysoká hra patriotů), kde je děj pochopitelně okleštěný, ale Jack Ryan i J.R. junior se všemi spolušpióny mě v téhle knížce docela zaujali.

lucifrid
28.06.2014

První novodobá (ehm, Tygří zuby počítat opravdu nebudu) Ryanovka a s odstupem času můžu říct, že se k ní asi nebudu vracet tolik, jako k těm předchozím v sérii. Ano, je zajímavá a bavilo mě to. Ale nemůžu setřást pocit, že Clancy měl skončit Medvědem a drakem. Ta spousta nových postav z Univerzity (ač přehledně vykreslených) mě nějak nebaví.

mikika
28.06.2013

moje první literární seznámení s fenoménem Tom Clancy - bravurní čtivo, už vím, od koho všichni ti napodobovatelé opisují...

čef
20.08.2012

Kniha plná akce, námět islámský terorismus, kterých se po 11/9 vyrojilo neurékom. Řemeslně dobře napsané, napětí roste, závěrečné scény na úrovni. Trochu však místy rozplizlé, krátil bych o třetinu, vypustil bych třeba rovinu prezidenta USA - už je toho nějak moc. Zajímalo by mne, jak je to se spoluautorstvím - Grant Blackwood se objevuje i u Cliva Cusslera. U obou to dělá dojem spisovatelských stájí s čím dál větším vyprázdněním a výrobou pytlíkových vyprávěnek na dobrou noc. Chtěl bych se mýlit - většina Clancyovek je opravdu skvělá.

wallach
05.03.2012

Zatím můj poslední Tom Clancy, dobrý jako ostatně všechny jeho romány

Autoři knihy

Tom Clancy
americká, 1947 - 2013
Grant Blackwood
americká, 1964

Kniha Živý nebo mrtvý je v

Přečtených65x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených4x
Knihotéce57x
Chystám se číst7x
Chci si koupit5x