Aliance kapitána Vorpatrila

Kapitán Ivan Vorpatril má někdy pocit, že kdyby nebylo jeho rodiny, neměl by vůbec žádné problémy. Jenže má to pochybné štěstí, že jeho bratrancem je hyperaktivní Miles Vorkosigan, který ho až příliš často dokázal vtáhnout do svých plánů. Ty ovšem často představovaly nejen riziko pro jeho život, ale také pro jeho vojenskou kariéru. V současné době je Ivan služebně na planetě Komarr jako pobočník admirála Desplainse, daleko od svého bratrance i své matky, kteří zůstali na Barrayaru. Je to snadná služba a nikdo po něm nestřílí. Co by se mohlo stát? Zjistí, že velmi mnoho, hned v okamžiku, kdy se na jeho prahu objeví Byerly Vorrutyer, tajný agent Císařské bezpečnosti a požádá ho, aby se seznámil s mladou ženou, která nedávno přijela na Komarr a která se zdá být v nebezpečí. Pomoc dámě v nebezpečí je jen malý krůček po cestě dlážděné dobrými úmysly, Ivana ale vtáhne do potíží s komarrskými úřady, s nadřízenými a s nebezpečnými osobami, které se snaží unést záhadnou krásnou Tej a její exoticky modrou přítelkyni Rish. A zaplete se důkladněji, než si myslel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249996/aliance-kapitana-vorpatrila-249996.jpg 4.119

Dobrodružství Milese Vorkosigana 12.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Talpress

Captain Vorpatril´s Alliance, 2012

Kniha Aliance kapitána Vorpatrila

kokrokr

Ivana mám rád, je to Milesův bratranec a dobrý kamarád, ten žádnou taškařici nezkazí, to jen lord Mark je dostává do nesnází.

Hadati
03.03.2017

První román ze série Milese Vorkosigana, který je vyprávěn prostřednictvím jeho bratrance Vorpatrila. Jeho známý Byerly Vorutrier ho na Komarru zaplete do jednoho svého případu, ve kterém figuruje jako špion. Požádá ho, aby ochránil jednu dívku. Více nelze z děje prozrazovat, ale každý, kdo zná Vorpatrila z předchozích románů, se více než jen pobaví zápletkou, která sice moc nepřekvapí, ale vy se smějete už dopředu tomu, co předpokládáte, že se stane, protože většinu postav tohoto románu znáte již tak dobře, že si dokážete představit, co se bude dít. Vorpatril sice není takový myslitel jako Miles, ale hloupý a neschopný také není. Knihu budete hltat, přestože není děj tak napínavý a akční jako jiné knihy této série. A skoro vůbec mě netrápilo, že se Miles do děje zapojil jen lehce okrajově.

mira.k
01.01.2017

Slabší kniha série. Začátek i konec dobrý, Zbytek trochu nuda.

vandalka
06.08.2016

Taková operetka ze světa Milese Vorkosigana, tentokrát bez Milese. Zato s Ivanem :) Podle mého názoru se jedná o záležitost spíše pro skalní fanoušky, protože je prošpikovaná narážkami na předchozí děje a navíc.. no, postavy jsou tentokrát nějak plošší, méně propracované, ale protože je většinou známe, máme radost, že je vidíme a na zuby jim nehledíme ;)

Hostitel
Hostitel