minirock minirock komentáře u knih

Vanda Vanda Karel May

Opět taková trošku červená knihovna od Karla Maye. Dvě povídky ve kterých zvítězí dobro nad zlem a láska nad nenávistí.

24.10.2011 3 z 5

Mark Knopfler & Dire Straits Mark Knopfler & Dire Straits Myles Palmer

Pro mě, který tvorbu Dire Straits a po rozpadu skupiny i další projekty Marka Knopflera miluje, je tahle knížka skvělé čtení.

28.09.2011 5 z 5

Ďáblova dílna Ďáblova dílna Adolf Burger

Svědectví muže, který se v koncentráku dostal do komanda které vyrábělo falešné peníze. Hrůzný obraz života v koncentráku v kontrastu s precizností při výrobě padělků. Bůh ví, kolik jich po světě ještě lítá.

03.09.2011 4 z 5

Oběti a jejich vrazi Oběti a jejich vrazi Stanislav Motl

Škoda že takových Motlů nebylo víc hned po válce. Dnes už je asi opravdu pozdě hledat ty darebáky. Ale knížka je to skvělá, nemohl jsem se od ní odtrhnout.

11.07.2011 5 z 5

Režiséři - Itálie Režiséři - Itálie Ljubomír Oliva

V bezinternetové době to byla knížka ke které jsem se pravidelně velmi často vracel, i když dnes zjišťuji, že údaje v ní nejsou úplně přesné.

18.06.2011 5 z 5

(Ne)Návraty Adiny Mandlové (Ne)Návraty Adiny Mandlové Václav Junek

Tak krásně se to četlo. Musela to být pěkná doba. Válka byla ještě daleko, Adina, Lída Baarová, Nataša Gollová byly mladé a krásné začínající herečky, herci jako Oldřich Nový, Raoul Schránil nebo Svatopluk Beneš galantní mladí muži. Ten bar ve Filmovém klubu pod Lucernou musel jen hučet. Takové hvězdy filmového plátna už asi těžko budeme někdy mít.

14.03.2011 5 z 5

Prokletí Lídy Baarové Prokletí Lídy Baarové Stanislav Motl

Ohromně čtivá kniha o asi největší hvězdě našeho filmu. To co Lída Baarová prožila by vystačilo na několik životů. Úžasné čtení ....... .

08.03.2011 5 z 5

Cesty za oponu času Cesty za oponu času Stanislav Motl

Pěkná knížka pro příznivce literatury faktu. Nabízí se srovnání s jiným slavným českým spisovatelem LF - Miroslavem Ivanovem. Motl nejde tak dopodrobna (alespoň se o svém pátrání tolik nerozepisuje), jeho příběhy jsou jakoby skromnější ale popisovaných témat je víc. Mě osobně nejvíce zasáhlo jeho pátrání po dětech v terezínském ghettu a o zachráněném židovském chlapci před odjezdem do koncentráku. To jsou velmi dojemné příběhy. Zajímavé je také pátrání po původu Jeana Maraise a ztracených ženách, folkové zpěvačce Pavlíně Braunové a zpěvačce z ND Věře Urieové.

12.02.2011 4 z 5

Divý Plamen Divý Plamen Zane Grey

V knize je vše co zdobí díla Zane Greye. Statečnost a přátelství odvážných můžu, láska ke krásné dívce a skvělý popis nádherné přírody a k tomu mnohastránkové líčení strastiplné cesty hlavního hrdiny, krotitele divokých koní Lina Slonyho po stopách báječného divokého mustanga - Divého Plamene.

03.02.2011 4 z 5

Mrtvý holky Mrtvý holky Miloš Urban

Po průměrném Santiniho jazyku pro mě velké překvapení. Výborné povídky, se vším co dělá Urbana Urbanem. Vřele doporučuji k přečtení.

25.01.2011 4 z 5

Pražský případ doktora Maye Pražský případ doktora Maye Jaroslav Moravec

Zajímavá knížka v níž autor líčí začátky vydávání Mayových knih v Čechách nakladatelstvím J.R.Vilímka a peripetie s tím spojené.

13.01.2011 4 z 5

To To Stephen King

Knížku mám již 10 let ale až letos jsem ji přečetl. Mám trošku rozporuplné pocity. Prakticky až do finále je to skvělé, bohužel ten samotný závěr je podle mě docela slabý. To že jedenáctileté děti prakticky neustále z něčeho krvácí bych snad ještě překousl, to že TO zničí tak jak je zničí - to mi hlava nebere.

30.11.-0001 4 z 5

Ardistanem do Džinistanu I. Ardistanem do Džinistanu I. Karel May

Kniha má dva díly, první díl má 400 stran, druhý 429.
Přímo klasické dílo Karla Maye. Sice bez Vinnetoua ale s Kara ben Nemsim a Halefem. Pověřeni Marah Durimeh vydávají se oba hrdinové do Džinistanu aby tam zažili další skvělá dobrodružství a bojovali za pravdu a spravedlnost proti lži a bezpráví.

30.11.-0001 4 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Určitě moje nejoblíbenější knížka v mládí. Nespočítám, kolikrát jsem se k ní vrátil, aspoň na jednu, dvě kapitoly. Nádherná věc.

Tajemství Západního průsmyku Tajemství Západního průsmyku Zane Grey

Nádherná kovbojka obsahující vše co v ní má být. Kdo má rád tyhle knížky, doporučuji k přečtení.

Svědectví Svědectví Stephen King

Pro mě Kingova kniha č. 1.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Jak málo někdy stačí k tomu aby se v dosud mírumilovném člověku probudilo dřímající zlo. Mistrně vykreslené postavy, skvělý příběh. King ve své nejlepší formě.

Ruiny Ruiny Scott Smith

Skvělá knížka. Ležení a popíjení na pláži se během jednoho dne mění v bezmocnost a boj o holý život.