Svědectví

Dobrý způsob, jak skoncovat se světem: chybná nanosekundová operace v laboratoři Ministerstva obrany a miliony kontaktů znamenají cestu k řetězové smrti. A den poté: holý svět, zbavený řádu a z 99% vylidněný: svět, ve kterém si hrstka přeživších panicky vybírá strany, na kterých má stát nebo kterými je vybrána. Svět, ve kterém jsou nejhorší noční můry zla ztělesněny mužem s osudným úsměvem a nevýslovnou silou: temným Randallem Flaggem. Kingova apokalyptická vize: svět zničený morem a chaosem způsobí boj mezi dobrem a úplně vzkříšeným zlem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29673/svedectvi-zkracene-vydani-O2k-29673.jpg 4.51222
Literatura světová, Horory, Sci-fi
Vydáno, Laser-books (Laser)

The Stand, 1990

Kniha Svědectví

Chytuš

Můj první King a dopadlo to ne úplně podle mých představ... Těšila jsem se opravdu hodně, ale nebyla jsem schopná se začíst. Začátek byl perfektní - takové to bublání pod hladinou, už se něco děje, blíží se to, utahuje to smyčku - tady se ani nedivím, že je King mistrem napínavých příběhů. Ale pak se pandemie rozlezla a já nějak ztratila zájem... Napětí vyšumělo jako tableta vitamínu C a rozplizlo se do ukecanosti... Pro milovníky Kinga je vydání rozšířené o 400 stran určitě parádním kouskem, pro začátečníka ale hlubinou, ze které se těžko vynořuje... A nebo mám už těch pandemií plné zuby a měla jsem si knížku nechat na jiné životní období... Teď to každopádně byl velký ťápanec mimo.

TaNya_

Skoro 1200 stránek a hltala jsem to! King je Pán. Prý sám neví, proč tuhle knížku lidi tolik zbožňují... Randalla Flagga jsem už znala a tady vznikl, takže zaručená slast. Všechny části, každá úplně jiná a přitom se skvěle prolínají, byly tak moc trefný, že člověk by ani nepotřeboval kolem ten covid.

pazdy15

Krásná dlouhá knížka s naprosto fantasticky vykresleným příběhem, postavami a spádem :) A na to, že King v té době "začínal", to je neuvěřitelnej kousek moderní literatury. NO PÁNI, TO JE ALE LITERATURA, NO NENI? SVATÁ DOBROTO ❤

NicMocVládce

(+ SPOILER) Mám Kingovy knihy ráda a mám ráda pořádný bichle. Takže když na mě v knihovně vykouklo z poličky Svědectví, ke všemu krásné, nové a ještě neohmatané nešlo odolat.
Poprvé jsem četla až novou, tedy doplněnou verzi. Popis epidemie je hrozivý, lidé padají jako domino a to nejen kvůli zabijácké chřipce.
Vstup temného může a matky Abigail na scénu mě trochu překvapil, nějak jsem vstup nějaké vyšší síly na scénu vubec nepředpokládala.
Postavy jsou realisticky vykreslené, krásně jsem se s nimi sžila a čekala co nastane dál.
Konec mě trochu rozlítil, ale především proto že nemám ráda když mi někdo zabíjí mé oblíbené postavy. Ale hlavně přežil pejsek, to přece jen zmírnilo mé utrpení.

mareksevc

čítal som verziu z roku 2020. kniha bola super, ale prvých 600 strán ma až tak nechytilo, potom do konca bol dej super čítanie aj ked koniec mi prišiel celkom rýchly, tuto knihu považujem od Kinga osobne za nejaký vyšší stred kvalitou

Monty196

Myslím, že je to jedna z nejlepších knih, které jsem dosud od autora četla.
Když autor popisoval superchřipku bylo to děsivé a zároveň fascinující. Pořád jsem jen chtěla číst a byla zvědavá jak to celé dopadne.
Zhruba v polovině knihy, kde se začali objevovat hodně sny postav a celkově matka Abigail s náboženstvím a temný muž jsem měla trošku problém číst dále. Knihu jsem musela odložit a dát si od ní pauzu, poté jsem se k ní vrátila a několik stran přeskočila. Poté se to zas vrátilo k hrdinům a já opět mohla dlouhé hodiny číst.
Konec jsem si myslela, že bude velké "vau", ale přišel mi celkem ošizený, ale to je jen můj úhel pohledu. Každopádně knihu hodnotím jako jednu z nejděsivějších, co jsem zatím od autora četla.

Mr.Moldau

Po této knize jsem pokukoval již nějaký ten pátek a byla to možná situace spojená s koronavirem, která mě vyhecovala sednout si nad tímto baculatým miláčkem. Kniha je nejen obsáhlostí srovnatelná s Kingovým „To“. V první třetině dynamická a napínavá, v další třetině King poměrně polevil a pak knihu zakončil, jak je mu hodno. Líbilo se mi, jak byl děj odlehčen teologickými úvahami. Možná se obsáhlostí vytratilo dynamické napětí a prvky hororu se ztrácely v obsáhlých popisech, ale upřímně mi to nevadilo a zanechalo mě v příjemném rozpoložení kladoucí si otázky, na kolik je naše civilizace křehká a zranitelná. Nadčasový román, jehož účel byl splněn.

opic 12

Vlak poslední odjíždí a jehlu vpích mně do hýždí,proto měním chůzi v klus a mám pořád v patách blues...
Bude neveselo truchlivo.Budeme se kát.Na pokání je už asi pozdě.
Konec světa je v pořadí a nikomu to nevadí.Brečí nad rozlitým mlíkem.Příroda prý trpí.Ledovce tají.Velryby pláčou.Vltavíny padají z nebe.Planeta se stále točí.Oklepe se.
Jediný kdo trpět bude.Ubozí tvorové o dvou rukách nohách.
Tam kde je ráj,tam je had,je jako jed a umí lhát,zuby skrývá,nesyčí,zpívá řečí slavičí.
Točí,už se točí,už se točí osudí,zlý sen vkročí,do mých očí,kde je ráno probudí...
A co na to Gréta...? Pardon,co na to King ? Tak si jako sedne tehdá kdysi dávno a začne psát.
Vona je to jako bichle a navíc mu to zkrátěj.Že jako ještě ti nevěříme,že to dokážeš prodat.Fik za pár let je Kingovo jméno jako mega coolkultovní,tak tam vfláknem těch asi čtyřista stránek navíc co původně bylo zamýšlenejch a ted už to budou kupovat jak pominutý.
A co na to čtenář ? Nevyhledávám to jeho tak vychvalovaný strašení,nemám potřebu se bát.Napětí to je to co vyhledávám.A hele tady se nato moc nehraje.Mnohdy až únavně přímočaré.Na nějaké variace zamotané linky na tolik stránek zapomenout.Postrádal jsem více té složitárny.Pár wau prdů by taky neškodilo.Pěkné jenom pěkné.
A hele,začátek klasika seznamovačka jako pokaždé.Putování alias The last of us.Hafo postav a děj trošku něco ve stylu kloboučku hop.Pak se to jakoby celý zacyklý usedavě uklidní a jsme v jakési spásné zoně.Pozor bude se tvořit nová civilizace.Pěkně svobodně a demokraticky jak se sluší a patří.Je támhle je jeden co je proti.A támhle ještě jeden.Že dostanou na prdýlku.Nechte se překvapit.
Vypadá to našponovanou špagetu s makaronama dohromady.Už jste se někdy při čtení potili ? Nepočitají se pláže či jiné podobné kratochvíle zejména v letním období.Takhle nás natahovat,jak při pádu do černý díry.Zamrznutí v času.
A hele,jak mistr sám tvrdí...mušíme ten děj kapánek zahustit a zkošatit dyt to má stránek nad litr.Budou mě líbat a dávat na čestné místo a oprašovat pravidelně a na svátky dvakrát.Druhé dějství a nastává něco.Cože jako fakt.Tak.
Omílání některejch frází a protahovačka na první pohled.Už vím proč mám respekt z dlouhejch knížek.Teologický povídačky.Něco o předurčenosti.Vy jste obyčejní a já jsem vyvolenej.Kapánek něco z Mrtvý zony.Zahustit zatřepat nemíchat.
Nějak to nemá tu štávu.Vypravěč to on je,ale to neznamená,že mu všechno nesežeru na první dobrou.
A jestli to ještě někomu nedošlu jde vcelku o dost komorní záležitost.Takovej private s pohoštěním v ceně.Apokalypsa samotná tu funguje spíše jako kulisa.Mrtvoly pro skalní příznivce v ceně.
Ve finiši však musím zatleskat,tentokrát se mu ten konec poved s bravůrou.Výsledně nakonec vcelku spokojenost.I když to hodnocení brát s rezervou.Čistě ze sousedskejch vztahů mu tentokrát nebudu hanobit průměr.Teda ne,že bych mu vyloženě chtěl lízt do zadnice.No každej jsme na něco ujetej.Před pátou nepiju,ale ted bych si zrovna jeden šálek dal.
Tak tedy.Na zdraví a na lepší časy a vyhledově budeme všichni štastni.A největší mozky na tom neúnavně pracujou...výhledově v týhle době,asi...refrén.
Vlak poslední odjíždí a jehlu vpích mě do hýždí,proto měním chůzi v klus a mám pořád v patách blues...