Mindy Mindy komentáře u knih

Moje anglická babička Moje anglická babička Hana Parkánová-Whitton

Čekala jsem víc humorných situací, všechno moc idylické, uprostřed jsem musela přestat a přečetla jsem druhou knížku a pak jsem to dočetla

02.10.2017 2 z 5

Dům fúrií Dům fúrií Madeleine Roux

Nijak zvlášť mě to nebavilo.

23.12.2019 2 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Docela se mi to líbilo, ale myslela jsem, že to bude víc strašidelné. Asi proto, že hlavní hrdinka byla hodně nebojácná, jsem se nebála taky. Ale jako oddechovka to nebylo špatné.

15.07.2019 3 z 5

Další případy Sherlocka Holmese Další případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

Od knihy jsem dostala přesně to, co jsem od ní očekávala. Krátké příběhy vyřešené díky chytrosti a důvtipu Sherlocka Holmese.

04.06.2019 4 z 5

Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Erich Kästner

Hezké dva příběhy, které určitě mohou oslovit i dnešní mladé čtenáře.

15.01.2019 4 z 5

Fotograf Fotograf Pierre Boulle

Dobrá knížka. Dobře napsaná. Příběh se odehrává ve Francii v 60.letech minulého století, tudíž bez technických vymožeností současnosti.
Postava fotografa je moc zajímavá. Celou dobu jsem tipovala, jestli ten svůj plán dotáhne až do úplného konce se vším všudy. Tipovala jsem špatně.

02.08.2018 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Tak jsem dočetla jeden restík z dětství. Je to zvláštní knížka, nevím, jestli by mě jako dítě bavila. Rozhodně ale v dnešní uspěchané době je hodně aktuální.

24.06.2018 3 z 5

Říkají mi Aram Říkají mi Aram William Saroyan

Takové příjemné, úsměvné čtení.
Trochu mi vadila přímá řeč bez uvozovek, ale dá se na to zvyknout.

28.05.2018 4 z 5

A život šel dál A život šel dál Petr Feldstein

Velice poutavě napsané osudy našich sportovců,o některých jsem vůbec netušila, jak byli výjimeční, v jakých podmínkách trénovali, cestovali. Moc hezké příběhy, bohužel se smutným koncem.

29.11.2017 5 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Tak tohle mě teda nepohltilo, zdlouhavé, nezáživné, na konci mě vlastně ani nezajímalo,kdo je pachatel. V rozhovorech skoro každá věta začínala oslovením, to mi hodně vadilo.

26.11.2017 1 z 5

Bella a Sebastián: Tajný dokument Bella a Sebastián: Tajný dokument Cécile Aubry (p)

Našla jsem tuto knihu mezi manželovými knížkami z dětství, tak jsem se do ní pustila. Je patrný starší způsob psaní, ale je to hezký příběh.

27.10.2017 4 z 5

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Konečně, konečně přečteno. Nutila jsem se až do strany 200, pak se to trochu rozjelo a nakonec jsem se nemohla dočkat, až to skončí. Dávám jednu hvězdičku za tu dřinu vytvořit takovou slátaninu.

26.10.2017 1 z 5

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Příjemná změna proti ostatním Cookovým knihám. Líbilo se mi to, dobře se to četlo, zajímavý konec.

21.10.2017 5 z 5

Poklidné a tiché místo Poklidné a tiché místo Peter S. Beagle (p)

Tak to je jedna z mála knih,kdy jsem se musela přemáhat, abych ji dočetla. Mluvící havran,ach bože. Nebo jsem to nepochopila, nevím. Pro mě ztráta času.

11.10.2017 1 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

To snad ani není Noah Gordon, přišlo mi to jak napsané na sílu,pro mě nuda,po Ranhojiči a Šamanovi velké zklamání

02.10.2017 2 z 5

Pražský kat díl první Pražský kat díl první Josef Svátek

Příběh o pražském katovi Janu Mydlářovi a o okolnostech, které vedly k tomu, že se dal na toto řemeslo. Jestli je to příběh pravdivý, to se neví, ale je hezky napsaný.

25.09.2019 4 z 5

Záblesk svetla Záblesk svetla Garth Stein

Kniha je strašně zdlouhavá, moc mě nebavila. Trevor je na čtrnáctiletého chlapce až moc chytrý, jeho otec zase hloupý, Serena nesympatická. A to věčné oslovování "bratře Jonesi" mi šlo příšerně na nervy.

21.09.2019 2 z 5

Chlapec v parku Chlapec v parku Ashley J. Grayson

Prvních 150 stran strašná nuda. Pak se už začíná něco dít, věci se dávají do pohybu, ale pořád si říkáte - jak to všechno spolu souvisí? A na konci dostanete odpověď.

11.08.2019 3 z 5

Pro srandu králíkům Pro srandu králíkům Josef Laufer

Knihu si dcera přivezla z Prahy z knižního veletrhu i s milým věnováním od pana Laufera. A koukám, že jsem její první čtenář (alespoň zde na DK). Některé povídky jsou k pobavení, jiné k zamyšlení. Příjemné čtení.

21.05.2019 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Knížka se mi líbila. Závěr mě překvapil, vraha jsem tipovala špatně (už zase). Překvapivě dobré čtení. Chápu i ty negativní reakce čtenářů, kteří se cítili podvedeni, mně "podvod" autorky nevadil.

27.04.2019 4 z 5