minde minde komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Můj nejoblíbenější žánr-kombinace historické (středověké) fantasy :-) Není co dodat, takhle sága a její hrdinové mě naprosto dosali. Je skvělé, že v každé kapitole je děj popisovaný z pohledu jiného hrdiny, jak on to vidí. A díky tomu nejsou ty postavy černo-bílé. Oproti jiným knížkám, kde se vžijeme jen do jedné hlavní postavy, a jen v roli té jediné postavy prožíváme celý děj, tak tady můžeme být každou chvíli někým jiným..Eddardem Starkem, Skřetem, Deanerys...a sledovat děj, situaci jejich očima :-)

25.06.2013 5 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Kniha se mi líbila, zajímavý příběh, dobře se čte. Jenom ten konec mohl být jiný.

26.05.2021 4 z 5

Podivuhodný případ Benjamina Buttona Podivuhodný případ Benjamina Buttona Francis Scott Fitzgerald

Moc pěkný, ale smutný příběh. Filmové zpracování se mi líbilo víc.

08.11.2019 4 z 5

Hodina po půlnoci Hodina po půlnoci Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se mi moc líbila, hned od začátku mě bavila. Mám ráda historické romány, takže super. A byla to první kniha od této autorky, a určitě si přečtu další její knížky.

19.12.2018 5 z 5

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Z knížky mám zvláštní pocity. Bavila me, přečetla jsem ji za dva večery. Ano, je fajn mit svuj svět, mit kam se schovat, utéct na chvíli od reality, od starosti a zbytečných problémů. Někdy vás lidé kolem štvou blbostmi, zbytecnostmi. Jsme neustále obklopeni negativními zpravami, reklamou... Někdy je dobre od toho všeho utéct, odreagovat se. Ale nic by se nemělo přehánět, a hlavně nezapomínat na to, že jsou kolem nás taky lide, kvůli kterým stoji za to žít i v reálném světe :-)

24.09.2018 4 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Brisingr byl o maličko slabší, než předchozí dva díly. Možná proto, že už celou sérii čtu tak dlouho, a počáteční nadšení trochu opadlo, ale pořád je to napínavé, dobrodružné a skvělé čtení. Všechna překvapení a tajemství jsou snad odhalena. Eragon a Safira už teď mají vše, co potřebují k tomu, aby se mohli postavit tomu největšímu nepříteli. Jsou odhodlaní to dokázat. Tak je přece teď nemůžu opustit :-)

06.09.2018 5 z 5

Slunce, seno, Troška Slunce, seno, Troška Petr Markov

Filmy zná každý nazpaměť, a hlášky z filmů taky často používáme v běžném životě :-) No, a když jsem náhodou na knihu narazila v knihovně, nejprve jsem si říkala, že to bude ztráta času, když už to znám. Ale nakonec jsem si tu knihu užila a zase se nasmála :-) Je to něco jiného to čist. A hlavně se nemusíte u toho tolik soustředit, když vás třeba ruší okolí. Krasně se u čtení uvolníte a odreagujete,a hned máte lepší náladu :-)

07.02.2018 5 z 5

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Miluju Cizinku jak knihy,tak i jako seriál. A tahle kniha je skvělým doplňkem. Ve většině filmových průvodců je plno fotek a skoro žádný text, takže se nic nového nedozvite. Ale v této knize se toho hodně dovíte ze zákulisí nejen o postavách a hercích, které si ještě víc oblíbíte, ale taky třeba o lokacich, kde se natáčelo: např. mě překvapilo a potěšilo, že se natáčelo i v Praze, když hledali lokace pro Paříž v 18.stol. :-)

03.02.2018 5 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Taky jsem se na tuhle knihu těšila. Vypadala lákavě, i ohlasy na ni na zadní straně mě hodně nalákaly: "...knihu lze směle srovnávat i s Harry Potterem" - tak to ani náhodou, a to mám Harryho Pottera moc ráda, a přečetla jsem několik fantasy knížek pro děti a mládež, které se mi moc líbily. Tohle mě nezaujalo, nebavilo mě to, i když jsem se snažila, nedočetla jsem. Nevím no, asi to není ten můj šálek čaje.

18.12.2017 1 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

První knížka byla sice lepší, ale bylo to asi proto, že to bylo první, něco pro mě nového, nečekaného. A taky i tou formou vyprávění "you" bylo to tak děsivé a přitažlivé zároveň.
Druhé pokračování je slabší, ale taky dobré. Možná taky proto, že už víte do čeho jdete a Joe už "nemluví přímo k vám". Už tušíte co se stane na dalších stránkách...a pořád mu to prochází...až v druhé půlce knihy zjistíte, že mu tak trochu fandíte. Čekáte jak to s ním dopadne...a skončí to tak, jak to mělo skončit :-)

30.08.2017 4 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Moc milá knížka. Mám slabost pro jezevčíky, sama jsem v dětství jezevčíka měla. I když je jasné, že v knížce to byla nadsázka, tak vím, jak jsou tihle pejsci vychytralí a dokážou na svého pánička lecos hrát :)
Jinak samotný příběh průměrný, a hodně mi připomínal "Garfielda ve filmu", až na to, že zde to bylo opačně - hlavní postavou byl pes... Tak proto jenom 4*

21.10.2016 4 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Ach jo, škoda že už je konec :-( Věděla jsem, že tento den jednou přijde a já se budu muset s touto sérií a se všemi postavami rozloučit, budou mi chybět. Všechny postavy a jejich příběhy jsem si oblíbila. A stejně tak krásnou přírodu Nového Zélandu, který jsem měla vždycky spojený s Pánem prstenů a teď i s touto ságou.
Ale co se dá dělat, všechno jednou končí a život=čtení jde dál...:-)

17.11.2015 5 z 5

Den, kdy zemřel Kristus Den, kdy zemřel Kristus James Alonzo Bishop

Po přečtení téhle knížky mám pocit, že mám Kristu blíž. Doporučuji číst hlavně v postní době, v týdnu před Velikonocemi. Prožívání křesťanských Velikonoc pak bude úplně jiné. Více pak nad vším přemýšlíte, uvědomíte si některé souvislosti...Víc poznáte charakter a jednání historických postav, které z Bible znáte jen zběžně, např. jednání Kaifáše, Piláta, Jidáše...co si mysleli, co chtěli atd., ale hlavně blíže poznáte Ježíše, jako člověka, který nebyl ušetřen lidských pocitů, bolestí.
Knihu jsem si náhodou koupila na knižním jarmarku za pár kaček, ale pro mě je tahle kniha k nezaplacení!

24.04.2014 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Narnie má prostě své zvláštní kouzlo, a klidně to kouzlo můžou objevit nejenom děti, ale i dospělí :)

25.06.2013

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 3., O cestě do Jižního Edagwonu Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra. Díl 3., O cestě do Jižního Edagwonu Adam Andres (p)

Opět skvělé, napínavé až do konce. Už se těším na závěrečnou část jak vše dopadne, i když už teď vím, že mi všichni budou chybět.

27.10.2022 5 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

No i když je to zvláštní příběh, přesto se mi svým způsobem líbil. Tak trochu připomíná knihy Jane Austenové. Celkem příjemně stávené chvilky s touto knihovnou a knihovnicí :-)

24.05.2018 4 z 5

Touha věků Touha věků Ellen Gould White

Skvělá kniha, dobře se čte. Líbí se mi historické propojení života Ježíše Krista s duchovním prožitkem, který na nás během čtení působí.

25.04.2018 5 z 5

Týden blázna Týden blázna Jaroslava Černá

Hodně dobrá kniha. Už dlouho jsem tak dobrou knihu nečetla. Děj vás chytí hned od samého začátku, ani chvíli se nenudite. Uvědomíte si co je v životě důležité,a že je někdy třeba velkych obětí, aby se v našem životě stala změna k lepšímu.
Škoda, že nejde dát více hvězdiček. Rozhodně stojí za přečtení!

22.10.2017 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

No čekala jsem, že to bude lepší. Děj byl sice dobrý, zápletka promyšlená, ale něco tomu chybělo. První půlka mě bavila víc, drželo to moji pozornost do chvíle, když jsem zjistila, jak to s Natálii je... ale pak už jsem se trochu ztrácela. Celkově to nebylo špatné, na ukrácení dlouhé chvíle dobrý.

28.09.2017 3 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Příběh o tom, co se stalo před tím, než Jamie potkal Claire, se mi taky moc líbil, ale je fakt škoda, že to bylo krátké. Mohlo toho být víc a navázat na to, jak se setkal s Claire z Jamieho pohledu. Čekala jsem, že to tak i bude, ale taky jsem byla překvapená a zklamaná, že od půlky je začátek Cizinky...Tak jsem si to znovu připomněla. A možná pro ty, co Cizinku ještě nečetli a váhají...tak je to skvělé lákadlo :-)

02.07.2017 4 z 5