MinaHawke MinaHawke komentáře u knih

Klam odvážných srdcí Klam odvážných srdcí Barbara Cartland

Lord Melsonby i Perdita Lyfordová se ocitli ve stejném nebezpečí a to, že by si měli vzít někoho, koho nemilují. Když Perdita požádá markýze o pomoc on souhlasí a předstírají, že jsou manželé. I přesto nemají od svých pronásledovatelů pokoj, rozhodnou se tedy, že odcestují do Maroka. Ale ani tam nejsou v bezpečí, když Perditu unese zlotřilý sultán. Stihne ji markýz zachránit?
Kniha mě bavila, nechybělo v ní napětí, nebezpečí ani láska.

25.05.2016 5 z 5

Nečekané dědictví Nečekané dědictví Barbara Cartland

Major Michael Moore se vrací z Indie domů do Anglie. Z novin, které si cestou přečte zjistí, že jeho dědeček zemřel a on se má stát novým vévodou z Grangemoore. Rozhodne se však, že na rodové sídlo zajede nejprve v přestrojení, protože zvěsti, které slyšel mu napověděly, že se v sídle dějí nepřístojné věci. Cestou potká krásnou Adelu, která ho prosí o pomoc.
Co se na Michaelově rodovém sídle děje? Zabrání nekalým věcem?
Příběh se mi moc líbil, nechybělo napětí ani romantika.

29.04.2016 5 z 5

Zachraň mě láskou Zachraň mě láskou Barbara Cartland

Krásnou Lavinii postihne krutý osud a to ten, že by se měla provdat za muže, kterého nezná a který nemá zrovna dobrou pověst. Za každou cenu se tomu sňatku snaží zabránit, že ji nezbývá nic jiného než požádat o pomoc markýze Elswicka, který je zatvrzelý vůči ženám, kvůli jedné, která ho zklamala. Společně s Laviniiným otcem vymyslí plán se zásnubami. Když se objeví zlotřilý kníže Lavinie si uvědomí, že markýze miluje, ale miluje ji i on? Zachrání ji?

26.04.2016 5 z 5

Milenci v Londýně Milenci v Londýně Barbara Cartland

Nezkušená dívka Lanthia miluje dobrodružství. To se jí naskytne, když zachrání markýze z Rakecliffe, který je ženami zbožňována jejich manželi zatracován. Potom když je Lanthia ohrožena na životě a markýz ji zachrání, poznají oba co k sobě cítí.

26.04.2016 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Skvělá knížka, velmi sympatická hlavní hrdinka a její životní eskapády.
Je to má druhá knížka od autorky, ale určitě si od ní zas něco přečtu, protože její styl se mi moc líbí.
Příběh má i ponaučení. Dávejte si pozor na to, co si přejete.

03.04.2016 5 z 5

Čestný muž Čestný muž Jane Ashford

Eliot poté co strávil několik dní sám s Laurou v hostinci ví, že jeho povinností je ji požádat o ruku. Laura se nejprve zdráhá, ale když i její tety chtějí, aby si ho vzala nakonec souhlasí. Uzavřou tedy manželství z rozumu. Příběh je plný nedorozumění, lží, intrik, ale i lásky.

21.03.2016 5 z 5

Hřích první noci Hřích první noci Jana Pronská

Malinko mi příběh připomněl Popelku, zlá macecha všemožně ubližuje své nevlastní dceři.
Gabriel de Richnau, hradní pán se vůbec nechová, tak jak by měl. Zpije se do němoty se svými kumpány, válí se s poběhlicemi a o své dědictví se vůbec nestará. Až jeho strýc Jan de Rychnau musí zakročit. Poví Gabrielovi o poslední vůli jeho otce, ve které stojí, že se musí do svých osmadvaceti let oženit, jinak o všechno přijde. Ožení se tedy s krásnou Kristinou, ale ihned po svatební noci odjíždí pryč.
Uplynou tři roky a o Gabrielovi nejsou žádné zprávy. Až jeho strýc ho vidí u krále coby přeživšího z války. Gabriel jet tak tak unikl smrti a to ho také změnilo. Už z něj není zpustlík, ale mladý muž co chce napravit své chyby.
Kniha plná intrik, lží, ale i lásky a pochopení.

13.03.2016 5 z 5

Záležitost srdce Záležitost srdce Mary Balogh

Lady Annabelle poté co uprchla s kočím svého otce má zničenou pověst a také všechny naděje na vdavky. A to se právě hodí panu Masonovi, který se snaží dostat do vyšší společnosti, tak se to alespoň povede jeho synovi Reginaldovi, který ji požádá o ruku po rozmluvě se svým otcem.
Líbilo se mi, jak si Reggie dobírá Annabelle a také rozuzlení :)

08.03.2016 5 z 5

Jak přichází láska Jak přichází láska Barbara Cartland

Celina je tajně zamilovaná do hraběte Robina, jenže ten je protřelý prostopášník a Celinu bere spíš jako sestru. Sterá hraběnka vymyslí plán, jak konečně oženit svého syna. Předstírá, že je vážně nemocná a že umírá a její poslední přání je, aby po boku svého syna konečně viděla jeho manželku a právě Celina je pro něho ta pravá, to si alespoň hraběnka myslí. Jak je Robin rozčarovaný, když zjistí, že jeho svatba byla připravená past jeho matky a podezřívá i svou ženu, je velmi rozezlen. Ale nakonec se vše vysvětlí a přijde i láska.

06.03.2016 5 z 5

Zámek lásky Zámek lásky Barbara Cartland

Marie Teresa, otec jí říkal Yola, po smrti otce zdědí všechen majetek. Ale zjišťuje, že jí otec už vybral ženicha, vzdáleného příbuzného markýze Lea. Jenže jeho pověst ji odrazuje. Rozhodne se tedy, že pojede do Paříže v přestrojení, aby markýze poznala, jaký opravdu je. Oba se do sebe zamilují, ale když má pravda vyjít na světlo, markýz je rozzlobený, že si s ním Yola zahrávala, ale nakonec si vše vysvětlí a vše dopadne tak jak má.

02.03.2016 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Skvělý příběh. Sice nemám moc ráda postapokalyptické příběhy, ale tenhle se mi líbil. I film je super.

29.02.2016 4 z 5

Světice a hříšník Světice a hříšník Barbara Cartland

Pandora je nešťastná, protože její strýc biskup a jeho žena ji chtějí provdat proti její vůli za muže, kterého nemá ráda. Rozhodne se požádat o pomoc svého bratránka hraběte Norvina. Hrabě je pohledný, ale zatrpklý. Snaží se, aby jeho pověst byla co možná nejhorší, ale díky Pandoře se dokáže změnit.
Potom co je hrabě raněn, Pandora zjišťuje, že hraběte miluje.
Aneb jak se z hříšníka stal kajícník.

29.02.2016 5 z 5

Jdi za svým srdcem Jdi za svým srdcem Barbara Cartland

Rosina si ráda představuje a v jejích romantických představách vystupuje sir John, do kterého je tajně zamilovaná. Jenže se k němu chová velmi ošklivě.
Hrůzná událost se slečnou Draycottovou změní její pohled na svět. A ten nemožný pan Woodward je slizký jako had.
Ale nakonec bude zlo po zásluze potrestáno a tak to má být.

28.02.2016 5 z 5

Zajíček Hrdopýšek Zajíček Hrdopýšek Sergej Vladimirovič Michalkov

Tuhle knížku jsem četla už hodně dávno, když jsem byla ještě malá. To jsem štrachala babi v knihovně a tam jsem jí našla:) Moc už si jí sice nepamatuji, ale vím, že se mi líbila.

24.02.2016 4 z 5

Modrooká čarodějka Modrooká čarodějka Barbara Cartland

Markýz Oswin je známý sukničkář, vždy s milenkou vydrží jen krátkou dobu a hledá jinou. Jeho prohlášení, že nevěří na lásku a nechce se oženit se brzy změní.
Když nalezne ve vsi kousek od svého hradu polomrtvou dívku, kterou rozzuřený dav hodlá podrobit zkoušce, jestli je čarodějnice, netuší jak se jeho život náhle změní.
Moc hezká knížka, četla se mi velmi dobře.

24.02.2016 5 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Henry"Plyšák" byl kouzelný, takový mrzout, ale Emily ho dokázala změnit. No jo, co dokáže láska, že? A zápletka s pomateným agentem Mayersem byla dobrá, z agenta, který vás má hlídat se stane blázen, který si myslí, že ho chcete a on vás taky, co by tomu mohlo tedy zabránit? Snad jen Henry. Konec se vydařil, prostě takový jak má být.
Jen je škoda, že je to poslední díl, ráda bych si přečetla další.

20.02.2016 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

I druhý díl se mi líbil. V prvním díle mi Robert moc nesedl, ale tady byl skvělej.Jo se mi taky moc líbila a Amy je úžasná, chytrá holčička, hlavně jak přivádí Roberta do rozpaků:) Štěňátko Angus a jeho věčné loužičky, prostě bomba:)
Nechyběl humor ani napětí. Jedním slovem-SUPER!

10.02.2016 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Velmi silný příběh.

06.02.2016 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

K téhle knize jsem se dostala náhodou, ale nelituji toho, že jsem si ji přečetla. Mafiánská rodinka, skvělý téma. Musím říct, že jsem se nasmála, ale slza ukápla a nejen jedna, to když měl Michael "autonehodu", ale naštěstí autorka nezklamala a konec se vyvedl :)

21.01.2016 5 z 5

Hlavolam lásky Hlavolam lásky Barbara Cartland

Na to, že je to autorčina prvotina, tak to bylo velmi dobré. Sice nemám ráda příběhy o milostných trojúhelnících, ale tento se mi líbil, tedy až na Aleca, ten my nebyl sympatický vůbec.

08.01.2016 5 z 5